کد خبر: 1105116 A

گردشگری یکی از بزرگترین جابجایی های افراد در طول تاریخ است. در حال حاضر گردشگری به طور فزاینده بخشهای بیشتری از اقتصادهای ملی را به خود اختصاص می دهد. همه کشورها در حال رقابت برای بدست آوردن سهم بیشتری از این بازار هستند.

جهانگردی در اسپانیا پس از بخشهای صنعتی و بازرگانی سومین عامل مهم در اقتصاد ملی است که حدود 10 تا 11 درصد از تولید ناخالص داخلی اسپانیا را تشکیل میدهد. از دهه 1960 و 1970 ، این کشور مقصد محبوب تعطیلات تابستانی بوده، به خصوص با تعداد زیاد گردشگر از انگلستان ، ایرلند ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا، ایالات متحده . در ایران نیز هر ساله گردشگران زیادی در غالب  تور اسپانیا از این کشور دیدن می کنند.

استپونا ، با موقعیت ممتاز خود، بازدید کنندگان خود را در هر گوشه و کنار مجذوب خود می کند. شهر قدیمی مرمت شده، با هزارتویی از خیابان های سفید، تزئین شده با گلدان های زیبا و شکوفا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی اندلس است که این فرصت را به گردشگران می دهد تا از یک باغ واقعی شهری ،یعنی  باغ کوستا دل سول لذت ببرند. این شهر آداب و رسوم خود را در یک همزیستی کامل و هماهنگ با ظاهر مدرن و توریستی خود حفظ کرده است.

دهکده پدرازا که در سال 1951 به عنوان یک مکان تاریخی - هنری اعلام شد ، دارای یکی از زیباترین میادین اصلی در کاستیا و لئون است. خیابان های سنگفرش شده و خانه های تزیین شده آن یک فضای شهری قرون وسطایی را تشکیل می دهد که باید هر گوشه ای از آن را ببینید ، از دروازه شهرتا انتهای روستا ، منظره قلعه قابل مشاهده است، در برج آن ، که در حال حاضر موزه است ، نقاش زولوآگا استودیو داشت. زندان قرون وسطایی و کلیسای سن خوان نیز از دیگر دیدنی های شهر است.

کودیلرو یک بندر کوچک و زیبا برای ماهیگیری است که در کنار کوه قرار دارد. خانه های آن با چشم انداز زیبا و پنجره هایی به رنگ روشن که بر روی نعل اسب صخره های شیب دار اطراف بندر قرار گرفته اند.

پریئگو د کوردوبا در جنوب شرقی استان کوردوبا ، در دامنه دشتهای حاصلخیز و در پناه کوهها نهفته است. این شهر ، یکی از با شکوهترین شهرهای اندلس است ، با مجموعه ای از خیابان ها و گوشه گوشه های خلوت ومملو از خانه های باشکوه ، آثار معماری و مجسمه ها یی که همه در یک طرح پیچیده و نامنظم شهری قرار دارند. دو چیز در این شهر بسیار برجسته است: آب فراوان و معماری باروک.

گردشگری در ترکیه بیشتر در مکانهای مختلف تاریخی و تفریحگاههای ساحلی که درامتداد سواحل اژه و دریای مدیترانه قرار دارند، متمرکز است. ترکیه همچنین به مقصدی محبوب بخاطر فرهنگ ، چشمه های آبگرم و مراقبت های بهداشتی تبدیل شده است. هر ساله گردشگران زیادی از ایران در تور ترکیه از شهرهای این کشور بازدید میکنند.

استان موغله  ، در گوشه جنوب غربی ترکیه جاییکه دریای اژه به مدیترانه برخورد میکند قرار دارد و  شامل مقاصد معروف برای تعطیلات ، مانند گکووا ، بدروم ، مارماریس ، داتسا ، میلاس ، دالیان و فتحیه است. این منطقه با استراحتگاه های زیبا ، ویرانه های چشمگیر تمدن های گذشته ، مناظر باشکوه و سواحل وسیع ، آب گرم ها ، پوشش گیاهان و جانوران غنی و همچنین اقامتگاه ها، رستوران ها و گزینه های تفریحی متناسب با هر سلیقه ای است.

ریزه شهری مدرن است که در قلب منطقه زیبا و چشم نواز و محل کشت چای ترکیه قرار دارد. دامنه های سرسبز بالای شهر تقریباً شبیه جنوب شرقی آسیا به نظر می رسند ریزه با پنج قلعه خود که قرنها پابر جا مانده اند ، میراث فرهنگی قابل تاملی دارد. به خصوص ، قلعه ریزه در مرکز شهر و قلعه زیلکاله که در منطقه جنگلی در جاده قدیمی ابریشم پنهان شده است قطعاً ارزش بازدید را دارند.

پاموک‌کاله ترکیه واقع در استان داخلی دنیزلی ، در نزدیکی شهر آبگرم هیراپولیس واقع شده است که توسط پادشاهان پرگاموم در پایان قرن 2 قبل از میلاد تاسیس شده است. امروزه بقایای شهر باستانی شامل حمام ، ویرانه های معابد ، نکروپلیس و یک تئاتر عظیم قابل مشاهده است. پاموک کاله هنگامی بوجود آمد که چشمه ای با محتوای زیاد بی کربنات کلسیم از لبه صخره کوه سقوط کرد ، که با خنک شدن و سخت شدن باعث رسوبات کلسیم به رنگ سفید و آب غنی از مواد معدنی آکوآمین شد.

ترابزون که در جاده تاریخی ابریشم واقع شده است ، یکی دیگر از شهرهای ترکیه است که در ساحل دریای سیاه آرام گرفته است. این شهر به دلیل چند فرهنگی بودن و تنوع در زبانها و مذهب مشهور است. همچنین این شهر به عنوان مرکز تجارت ایران و قفقاز شناخته می شود و یکی از شهرهای ترکیه است که گردشگری در آن به میزان زیادی در حال توسعه است.

گردشگری در یونان یکی از عناصر اصلی فعالیت اقتصادی در این کشور است. یونان از دهه 1970 به دلیل فرهنگ و تاریخ غنی خود ، یک مقصد و جاذبه مهم گردشگری در اروپا بوده است و با داشتن آثار تاریخی یونسکو، خط ساحلی طولانی ، جزایر و سواحل بی نظیر سالانه گردشگران بیشماری را با تور یونان به خود جذب میکند.

کاوالا مرکز استان کاوالا و دومین شهر بزرگ شمال یونان است  که در قرن 6 قبل از میلاد تاسیس شد. کاوالا به شکل یک آمفی تئاتر است که از بندر تا قلعه که بر بلندرین تپه قرار دارد از یک طرف و کوه سیمولو از طرف دیگر امتداد دارد. کاوالا یک شهر سفید با ساختمانهای سفید است که یک دانه  برف بزرگ را میماند و یکی از زیبا ترین شهرهای یونان است.

ناکسوس بزرگترین جزیره سیکلادها است که دارای پایتختی کاملاً محافظت شده ، مناطق کوهستانی زیبا و روستاهای ساحلی آرام است. تاریخچه سنت ها و فرهنگش ، آن را برای بسیاری از بازدیدکنندگان اروپایی که هر تابستان از تعطیلات آرام و دلپذیر ناکسوس لذت می برند ، کاملاً جذاب کرده است. علارغم توسعه جهانگردی در ناکسوس، این جزیره همچنان شخصیت اصیل خود را حفظ کرده است.

خیوس در دریای شمال شرقی اژه واقع شده است. این مکان به عنوان یکی از محتمل ترین زادگاه های هومر و همچنین ریاضیدانان باستان مانند بقراط و انوپیدس شناخته شده است. این جزیره بسیار نزدیک به ساحل آسیای صغیر است و پنجمین جزیره بزرگ یونان بشمار میرود. آرامش و اصالت خیوس ، همراه با چشم انداز متنوع و سرسبز ، دهکده های زیبا و سواحل ایده آل این جزیره را به یک مقصد عالی برای تعطیلات تبدیل کرده است. گردشگری در کیوس را می توان با بازدید از جزایر نزدیک دیگر مانند لِسوُس ، پسارا و اوینوسیس ترکیب کرد.

فوله‌گاندروس یکی از معروف ترین جزایر سیکلادها است که با خانه های سنتی و زیبایی حیرت انگیزش شناخته می شود. خانه های سفید و خیابان های باریک آن در نگاه اول هر بازدید کننده ای را مجذوب خود می کند .این جزیره با ترکیبی از جاذبه های بکر و امکانات کاملاً پیشرفته برای گذراندن تعطیلات ایده آل است. گردشگری در فوله‌گاندروس به اندازه سایر جزایر سیکلادها توسعه نیافته است ، بنابراین آرامش و مهمان نوازی اصیل را میتوان در آنجا یافت.

با وجود میلیون ها گردشگری که هرساله با تور ایتالیا به این کشور سفر میکنند، ایتالیا در میان  پربازدیدترین کشورهای دنیا قرار میگیرد.مردم عمدتا به دلیل فرهنگ غنی ، تاریخ ، مد و هنر ، خط ساحلی و سواحل زیبا و بناهای باستانی باارزش از ایتالیا دیدن می کنند. ایتالیا بیش از هر کشور دیگری در جهان دارای میراث جهانی است .

پولیا ، معروف به آپولیا ، در جنوب ایتالیا  و پاشنه چکمه ایتالیا قرار دارد. این منطقه یکی از مقاصد گردشگری سنتی ایتالیا نیست ، اما با کشف جذابیت های متنوع منطقه از جمله شهرهای باروک ، خانه های سفید ، باغ های زیتون و میوه، دریا و سواحل آبی ، آفتاب فراوان و غذاهای عالی ، به سرعت در بین گردشگران در حال محبوب شدن است.

منطقه لومباردی از کوههای آلپ تا حومه شهرهای هنری تا دهکده های کوچک  با تاریخی غنی در منطقه بزرگ دریاچه ایتالیا (بیش از پانزده دریاچه در اینجا وجود دارد)کشیده شده است. لومباردی همچنین مقصد مناسبی برای کسانی است که به دنبال تعطیلاتی پویا و هیجان انگیز هستند ، بدون اینکه خسته شوند. در لومباردی ، تقریباً 500 موزه و بیش از یک میلیون اثر فرهنگی وجود دارد که در میان آنها ، شام آخر معروف لئوناردو داوینچی قرار دارد.

بولزانو مکانی است که سنت های گذشته با چالش های آینده در هم آمیخته است. نوآوری و پایداری کلمات کلیدی برای توسعه جدید شهری است که می تواند با حفظ روابط قوی با ریشه ها و ارزش های خود ، به آینده نیز نگاهی بیاندازد. چرا بولزانو را به عنوان مقصد بعدی تعطیلات انتخاب کنید؟ پاسخ ساده است: غوطه ور شدن در یک ترکیب فرهنگی بی نظیر. در اینجا ، شمال و جنوب ، دریای مدیترانه و آلپ با هم روبرو می شوند و ترکیبی مقاومت ناپذیر و منحصر به فرد ایجاد میکنند.

گفته می شود که چارلز دیکنزیک بار خاطرنشان کرده است: "هیچ نقطه ای در جهان امکانات لذت بخش این جزیره کوچک را ندارد." اگرچه یک قرن از آن می گذرد ، اما این حرف هنوزهم درست است. از بلندی های فاراگلیونی و تیبریوس تا آب های درخشان مارینا پیکولا و مارینا گرانده ، همه جای کاپری بازدید کنندگان را دعوت می کند تا سرعت خود را کاهش دهند و زیبایی های بسیار جزیره را که در زیر آفتاب گرم مدیترانه و حومه جزیره سرسبز قرار گسترده شده است را بچشند.

انتهای پیام/
تور اسپانیا استپونا پدرازا موغله ترابزون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر