کد خبر: 1099137 A

پالایشگاه های پارس جنوبی سیستم های شعله بین AGD01 و SAX200 را جایگزین برندهای خارجی کردند. فلیم اسکنرهای صد درصد ایرانی شرکت دانش بنیان سپنتا الکترونیک طبرستان حاصل تلاش محققان دانشگاهی و متخصصان صنعت است و با کارکرد رضایت بخش،  شعله بین های برندهای معتبر از جمله  BFI و Durag  و LAMTEK آلمان ، ABB,Honeywellوfireye آمریکا، و ,Hamworthy انگلستان و PILLARD  فرانسه را پشت سر گذاشته اند. به افتخار این دستاورد مهم مصاحبه ای با مهندس محسن گلشنی مدیر توسعه بازار این شرکت داشتیم و به معرفی خدمات و محصولات این شرکت دانش بنیان موفق پرداختیم.

چرا شعله بین های سپنتا الکترونیک؟ مزایای فلیم اسکنرهای سپنتا الکترونیک نسبت به نمونه های خارجی چیست؟

به طور قطع کیفیت اولین و مهم ترین  مزیت فلیم دتکتورهای شرکت ما است. ما تاکنون  تعداد بالایی از مدل های مختلف سیستم های شعله بین را جایگزین برند های خارجی کرده ایم و به شهادت مشتریانمان، شعله بین سپنتا الکترونیک طول عمر بیشتری دارند و در زمان نصب تریپ کاذب ندارند. این یعنی فلیم اسکنرهای ما به نسبت برندهای خارجی مثل پیلارد، کمترین اشتباه در تشخیص شعله  دارند و فرمان خاموش شدن کاذب به ولو سوخت نمی دهند. این مسئله می تواند مشکلات زیادی در پالایشگاه ایجاد کند و اپراتور را به زحمت می اندازد.

خوشبختانه کیفیت فلیم اسکنرهای ما کاملاً برای مشتریانمان ثابت شده است . به عنوان نمونه ، خدمتتان عرض می کنم تقریباً تمام متخصصان ابزار دقیق که در صنعت نیروگاهی کار می کنند، برند فرانسوی پیلارد را به عنوان شعله بینی که هر سال خراب می شود و احتیاج به تعویض قطعه دارد می شناسند. اما سال 1399 که ما یک دستگاه شعله بین در یکی از نیروگاه های کشور نصب کردیم، میزان رضایت به حدی بود که مدیریت تصمیم گرفت، تمامی فلیم دتکتورهای پیلارد جمع آوری کند و شعله بین های مدل Sax200 سپنتا الکترونیک را جایگزین کردند.

علاوه بر آن، خدمات گارانتی و پس از فروش ما کاملاً بی نظیر بوده و تمامی نگرانی های مشتریان مان را به طور کامل برطرف می کند. فلیم اسکنرهای خارجی که وارد ایران  می شوند گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی ندارند. اما سپنتا الکترونیک به دلیل اطمینانی که از کیفیت شعله بین هایش دارد و توان بالای تعمیر و نگهداری، تمامی فلیم دتکتورهایش را برای مدت 18 ماه گارنتی کامل می کند و ارائه خدمات تعمیر را به مدت 10 سال تضمین می کند.

لطفاً در مورد انواع محصولات  شرکت سپنتا الکترونیک بفرمایید. 

محصولات سپنتا الکترونیک طبرستان  در سه بخش به صنایع مختلف ارائه می شود :

  • فلیم اسکنرهای دوتکه (اسکنر و کارت امپلی فایر)سری AGD
  • فلیم اسکنرهای یکپارچه سری SAX
  • شعله بین های مدل sut100
  • بردهای سفارشی سازی شده متناسب با نیاز تخصصی مشتریان

شعله بین دوتیکه  AGD01

در مواردی که دسترسی اپراتور به  شعله بین به دلایل مختلف از جمله حرارت بالا یا لرزش زیاد دشوار است، یا مواردی که به دلیل قدیمی بودن توربین و بویلر، از مدل های دو تکه استفاده می شود. در این مدل بخش اسکنر شعله از کارت آنالیز شعله جدا است. در حالیکه اسکنر بر روی چمبر یا بویلر نصب است، اپراتور در اتاق کنترل از طریق کارت آنالیز، قادر به مانیتور کردن سیستم است. بسیاری از سیستم های توربین های گازی یا توربین های بخار از مدل های دوتیکه فلیم اسکنر استفاده می کنند.

565666778

شعله بین های مدل یکپارچه 200SAX

مدل های یکپارچه، مدل به روز دنیا است که سیستم های جدید از آن استفاده می کنند و از نظر بهره وری و کارکرد، فرقی با سیستمهای شعله بین  دو تیکه ندارند، اما به دو دلیل بیشتر از مدل های یکپارچه مورد استقبال قرار می گیرد. اول اینکه کار با آن آسان تر است. دلیل دوم،  رویکرد سیستم های الکترونیک به سمت یکپارچه سازی است. به همین دلیل حتی بسیاری از صنایع که از سیستم های دو تکه استفاده می کردند،  مدل های دوتکه را کنار گذاشته و فلیم اسکنرهای یکپارچه را جایگزین کرده اند.

ufu

شعله بین های مدل sut100

دو مدل  فلیم دتکتور که تاکنون معرفی شد،  از سنسورهای  نیمه هادی برای تشخیص شعله استفاده می کردند، اما در شعله بین های مدل sut100   از سنسورهای تشخیص شعله لامپی استفاده شده است. مزیت فلیم دتکتورهای  مدل لامپی در  تحمل حرارت بالاتر است. شعله بین های AGD و Sax  ماکسیمم دمای  70 یا 85  درجه سانتیگراد را تحمل می کنند، اما شعله بین های مدل sut100 قابلیت کار تا دمای 125 درجه سانتی گراد بدون استفاده از سیستم خنک کننده  و کارکرد مطلوب تا دمای 175 درجه سانتی گراد  با سیستم خنک کننده را دارد. مزیت حرارتی این مدل، برای صنایعی که با  دمای بالا سروکار دارند، بسیار قابل توجه است. برای مثال، تمامی توربین های جنرال الکتریک (Ge)که در  ایران نصب می باشد، از این مدل  شعله بین استفاده می کنند.

بردهای سفارشی سازی شده متناسب با نیاز تخصصی مشتریان

از جمله سایر خدمات تخصصی سپنتا الکترونیک، طراحی بردهای سفارشی می باشد. این بردها به درخواست مشتری ساخته می شوند که در اغلب موارد، از خارج تامین می شدند. حالا به دلایل مختلف چه تحریم و چه قدیمی و از رده خارج شدن، دیگر تولید نمی شوند.

متخصصان ما در سپنتا الکترونیک، ابتدا  این بردها را  مهندسی معکوس می کنند و علاوه بر آن همزمان بهینه سازی و ارتقای بردها را انجام می دهد. نمونه های تا به حال ساخته شده، بردی است که برای یک دستگاه منبع تغذیه در پتروشمی شهید تندگویان ساخته شده است. نمونه اصلی این برد آلمانی بود و طراحی آن به نحوی بود که طول عمرش معمولاً حدود یک سال بوده اما ما با طراحی مجدد و بهینه سازی در نهایت محصولی را به مشتری تحویل دادیم که الان نزدیک به دوسال در حال کار است. به طور کل بردهای سفارشی ما در حوزه منابع تغذیه، درایور موتور، اینورتر و یوپی اس و حوزه های دیگر است.

کلام آخر

سیستم های شعله بین قابلیت بالایی در ارزآوری برای کشور عزیزمان دارند امیدواریم که علاوه بر تامین بازار داخلی با ورود سپنتا الکترونیک به بازار بین الملل این امکان فراهم شود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
شرکت دانش بنیان سپنتا الکترونیک طبرستان فلیم دتکتور محصولات سپنتا الکترونیک طبرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر