کد خبر: 1103686 A

گاهی ممکن است به طور ناگهانی دچار دندان درد شوید و یا بیماری های رایج دهان و دندان به سراغ شما بیایند و در ادامه مشکلات دیگری را برای شما به وجود آورند اما هزینه های گزاف دندانپزشکی مانع از مراجعه به موقع شما به مطب دندانپزشکی شوند. در این شرایط حتما نوعی از بیمه دندانپزشکی به کارتان خواهد آمد که با ارائه آن بتوانید درصد چشمگیری از هزینه های خود را کاهش داده و درکنار آن از خدمات با کیفیت نیز برخوردار شوید. به طوری که مبلغ بسیار اندکی را به صورت سالیانه به بیمه بپردازید و بدون سقف و محدودیت از تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله جرمگیری دندان، کامپوزیت دندان و ... استفاده کنید.

آشنایی با رشته دندانپزشکی

دانشجویان رشته دندانپزشکی در ابتدا آموزش دوره عمومی را میبینند و بعد از تکمیل این دوره که درمان بیماری های دهان و دندان و لثه ها و همچنین ترمیم دندانها را به طور کامل آموختند، دندانپزشکی زیبایی را فرا میگیرند.

دندانپزشک ماهر کسی است که بتواند هماهنگی کاملی را با دقت بین دستها و چشمهایش برقرار کند چرا که محیط دهان و دندانها بسیار حساس هستند. پس لازم است با توجه به نوع درمانی که انجام میدهد یک یا چند دستیار هم داشته باشد.

گاهی ممکن است افراد در مراجعه به دندانپزشکی اضطراب و ترس داشته باشند به خصوص کودکان، که در این حالت دندانپزشک موظف به جلب اطمینان خاطر وی است تا بتواند بیمار را با روحیه ای مناسب و بدون ترس از درمان آماده کند. در این مرحله شاید حتی لازم باشد پزشک بیمار را به طور کامل از نحوه درمان مطلع سازد تا از میزان نگرانی او کاسته شود. علاوه بر آن لازم است در حین درمان تمام مهارت و تخصص خود را به کار گیرد تا حداقل میزان درد و فشار بر بیمار وارد شود.

با توجه به اینکه دندانپزشک با فضای دهان فرد سر و کار دارد ضروری است که کلیه وسیله های مورد نیاز او همواره کاملا ضدعفونی و تمیز شوند تا بهداشت محیط و ابزارهای مطب دندانپزشکی رعایت گردد.

ساعات کار دندانپزشکی ها

ساعت کار دندانپزشک ها وابسته به محل فعالیت آنها مشخص میشود. اگر او در بیمارستان و یا کلینیک عمومی مشغول به کار باشد باید به صورت تمام وقت حضور داشته باشد. حتی گاهی ممکن است نیاز به حضور در شیفت شب باشد. اما اگر دندانپزشک مطب خصوصی خودش را داشته باشد میتواند با توجه به قوانین وزارت کار ساعت کاری خود را به دلخواه تنظیم کند.

یک دندانپزشک متخصص قادر است در کنار طبابت در مطب شخصی خود و یا بیمارستان و کلینیک ها، به دانشجویان این رشته درس دهد و یا در همین زمینه به تحقیق و پژوهش نیز بپردازد.

آمارها حاکی از آن اند که امروزه متاسفانه در جوامع مختلف اکثریت مردم دچار بیماری های دهان و دندان هستند و به همین علت بازار کار دندانپزشکان هم بسیار پر رونق است. اما پیش بینی میشود با توجه به شرایط علمی فعلی، در آینده کمتر دچار این موارد باشیم و مطب های دندانپزشکی، تنها به نوع خصوصی آنها خلاصه شوند.

 دندانپزشکی های طرف قرارداد بیمه ها

بدیهی است که دندانپزشکی که در مطب خود به صورت خصوصی فعالیت دارد درآمد بیشتری نسبت به دندانپزشکی دارد که در بیمارستان و یا کلینیک مشغول به کار است.

فارغ از خصوصی بودن نوع مرکز لازم است یک دندانپزشک از هوش و دقت بالا , و همچنین سلامت جسمانی کامل برخوردار باشد تا بتواند درآمد مناسبی کسب کند. زیرا شرایط کاری وی به شکلی است که باید برای ساعاتی طولانی بایستد، ممکن است دچار گرفتگی عضله و یا آسیب به کمر و گردن شود.

با توجه به موارد مذکور درمیابیم که یک دندانپزشک باید حتما به صورت روزانه ورزش کرده و مراقب سلامتی بدن خود بوده تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

مقایسه هزینه خدمات دندانپزشکی با بیمه و بدون بیمه

یکی از چند تخصص یک دندانپزشک، ایمپلنت است که زمانی مورد نیاز است که فرد دندانی را از دست داده باشد. اما به دلیل هزینه های بالای آن ممکن است فرد با علی رغم نیاز ضروری خود، از آن صرف نظر کند.

ولی توجه داشته باشید که با داشتن یک بیمه دندانپزشکی خوب مانند مهراز کارت شما میتوانید تنها با پرداخت نیمی از هزینه ها از خدمات با کیفیت دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی استفاده نمائید.

انتهای پیام/
کامپوزیت دندان بیمه دندانپزشکی جرمگیری دندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر