کد خبر: 1102978 A

سیم خاردار خطی تیغی (Razor Barbed Wire)

استفاده از سیم خاردار از دیرباز مورد توجه عام مردم بوده و هست. نه تنها مردم، بلکه حتی فرماندهان نظامی نیز سالهاست که از سیم خاردار به عنوان یک ابزار دفاعی ساده اما مفید از پدافند عامل استفاده می­کنند.

استفاده از سیم خاردار در میادین جنگی سابقه­ای طولانی داشته و این ابزار حفاظتی از جنگ جهانی اول تا به امروز نقشی کتمان ناپذیر در مباحث نظامی و دفاعی کشورهای مختلف ایفا نموده است.

سیم های خاردار تیغی به عنوان یکی از جدیدترین و برترین انواع سیم خاردار به حساب می­آید که ویژگی های خاص و منحصر به فرد این سبک سیم خاردار، آن را از سایر مدل های سیم های حفاظتی متمایز می­کند.

سیم خاردار خطی تیغی با نام سیم خاردار تبری نیز شناخته می شود که دلیل آن شباهت خارها و تیغ های این نوع سیم خاردار به تبر می­باشد. همچنین سیم خاردار تیغی با نام های سیم خاردار لیزری، ژیلتی، ناتویی و پروانه­ای نیز در بازار شناخته می­شود.

سیم های خاردار تیغی در حقیقت نسل جدیدی از سیم های خاردار جنگی هستند که با نوع سنتی و قدیمی آن تفاوت های بسیاری داشته و ویژگی های زیادی از جمله یک رویه لایه­ی محافظ برای حفاظت در برابر شرایط آب و هوایی متنوع، ماندگاری بالا، زیبایی خیره کننده و دوام مناسب را دارا می­باشد.

مشخصات سیم خاردار تیغی

سیم خاردار تبری از یک رشته مفتول مرکزی با قطر 3 میلی متر تشکیل شده و تیغ های آن با فواصلی مشخص بر روی سیم مفتول مرکزی جانمایی شده­اند. روکش گالوانیزه بر روی مفتول مرکزی و تیغ های قرار گرفته بر روی آن، علاوه بر زیبایی و درخشندگی، دوام این محصول را در برابر رطوبت محیط، باران و برف، نور آفتاب و غیره تضمین می­کند.

سیم های خاردار خطی تیغی مانند سیم های خاردار خطی سوزنی می­باشند و به صورت خطی در راستای مشخص و مطلوب قرار می­گیرند. تفاوت این دو نوع سیم خاردار در نوع خار و رشته سیم مفتول مرکزی می­باشد که سیم خاردار تیغی در هر دو مورد برتر از سیم خاردار خطی سوزنی است.

نکته­ی مثبت دیگر در مورد سیم خاردار تیغی، نورد گرم تیغ ها بر روی مفتول مرکزی است که یکپارچگی بسیار مناسبی را بین مفتول اصلی و تیغ ها به وجود می­آورد. به این ترتیب امکان جداکردن تیغ از سیم مرکزی بسیار سخت بوده و تا حدی غیرممکن به نظر می­رسد. به علاوه همانطور که گفته شد رشته ­ی سیم مفتول مرکزی سیم خاردار تبری دارای قطر 3 میلی متری می­باشد که مقاومت بسیار بالایی در مقابل بریده شدن با سیم چین و سایر ابزارهای مشابه از خود نشان می­دهد.

سیم خاردار خطی

 

سطح امنیتی سیم خاردار خطی تیغی

به طور کلی می­توان ادعا کرد که اصلی ترین ویژگی یک سیم خاردار میزان امنیتی است که برای محیط مورد حفاظت ایجاد می­کند. سیم های خاردار تیغی در این زمینه بدون شک جزء برترین سیم خاردارهای موجود در بازار به شمار می­آیند. تیغ های تیز و برنده­ی این نوع سیم خاردار در کنار قطر بالای سیم آن، بالاترین سطح امنیت را برای محیط مورد استفاده به ارمغان می­آورد.

سیم خاردار تیغی یکی از بهترین گزینه ها برای پیمانکاران ساختمانی ویلاها و باغ های لوکس می­باشد. سیم خاردار تیغی علاوه بر زیبایی بسیاری که دارد، سطح امنیتی بسیار مناسبی را نیز برای ویلاهای برون شهری ایجاد می­کند. ویلاهای خارج از محدوده­ی شهر به دلیل آنکه اغلب عاری از سکنه می­باشد، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای سارقان به شمار آمده و همه ساله تعداد زیادی ویلا مورد سرقت سارقان قرار می­گیرد. به جرات می­توان ادعا نمود که سیم های خاردار تبری از این منظر جزء بهترین سیم های حفاظتی موجود بوده و خیال مالکان مستغلات برون شهری را از بابت امنیت ملک خود راحت خواهد کرد.

 

قیمت سیم خاردار خطی تیغی

سیم خاردار تیغی جزء اقسام گران تر سیم خاردار به حساب می­آید، اما با توجه به زیبایی، دوام و سطح بالای امنیتی آن، به تناسب قیمت سیم خاردار، ارزش خرید بسیار بالایی دارد. استفاده از سیم خاردار تبری در مقایسه با سایر روش های حفاظتی همچون دیوارکشی، نرده کشی و غیره بسیار اقتصادی تر خواهد بود.

نصب سیم خاردار خطی تیغی

سیم خاردار تبری بسیار سبک بوده و از قابلیت حمل و نصب آسان برخوردار می­باشد. نصب این گونه سیم خاردار به دلیل تیزی بیش از حد و شکل قرارگیری تیغ ها روی مفتول اصلی به ابزار خاص و تجربه­ی کافی نیاز دارد.

با توجه به فاکتورهای بیان شده در بالا حال میتوانید با آگاهی بیشتر اقدام به خرید سیم خاردار بکنید. نکته ی قابل ملاحظه این است که علاوه موارد مذکور برند تولید کننده ی سیم خاردار هم مهم میباشد. کیفیت ارائه شده در هر برند متفاوت بوده و میتواند نتیجه های متفاوتی را رقم بزند.

اگر میخواهید که خرید مطمئنی داشته باشید می توانید از سایت آریا حصار در زمینه فروش و نصب انواع سیم خاردار های خطی ، حلقوی تیغی ، حلقوی سوزنی برای سفارتها ، پادگانها ، صنایع دفاعی ونظامی ، ارگانهای دولتی ، کارخانجات ، انبارها و مناطق مسکونی استفاده کنید.

انتهای پیام/
سیم خاردار سیم خاردار خطی تیغی آریا حصار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر