کد خبر: 1105107 A

شغل و ایجاد کسب و کار یک چالش مهم در زندگی هر فرد ایرانی است. شغل و ایجاد کسب و کار یک چالش مهم در زندگی هر فرد ایرانی است.

 

طقبل از نگارش این مقاله با یک جستجوی ساده متوجه شدیم بسیاری از افراد در اینترنت این پرسش ها را در موتور های جستجو سرچ می‌کنند:

  • چگونه تعمیر کار موبایل شویم؟
  • درآمد نرم افزار کار موبایل
  • درآمد تعمیرات موبایل چقدره؟
  • قیمت ابزار تعمیرات سخت افزار موبایل
  • فروش عمده ابزار تعمیرات موبایل

این موضوع نشان از علاقه جوانان و افراد جامعه به تحقیق و بررسی شغل تعمیر موبایل و گوشی های همراه در سطح جامعه است.

این شغل می‌تواند پر درآمد و پر بازده باشد اما تحقق این موضوع بستگی به چند شرط اصلی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

تجربه و کسب مهارت در تعمیر موبایل

بسیاری از علاقه مندان به این حرفه، با این هدف ‌که شرکت در کلاس های آموزش تعمیرات موبایل می‌تواند آنها را برای این کار آماده کند. در این کلاس ها حضور پیدا می‌کنند و پس از طی زمانی موفق به کسب گواهینامه مهارت می‌شوند.

اما واقعیت این است که در این کلاس ها تمامی موارد و نکته ها به شما آموزش داده نمی‌شود و بسیاری از مهارت ها نیاز به کسب تجربه و کمک از با تجربه های این شغل دارد.

پیشنهاد ما در کنار دریافت گواهینامه مهارت از اموزشگاهای مجاز که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می‌کنند (و شما به گواهینامه آنها در آینده برای دریافت جواز کسب نیاز خواهید داشت)  ادامه کارآموزی در مراکز تعمیراتی به مدت چندماه است که در کنار درآمد هر چند محدود می‌توانید تجربیات گرانبهایی کسب کنید.

قطعات در گوشی های همراه بسیار حساس می‌باشند. ممکن است با کوچیکترین فشار و یا حرکت آسیب های جدی به آن وارد شود. شکستگی لایت ال سی دی و پاره شدن فلت باتری و یا تاچ  و یا اشتباه در باز کردن درب پشت گوشی که می‌تواند موجب پارگی فلت گوشی شود.

من خودم شاهد اشتباه یک تعمیرکار تازه کار در باز کردن گوشی آیفون بودم که فشار ابزار بر روی باتری ان موجب آتش گرفتن گوشی ایفون شد. و در نتیجه ضرر 4-5 میلیونی به بار اورد.

پس مهمترین نکته و سرمایه در این کار که نباید فراموش کنیم تجربه است.

مسلما انتقال تجربه در آموزشگاهها انجام  نمی‌شود و به همین دلیل کار کردن در کنار سایر تعمیرکاران با تجربه می‌تواند در شروع کار بسیار مهم و با اهمیت باشد

محل کسب و کار و ابزار تعمیرات موبایل

دومین عامل موفقیت در شغل تعمیرات موبایل انتخاب درست محل کسب و کار است.

انتخاب مناسب مکان و اجاره یک واحد می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد.

پیشنهاد ما شروع قدرتمند در این کار است از انجا که تنوع  در قطعات بسیار زیاد می‌باشد. شما قادر به تهیه تمامی لوازم نخواهید بود اما در قطعات ریز و مصرفی همانند سوکت شارژ و برد شارژ گوشی شاید بتوانید مقداری از انها را در محل کار خود داشته باشید.

خرید ابزار تعمیرات گوشی هم از نکات مهم دیگری است که باید نسبت به آن حساسیت خاصی داشته باشید.

برخی از این وسایل همیشگی هستند و نیاز است در هنگام خرید از برندهای خوب بازار انها را تهیه کنید برای نمونه خرید هیتر و هویه مناسب که گرداک 952 یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شماست.

همچنین سعی کنید با همکاران خود اجتماعی باشید و معمولا در هر محدوده و شهری  مرکز فروش قطعات موبایل وجود دارد که می‌توانید قطعات مورد نیاز خودتان را از انجا تهیه کنید.

همچنین مکان های وجود دارد که برای تعمیرکاران موبایل به صورت همکاری گلس فنی گوشی (شیشه روی ال سی دی ) را تعویض می‌کنند و از انجا که دستگاه گلس زن  بسیار گران است برای سود بیشتر می‌توانید با قبول تعویض انجام این‌کار، آن را به این مراکز بسپارید و بابت آن سود مناسبی کسب کنید.

قیمت تعمیر موبایل و درآمد تعمیرات گوشی؟

برای براورد قیمت عوامل بسیاری وجود دارند. تعداد مشتری ها و تجربه تعمیرکار در این زمینه بسیار تعیین کننده است.

در برخی از تعمیرات قیمت ها مشخص و محدوده مشخص دارد. برای نمونه در تعویض تاچ ال سی دی قیمت ها در حدود 70 تا 100 هزار تومان متغیر می‌باشد، قیمت تعویض برد شارژ هم در این محدودها می‌باشند.

بهتر است شماره چندین قطعه فروش موبایل را داشته باشید و در هنگام مرجعه مشتری بتوانید استعلام قمیت و موجودی را انجام بدهید.

همچنین در برخی از سایت های فروش قطعات موبایل همانند فروشگاه اینترنتی ماکروسل این کار به صورت اینترنتی قابل انجام است.

اما برخی از ایرادات هم وجود دارد که شما می‌توانید هزینه های بیشتری از مشتری دریافت کنید و شما در واقع بابت تجربه و.تشخیص خود و رفع ایراد می‌توانید 200 تا 300 هزار تومان بایت یک تعمیر گوشی درامد داشته باشید.

به صورت خلاصه اگر بخواهیم جمع بندی کنیم حداقل درآمد 6 تا درآمد هایی  در حدود دوبرابر آن، برای شغل تعمیرات موبایل دور از انتظار نیست.

و در واقع این مهارت  و تجربه شما است که مبلغ نهایی را مشخص می‌کند و اگر واقیعت را بخواهید این شغل بسیار پرحاشیه و نیاز به داشتن مهارت گفتگو و ارتباط با مشتری را دارد.

شناخت قطعات و آگاهی از مشکلات در بازار

به روز بودن در این شغل بسیار مهم است. رصد بازار و اطلاع از قطعات و مشکلات آن که ما در ادامه به چند نکته اشاره خواهیم کرد.

در هنگام خرید و با توجه به کیفیت های متفاوت در تمامی قطعات نیاز است که یک تعمیرکار حرفه ای بتواند انها را از هم تشخیص دهد و با یک قیمت مناسب قطعه جایگزین را خریداری و با نمونه معیوب جایگزینی کند.

کسب رضایت مشتری می‌تواند باعث گسترش کسب و کارتان شود. داشتن مشتری های وفادار و تبلیغات دهان به دهان آنها می‌تواند کسب و کار شما را رونق بخشد.

همچنین تهیه لوازم جانبی گوشی و سود مناسبی که در فروش انها وجود دارند می‌تواند کمک زیادی به افزایش درامد شما داشته باشد.

ال سی دی T295

برای نمونه از وضعیت بازار را با مثال تاچ ال سی دی T295  بیان می‌کنیم

این تبلت اقتصادی سامسونگ با نام رسمی   (Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019 و آندروید 9 به بازار ارائه شد. و ال سی دی های آن در صورت شکستگی و تعویض در برخی از سازندگان با ارتقا به اندروید 10 به مشکل عدم تاچ در نمایشگر دچار می‌شدند.

هم اکنون  نیز ال سی دی T295 بدون مشکل در اندوید 10 در این تبلت در بازار وجود دارد. در نتیجه، این هنر تعمیرکار است که بتواند با انتخاب ال سی دی اصلی از ایجاد مشکلات بعدی برای خود و مشتری جلوگیری کند.

چرا که با انجام اپدیت خودکار تبلت و در صورت عدم تهیه ال سی دی مناسب ممکن است هر لحظه تاچ آن دچار مشکل شود.

در نمونه دیگر می‌توانیم به مشکلات برد شارژ نوکیا و سامسونگ که بدون آسی سی به فروش می‌رسند اشاره کنیم.

عدم پشتیبانی از فست شارژ مشکلات آنتن دهی و مکالمه و خرابی زودهنگام در قطعات غیر اورجینال  از مشکلاتی است که در هنگام خرید برد شارژ نیاز است به انها دقت کنید.

برد شارژ نوکیا 6.1 پلاس و 7 پلاس

برای تعویض برد شارژ نوکیا 7 پلاس نیاز است که ال سی دی آن را از رو باز کنید و این کار دارای ریسک احتمال شکستگی دارد. بنابراین لازم است تمامی این موارد را قبل از شروع با مشتری هماهنگ کنید و با دقت زیادی کار را انجام دهید. اما در مدل دیگر این برند برای تعویض برد شارژ نوکیا 6.1 پلاس مشکل خاصی برای انجام تعویض وجود ندارد و دسترسی به آن از درب پشت گوشی قابل انجام است.

خوشبختانه ویدئو های آموزشی زیادی در یوتوب وجود دارد . و پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که برای اولین بار قصد انجام تعمیر گوشی جدیدی را دارید در یوتوب فیلم آموزشی آن را که اکثرا توسط هندی ها آپلود می‌شود را مطالعه کنید تا از آسیب به فلت اثر انگشت ، فلت مین  و . . . خوداری شود.

قطعات موبایل فلت ، باتری گوشی  و برد شارژ را از کجا بخریم؟

فروشگاه های زیادی به صورت حضوری و اینترنتی برای تامین قطعات گوشی  و تلفن های همراه وجود دارند.

اما پشتیبانی و کیفیت و شناخت صاحبان این فروشگاهها از قطعات بسیار مهم و برای مشتری تعیین کننده است.

توصیه ما خرید از مراکزی است که این شناخت را دارند و برای مقداری سود بیشتر از فروش اجناس مشابه و فیک خودداری می‌کنند.

شما در قطعات موبایل ماکروسل می‌توانید با خیالی آسوده نسبت به خرید برد شارژ اصلی گوشی نوکیا و سامسونگ ، شیشه لنز دورین و همچنین خرید باتری موبایل با گارانتی 6 ماه تعویض، اقدام کنید.

انتهای پیام/
برد شارژ گوشی تعمیرات موبایل ابزار تعمیرات موبایل قطعات موبایل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر