کد خبر: 1104530 A

آیا می دانید که سرورهای hpe در سری های مختلف گروه رکمونت rackmount چه کاربردهایی دارند و برترین مدل های این سرورها کدام هستند؟

شرکت HPE یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های تجهیزات سرور در دنیا است که مدل های مختلف سرورهای رک مونت را برای استفاده در دیتاسنترها روانه بازار کرده است. این محصولات در دسته بندی های مختلف به منظور برآورده کردن نیاز کاربران طراحی و تولید شده اند.

ممکن است شما تا به حال برای بارها در مورد دیتاسنترها و یا پایگاه های داده شنیده باشید و در مورد اهمیت سرورهای رکمونت که در این مراکز استفاده می‌شوند آگاهی داشته باشید. اما با خوبی به سری های مختلف این محصولات که در سال های گذشته وارد بازار شده اند آشنایی نداشته باشید.

این در حالی است که شما می‌توانید پس از آشنایی با این سرورها نسبت به انتخاب بهترین مدل آن ها متناسب با نیاز خود و با توجه به قیمت خرید هر یک از مدل های سرورهای HPE اقدام کنید.

لثیش

تقسیم بندی سرورهای HPE

قبل از این که به بررسی سری های مختلف سرورهای رکمونت HPE بپردازیم نگاهی به تقسیم بندی محصولات شرکت اچ پی ای خواهیم نمود.

سرورهایی که در سال های اخیر توسط این شرکت معروف به بازار عرضه شده اند در چند گروه عمده سرورهای سینرجی (Synergy)، سرورهای سری بلید اچ پی ای (blade servers)، سرورهای تاور اچ پی ای (tower) و سرورهای رکمونت اچ پی ای (HPE rackmount servers) قابل دسته بندی هستند.

اگر چه هر یک از این سرورها دارای مشخصات خاص خود می‌باشند، اما با نگاهی به بازار متوجه خواهید شد که سرورهای رک مونت بالاترین حجم تقاضا برای خرید را به خود اختصاص داده اند.

با توجه به تقاضای بالایی که برای این سرورها در دنیا وجود دارد، شرکت های معتبری مانند hpe اقدام به طراحی و تولید این محصولات در تنوع بالایی برای عرضه به بازار کرده اند. این امر باعث شده است سرورهای رک مونت به چند سری تقسیم شوند که تعدادی از آن ها موفقیت بیشتری در فروش داشته اند.

معروف ترین این محصولات سرورهای رکمونت سری 100، 300 و 500 می‌باشند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت (توجه داشته باشید که هر یک از این سری ها از چند مدل تشکیل شده است که هر یک پیکربندی خاص خود را دارد).

سرورهای hpe سری 500

سرورهای نسل دهم اچ پی ای در سری 500 خود دارای قدرت پردازشی بالایی می‌باشند که باعث تمایز آن ها از سایر محصولات این شرکت شده است.

توان پردازشی بالای این سرورها بیشتر به دلیل امکان پشتیبانی از تعداد بیشتری هسته پردازشی در سی پی یوهای سرور می‌باشد که در کنار پشتیبانی از تعداد بیشتری نخ امکان استفاده از این سرورها در ورک لودهای بالا را فراهم خواهد کرد.

یکی از شناخته شده ترین سرورهای قرار گرفته در این سری سرور پرولیانت اچ پی ای مدل DL560 (HPE Proliant DL560) است که در نسل دهم این سرورها از جمله پیشرفته ترین سرورهای موجود در بازار محسوب می‌شود و امکان پشتیبانی از بیش از صد هسته پردازشی را دارد.

این توان بالا در سرورهای HPE در این رده باعث شده است که کسانی که نیاز به پردازنده های قوی در سرور داشته و می‌خواهند سرورهای خریداری شده کمترین فضا را با بیشترین توان محاسباتی اشغال کنند اقدام به خرید سرورهای HPE از این سری بنمایند.

سرور hp جزو بهترین سرورهای موجود در دنیا هستند که بنا به دلایل متعددی توانسته اند در مقایسه با سرورهای برندهای دیگر مانند انواع سرور dell سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

شما هم می‌توانید با در نظر گرفتن نیازمندی های شبکه و نیز میزان هزینه ای که می‌خواهید برای خرید سرور HP حرفه ایی پرداخت کنید پس از مقایسه محصولات این سری با سایر محصولات HPE که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت، مناسب ترین آن ها را برای خرید انتخاب کنید.

آشنایی با سرورهای HPE در سری 100

سرورهای متعلق به سری 100 محصولات برند اچ پی ای دارای توان پردازشی کمتری در مقایسه با محصولات قرار گرفته در سری های بالاتر می‌باشند. با این وجود این سرورها برای بسیاری از کاربردها با توجه به قیمتی که دارند گزینه مناسبی برای انتخاب می‌باشند.

این سرورها امکان پشتیبانی از هسته های پردازشی متنوعی را دارند که متناسب با مدل محصول قابل استفاده خواهد بود و در مواردی تا نزدیک به 50 هسته پردازشی توسط این سرورها قابل پشتیبانی خواهد بود.

با خرید این سرورها با توجه به پردازنده مورد استفاده در سرور از رم های متنوعی پشتیبانی خواهد شد. ظرفیت رم های مورد استفاده در مدل های مختلف این سری از چند گیگابایت تا نزدیک به یک ترابایت در تغییر خواهد بود.

در بین سرورهای سری 100 محصولات شرکت اچ پی ای مدل های اچ پی ای پرولیانت DL120, DL 160 و DL 180 را شناخته شده هستند و هر یک برای برآورده کردن نیازهای کاربران در سطح متوسط در شبکه های کامپیوتری قابل استفاده می‌باشند.

حال که به بررسی سرورهای سری 100 و 500 محصولات اچ پی ای پرداختیم، در ادامه به معرفی محصولات سری 300 که از پر فروش ترین سرورهای عرضه شده توسط برند HPE در دنیا می‌باشند خواهیم پرداخت.

سرورهای سری 300 HPE proliant

اگر چه سرورهای سری 300 دارای توان پردازشی کمتری نسبت به محصولات سری 500 برند اچ پی ای می‌باشند. اما بنا به دلایل متعددی از پر فروش ترین این محصولات در دنیا محسوب می‌شوند.

به خصوص مدل های dl 380 و DL 360 رکورد فروش محصولات اچ پی ای را در سال های اخیر شکسته اند.

لازم است بدانید که این سرورها دارای هزینه نگهداری و پشتیبانی کمتری هستند که این امر از جمله دلایل محبوبیت آن ها در بین متخصصان ای تی می‌باشد.

علاوه بر این با توجه به تعداد هسته های پردازشی قابل پشتیبانی توسط محصولات این رده می توان به خوبی شاهد بود که امکان استفاده از آن ها در رنج گسترده ای از کاربردها وجود دارد.

در صورتی که شما اقدام به خرید یک سرور HPE متعلق در سری 300 بنمایید به احتمال بسیار زیاد خواهید توانست در پیکربندی سیستم خود از بیش از 50 هسته پردازشی پشتیبانی کنید و در کنار آن توان پشتیبانی از بیش از یک ترابایت رم را خواهید داشت که در بسیاری از کاربردها پاسخگوی نیاز کاربران می‌باشد.

چند نکته در مورد سری های مختلف سرورهای HPE

در این بخش باید چند نکته را یادآوری کنیم. اول این که دلیل نام گذاری محصولات اچ پی ای به سری های 100، 300 و یا 500 رقم صدگان موجود در نام مدل محصول می‌باشد که برای مثال برای مدل DL360 با توجه به عدد متعلق به این مدل که 360 است باعث قرار گرفتن این سرور در سری 300 محصولات اچ پی ای می‌شود.

نکته مهم دیگر این که در حال حاضر به روزترین سرورهای اچ پی ای متعلق به نسل دهم 10G این محصولات می‌باشند که اکثراً از پردازنده های سری زئون اینتل در پیکربندی خود استفاده می‌کنند.

در نهایت باید توجه داشته باشید که سرورهای جدید امکان پشتیبانی از ظرفیت بالای هارد (در مواردی تا بیش از صد ترابایت) را دارند.

در پایان در صورتی که که هر گونه سوالی در مورد خرید انواع سرور رکمونت HPE داشته باشید می‌توانید با کارشناسان شرکت آوا فناوری ماندگار  (avafanavari.com) تماس بگیرید. این شرکت به عنوان یکی از عرضه کنندگان معتبر تجهیزات سرور HPE در داخل کشور امکان ارائه مشاوره های لازم به شما را خواهد داشت.

اطلاعات تماس : تهران، خیابان خردمند جنوبی، کوچه یگانه، پلاک ۱۳، واحد ۱ تلفن تماس: ۴۲۴۵۲۰۰۰

 

 

 

انتهای پیام/
خرید سرور تقسیم بندی سرورهای HPE تجهیزات سرور در دنیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر