کد خبر: 1105187 A

برای متصل کردن قطعات به سطوح بتی از میخ و چاشنی استفاده میشود، میخ چاشنی با استفاده از تفنگ میخکوب کار میکند.

میخ ها برای اینکه بتوانند از داخل تفنگ بیرون بیایند و به داخل سطح بروند نیاز به یک نیروی محرکه دارند که با استفاده از چاشنی تامین میشود. در حقیقت کار چاشنی این است که میخ ها را از داخل تفنگ شلیک نماید.  میخ با استفاده از نیروی احتراق حاصل از باروت شلیک میشود.

WhatsApp Image 2021-07-17 at 10.47.14 AM(1)

 

کاربردهای میخ و چاشنی

استفاده از میخ و چاشنی برای متصل کردن انواع سطوح بتنی و فلزی کاربرد دارد. پوشش هایی مانند، پوشش های ایزولاسیون، تورهای فلزی، سقف کاذب کناف، گچبرگ ، تایل گچی و  و مهمترین کابرد میخ و چاشنی در صنعت ساختمان سازی است. و با توجه به مناسب بودن قیمت میخ چاشنی استفاده از آنها زیاد است.

  •  استفاده در ساخت دیوارهای کاذب و سقف کاذب

  •  تولیدات انواع سیستم های برقی و مکانیکی

  • متصل کردن سازه های مختلف به صفحات بتنی با استفاده از میخ چاشنی

  •  نصب کردن انواع ورق های فولادی

  •  نصب کردن پوشش های فلزی به بتن

انواع میخ و چاشنی

انواع چاشنی

چاشنی نوعی پودر است که به عنوان عامل انفجاری در میخکوب از آن استفاده میشود، چاشنی را زمان هایی استفاده میکنند که قرار است از میخکوب استفاده شود. فرایند کاری چاشنی هم مانند فرایند شلیک از گلوله است و با استفاده از فرایند انفجاری عمل میکند.

چاشنی های میخکوب دارای دو نوع هستند، برنجی و نیکلی، و این چاشنی ها در نوار های پلاستیکی عرضع میشوند، نوارهای پلاستیکی ای که چاشنی در آنها قرار دارد دارای رنگ های مختلفی هستند، و رنگ های مختلف آنها نمایانگر سرعت آنها است.

WhatsApp Image 2021-07-17 at 10.47.14 AM

 

انواع میخ

میخ هم مانند چاشنی دارای انواعی است، که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

میخ نفوذی

این میخ برای اتصال دائمی دو سازه به هم استفاده میشود، بیشتر برای متصل کردن چوب به آهن یا بتن از آن استفاده میشود. برای متصل کردن سازه های نرم میتوان از واشرهای پلاستیکی در آنها استفاده نمود.

WhatsApp Image 2021-07-17 at 10.47.15 AM

 

میخ رزوه‌شده

نوع دیگر میخ، این نوع است، این میخ ها از دوب بخش تشکیل شده اند. قسمتی از این میخ ها رزوه‌شده شده است و بخش بالای آنها صاف است.

تمام میخ و چاشنی های عرضه شده توسط سازه کاران دارای کیفیت بسیار عالی هستند و در بسته بندی های صدتایی عرضه میشوند.

قیمت میخ و چاشنی

میخ چاشنی های سازه کاران ساخته شده از کربن استیل هستند و طبق استاندارد AISI 1060 تولید شده اند. در ادامه این صفحه قیمت میخ و چاشنی در انواع مدل ها موجود است.

WhatsApp Image 2021-07-17 at 10.47.15 AM

 

پیچ پانل و پیچ سازه

از پیچ پانل برای متصل کردن اتصالات پانل ها به سازه ها استفاده میشود. اتصالاتی که برای نصب کردن آنها از پیچ پانل و پیچ سازه استفاده میشود، پانل هایی مانند کناف، گچ برگ، تایل گچی و.. استفاده میشود.

برای نصب هر یک از انواع پانل ها به سازه باید از پیچ مناسب همان سازه و پانل استفاده کنیم، به عنوان مثال در صورتی که قصد دارید پانل کناف را به سازه متصل نمایید باید از پیچ سازه و پیچ پانل مناسب همان سازه استفاده نمایید.

زمان هایی که از پانل های ضخیم تر استفاده میشود باید از پیچ های مقاوم تری هم استفاده شود. در وبسایت سازه کاران میتوان لیست کاملی از انواع پیچ ها با کیفیت عالی را مشاهده نمایید.

پیچ های پانل در بسته های هزارتایی به فروش میرسند و این پیچ ها محصول کشور تایوان هستند، قیمت پیچ سازه و پانل برای هر بسته است.

تقسیم بندی انواع پیچ ها

انواع پیچ ها را میتوان با استاندارد های متفاوتی در بازار پیدا کرد، پیچ از نوعی فولاد کم کربن و یا کربن متوسط ساخته شده است، و به دو نوع پیچ معمولی و پیچ پر مقاومت تقسیم بندی میشود.

پیچ های معمولی معمولا از فولاد کم کربن ساخته شده و در سازه های سبک مورد استفاده قرار میگرد.

پیچ های پر مقاومت، این نوع از فولاد با کربن متوسط ساخته شده است و برای اتصال سازه هایی که نیاز به مقاومت بالایی برای نصبشان نیاز باشد مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از این نوع پیچ سازه مزایای بسیار زیادی دارد و زمانی که از انها برای اتصالات استفاده میشود هیچ لغزشی بین المان ها به وجود نمی آید.

ویژگی های پیچ سازه و پیچ پانل

پیچ هایی که برای متصل کردن سازه به پانل و برعکس تولید میشوند با استفاده از روشی به نام فورج سرد تولید میشوند. روش فورج سرد به این شکل است که با استفاده از یک دستگاه مخصوص که به آن دستگاه کله زنی گفته میشود، با استفاده سمبه، شکل خام پیچ را تولید میکنند، و سپس شکل پیچ روی قطعات مفتولی که به شکل پیچ بریدده شده اند شکل میگیرد. اصلی پیچ با استفاده از دستگاهی سرمته ای شکل مورد نظر بر بر روی پیچ خام ایجاد میشود، و سپس شکل نهایی خود را پیدا میکنند.

متریال اصلی برای تولید پیچ، از نوعی فولاد نرم ساخته شده است که قابلیت عملیات حرارتی را داشته باشد.

پیچ سازه و پیچ پانل به دو شکل سر سوزنی و سر مته ای در بازار یافت میشوند، در ادامه این صفحه میتوانید لیستی از این محصولات را مشاهده نمایید. و بر اساس نیازتان اقدام به خرید محصول نمایید.

بزرگترین تولید کنندگان پیچ سازه و پیچ پانل

بزرگترین و وسیع ترین سازندگان پیچ پانل و پیچ سازه در کشور کره قرار دارند. به این دلیل که این کشور پیشرفت های زیادی در زمینه صنعت داشته است و به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان فولاد در جهان است. پس از کره محصولات پیچ و مهره آلمانی و ژاپنی هم از کیفیت بالایی برخورداراند.

پروفیل سازه

پروفیل یکی از مقاطع پر کاربرد ساختمانی است که کاربردهای خیلی زیادی دارد، پروفیل سازه برای نصب کردن صفحات گچی، پانل ها و گچبرگ ها به کار میروند. پروفیل سازه به اشکال مختلفی وجود دارد.

انواع پروفیل سازه

پروفیل نبشی یا گوشه

این پر.فیل که به شکل V است، برای محافظت کردن از گوشه ها و کنج ها مورد استفاده قرار میگیرد، و زمان نصب پانل ها و .. در گوشه های سازه از نبشی استفاده میشود.

 

پروفیل سازه C

این نوع پروفیل را به طور معمول برای نصب کردن صفحات و پانل های گچی مورد استفاده قرار میدهند، بیشترین کاربرد این پروفیل نصب دارای وال است، سایز های استاندارد این سازه در اندازه های 10، 7 و 5 سانتی متری است.

پروفیل سازه U

همانطور که از نام این پروفیل مشخص است، ظاهری شبیه به U دارد و و مانند نوع قبل برای نصب کردن تایل گچی و پانل از آن استفاده میشود.

پروفیل ناودانی

از این نوع پروفیل جهت ساخت دیوار کاغذ و پیاده سازی دیوار ها به استفاده از سازه های سبک استفاده میشود. همچنین برای زیر سازی سقف کاذب هم از این نوع استفاده میشود.

روش تولید پروفیل سازه

برای تولید پروفیل دو روش وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

روش تولید مستقیم

ساخت محصول به این روش به صورت مستقیم انجام میشود به این معنی که فلز در ابتدا حرارت میبینند و سپس با عبور از قالب های مورد نظر به تدریج شکل میگیرند و به سپس جوش داده میشوند. تولید پروفیل به این روش در مقایسه با روش غیر مستقیم از کیفیت بالاتری برخوردار است اما سرعت اجرای بسیار پایینی دارد و محصول تولید شده نیاز به ماشین کاری دارد.

روش غیر مستقیم

تولید پروفیل به روش غیر مستقیم به این صورت است که ورق فلزی طی مراحل نورد حرارت میبیند و سپس با روش خم کاری و جوش دادن به سایر یا شکل مورد نظر، تبدیل به یکی از پروفیل های سازه ای میشود که پیشتر معرفی کردیم. مزیت این روش این است که پروفیل تولید شده به این روش را میتوان پس از برش بسته بندی کرده و استفاده کرد.

تایل گچی

تایل گچی به نوع خاصی از تایل ها گفته میشود که بیشتر برای اجرای دیوار کاذب و ساخت سقف کاذب به کار میرود. به این دلیل که بتوان تایل ها را در مکان هایی که دارای رطوبت هستند استفاده کرد روی آنها را با روکش آلومینیومی میپوشانند و یا از روکش PVC استفاده میکنند. همانطور که از نام این محصول مشخص است، ماده اولیه ساخت آن گچ است

 

مزایا استفاده از تایل گچی

استفاده از تایل های گچی در مقایسه با سایر متریال های ساختمانی مزایای زیادی دارد که به شرح زیر هستند:

  • امکان نصب بسیار ساده

  • عایق صدا و جلوگیری از خروج صدا

  • تنوع رنگ و طرح پوشش

  • امکان استفاده از فضا بلافاصله پس از نصب

تایل گچی آکوستیک

تایل گچی آکوستیک به نوع خاصی از تایل های گچی گفته میشود این تایل ها معمولا به صورت مشبک تولید میشوند.و پشت آنها با استفاده از پشم شیشه پر میشود که به این دلیل که روی آنها سوراخ تعبیه شده است که وظیفه جذب صدا را برعهده دارد و به این شکل از خروج صدا جلوگیری میکند. تایل های اکوستیک معمولا دارای ظاهر زیبایی هستند و طرح های مشبک آنها معمولا به شکل منطک و نامنظم و یا مربعی است که ظاهر زیبایی به آنها بخشیده است.

تایل گچی سقفی

از این نوع تایل معمولا برای پیاده سازی سقف ها استفاده میشود، از این محصول معمولا برای استتار چشم انداز نامناسب و مشکلات ظاهری که در سقف وجود دارد استفاده میشود.

تایل های سقفی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند، اما مدل های تخم مرغی و ساده از محبوبیت بیشتر برخوردار است.

تایل سقفی با پوشش آلومینیومی و یا پوشش pvc عرضه میشود، انواع پوشش دار خاصیت عایق صدا، رطوبت و حرارت را دارند، همچنین احتمال شکستن و خراش برداشتن انها در مقابل ضربه بسیار کم است.

انواع طرح های تایل گچی

تایل گچی در طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد. در ادامه این نوشته انواع تایل های موجود در بازار را برای شم معرفی خواهیم کرد، در ادامه با ما همراه باشید.

تایل‌های گچی ساده

این تایل ها به صورت ساده و با روکش یا بدون روکش تولید و عرضه میشوند، تایل ساده فاقد سوراخ و خاصیت جذب کردن صوت را ندارد. این تایل ها با روکش های رنگی یا به صورت ساده و سفید و بدون روکش در بازار موجود هستند.

تایل‌های رنگ شده

این نوع هم مانند تایل ساده است اما با استفاده آکرلیک سفید و ضد باکتری رنگ شده است، نصب این سازه در سقف کاذب و دیوار کاذب از رشد میکروارگانیسم ها ها و میکروب ها در محیط جلوگیری میکند، و از نظر هزینه گزینه ای مناسب برای ساخت سقف های کاذب شبکه ای محسوب میشود

 

تایل‌های طرحدار و روکش PVC

این نوع تایل دارای روکش pvc طرح دار هستند که در چند طرح مختلف تولید میشوند، برخی از انواع این تایل ها از یک پوشش آلومینیومی در پشتشان هم برخوردار هستند.

از مزایا استفاده از این تایل ها میتوان به طرح های زیبای آنها و عدم نیاز به رنگ آمیزی اشاره داشت.

تایل‌های روکش آلومینیوم

این نوع تایل ها را در مکان هایی رطوبت زیادی دارند و یا قرار است تاسیسات از و لوله کشی ها از زیر آنها عبور کند، این نوع تایل گچی در مقایسه با سایر انواع این محصول دارای پایداری بیشتری هستند.

تایل‌های فلزی

این نوع تایل ها دارای روکش آلومینیومی با فلیس مشکی هستند، برای نصب این محصول باید از سپری استفاده کنید، روی این محصول سوراخ های دایره ای شکل وجود دارد.

تایل‌های پوشالی

از این محصول در مکان هایی که استحکام در برابر ضربات مکانیکی مهم باشد استفاده میشود، این محصول دارای قابیت رنگ پذیری بالا و جذب صوت خیلی خوبی است و در فضاهای ورزشی، آمفی تئاتر ها و استخر ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

شرکت : سازه کاران

اینستاگرام: mikh_va_chashni

سایت : www.sazehkaran.com

تلفن تماس :66177720 66177720 - 66753293

تلفن همراه : 09127385245

مدیریت :محسن نادری نیا

 

 

انتهای پیام/
تایوان تلفن تلفن همراه رنگ آمیزی رنگ های مختلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر