کد خبر: 1099710 A

پشتیبانی قوی مشتریان، یکی از مهمترین بخش هایی است که هر شرکت یا مجموعه ای باید آن را مورد توجه قرار دهد و برای ارائه چنین خدماتی از کارآمدترین روش ها استفاده کند تا شاهد افزایش سطح رضایت مشتریان نسبت به خدمات خود باشد.

پیدا کردن روشی که با صرف هزینه منطقی، بستر ارائه خدماتی با کیفیت را برای مجموعه فراهم کند و بهترین بازخوردها را به دنبال داشته باشد، چالشی است که کارفرمایان بسیاری با آن مواجه هستند. اما پیشرفت تکنولوژی، کاربردی ترین راه را پیش روی شما گذاشته است؛ مرکز تماس، یکی از بهترین روش های ارائه خدمات تلفنی به کاربران مجموعه شماست.

مجموعه ویپ 98، با توجه به سابقه همکاری با سازمان ها و شرکت های مطرح و با استفاده از تکنولوژی ویپ، آماده خدمات رسانی برای ایجاد و راه اندازی بروزترین مرکز تماس است. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که برای مدیریت چنین چالشی به مشکلاتی برخورده اید، با ما همراه باشید تا با این بستر بیشتر آشنا شوید.

مرکز تماس یا کال سنتر چیست؟

مرکز تماس یا در واقع همان مرکز ارتباط با مشتریان، بستر یا مکانی است که با به کارگیری کارشناسان مجرب، وظیفه پاسخگویی به نیاز کاربران را بر عهده دارد. کارشناسان مرکز تماس موظف هستند تا علاوه بر انتقال اطلاعات، دریافت سفارشات و بررسی و ثبت نیازهای مشتریان، تمام ارتباطات و درخواست‌هایی که از طریق درگاه‌های متفاوت آنلاین برقرار و ثبت می‌شوند را با سازمان مرجع هماهنگ کنند. به علاوه، در هر کالسنتر کارشناسانی مشغول به کارند که به صورت تخصصی به حیطه کاری شرکت یا سازمان مرجع مسلط هستند و می‌توانند راهنمایی‌های دقیق و موثری به مشتریان ارائه دهند و بر اساس نیاز آن‌ها موثرترین راهکار را در اختیارشان قرار داده و کارآمدترین محصول را معرفی کنند.

آیا مرکز تماس ها انواع مختلفی دارند؟

با توجه به کارآمدی مراکز تماس و استقبال بالای سازمان ها از این مراکز، انواع مختلفی از آن ها به وجود آمده اند که بر اساس نیاز کارفرمایان دارای ویژگی های متفاوتی هستند. اگرچه می توان کال سنترها را در چند رده دسته بندی کرد، اما به طور کلی بستر ارائه خدمات این مرکز در دو بستر اصلی طبقه بندی می شوند:

  • مرکز تماس محلی یا لوکال: برای راه اندازی این نوع از کال سنترها، ابتدا کارفرمایان باید فضایی را برای قرار دادن سرورها و تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز، و نیز حضور کارشناسان در نظر گرفته باشند. به علاوه در این مراکز حضور کارشناس برای راه اندازی و تعمیر تجهیزات الزامی است.
  • مرکز تماس ابری یا اینترنتی: کال سنتر هایی که مبتنی بر بستر ابر هستند، نیازی به خرید سخت افزار ندارد و با کاهش هزینه های مربوط به ایجاد مراکز تماس لوکال، با استفاده از تکنولوژی های به روز، خدمات کال سنتر را به کاربران این سیستم ارائه می دهند.

کالسنترها، بدون در نظر گرفتن بستری که بر مبنای آن خدمات رسانی می کنند، می توانند ورودی یا خروجی باشند، یعنی قابلیت دریافت یا برقراری تماس و یا هردو قابلیت را دارا باشند. کارشناسان مرکز تلفن نیز می توانند دور کار باشند، یا در محل کار حاضر شوند. همچنین ممکن است کالسنتر داخل سازمان یا شرکت مرجع قرار بگیرد یا اصطلاحا درون سازمانی باشد، و یا به مجموعه هایی که ایجاد و پشتیبانی از سرویس های مرکز تماس را به عهده دارند سپرده شود یا به اصطلاح برون سپاری مرکز تماس صورت بگیرد.

 

111

چرا ایجاد مرکز تماس اهمیت دارد؟

ایجاد ارتباط موثر با مشتریان و حفظ این ارتباط از اصلی‌ ترین عوامل افزایش فروش است. امروزه نیز با توجه به افزایش مشغله‌ افراد و نیز گستردگی شهرها و ازدیاد جمعیت (که باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل ترافیک شده است)، برقراری ارتباط آنلاین بر مراجعه‌ های حضوری ارجحیت دارد؛ بنابراین ایجاد هرگونه راه ارتباطی آنلاین مانند استفاده از تماس تلفنی، ایمیل، سرویس پیام کوتاه و استفاده از فضای مجازی باعث پیشرفت هر شرکت و سازمانی در زمینه کاری خود به خصوص پیشرفت در زمینه فروش خدمات و محصولات می‌ شود.

اما باید توجه داشت که برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی با ایجاد مرکز تماس کارآمد، از آسان‌ ترین روش‌ های خدمت‌ رسانی آنلاین است. چرا که برقراری تماس‌های تلفنی برای تمام مشتریان و در هر شرایطی امکان‌ پذیر بوده و پاسخگویی مناسب باعث رغبت مشتریان به استفاده مجدد از خدمات و محصولات سازمان خواهد شد.

مشتریان در روند برقراری ارتباط با هر مرکز تماس، به تفصیل با خدمات مختلف شرکت آشنا می‌شوند و با راهنمایی متخصصان کاربردی‌ ترین محصولات یا خدمات مدنظرشان را انتخاب و سفارش خود را ثبت می‌ کنند و پیشنهادات و انتقادات خود نسبت به شیوه خدمات‌ رسانی شرکت را اعلام می‌ کنند. کارشناسان کال سنتر نیز تمامی داده‌ ها را جمع‌ آوری کرده و تلاش می‌ کنند تا با انتقال تمام اطلاعات به سازمان مرجع باعث بهبود کیفیت و افزایش فروش شوند.

به نرم افزار مرکز تماس تماما ایرانی سیموتل افتخار خواهید کرد

سیموتل بعنوان یک نرم افزار مرکز تلفن و مرکز تماس ایرانی هم اکنون پاسخگوی نیاز چند صد شرکت و کسب و کار کوچک و بزرگ است. طراحان این سیستم سه اصل پایداری، امکانات و سادگی را به عنوان الویت در توسعه مد نظر قرار دادند.

اجرا و پیاده سازی پروژه های حرفه ای مرکز تماس باعث شد که سیموتل تنها یک مرکز تلفن نباشد و آن به عنوان یک نرم افزار کال سنتر نیز نام برد. انعطاف پذیری و وجود وب سرویس های مختلف برای ارتباط با سایر سامانه ها از مهمترین مزایای رقابتی سیموتل با سایر محصولات مشابه می باشد.

اگر برای راه اندازی مرکز تماس به دنبال مجموعه ای هستید که خدمات باکیفیت، کارآمد و پشتیبانی قوی را در اختیار شما قرار دهد، ویپ 98 کال سنتر را با بروزترین امکانات، برای شما راه اندازی خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به آدرس VoIP98.com مراجعه کنید.

انتهای پیام/
مرکز تماس ویپ 98 سیموتل نرم افزار مرکز تماس ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر