کد خبر: 1096304 A

بام سبز

روف گاردن و یا همان بام سبز که امروزه با زندگی های مدرن و ساختمان سازی و برج سازی بی رویه فضاهای سبز شهری کاهش و یا از بین رفته اند به همین علت گروه پژوهش گر و معماران مجرب سورن بام با مطالعات و استفاده از تکنولوزی روز دنیا بهرمند شده و از فضاهایی بلا استفاده بام ،تراس ،پاسیو و... استفاده کرده و در فضاهای ذکر شده ایجاد فضای سبز کرده اند .گروه متخصص طراحان و معماران منظر سورن بام با آخرین متد روز دنیا فضاهای بام ، تراس ، پاسیو ، محوطه ویلا ، باغ ، باغچه و ... را به صورت کاملا تخصصی طراحی و اجرا می نمایند .

طراحی و اجرای بام سبز

برای طراحی و ساخت یک باغ بام نیازمند فضای زیادی نمی باشیم ، بنابراین  برای ایجاد بام سبز محدودیت فضایی معنای چندانی ندارد و در یک فضای کوچک  نیز می توانیم یک باغ بام ایجاد نماییم ، و از یک فضای خالی و بلا استفاده را زیبا تر کنیم . پوشش گیاهان بر مبنای شرایط زیست محیطی و اقلیم منطقه انتخاب می شوند . اصولا گیاهان بام سبز به علت اینکه در معرض آفتاب و باد می باشد از گونه های گیاهی مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد .

طراحی و اجرای بام سبز به چند روش قابل ساخت و اجرا می باشند .

  • بام سبز گسترده

سیستم بام سبز گسترده محیط کشت گیاهان محدود بوده و از گیاهانی که نیازمند عمق زیادی ندارند استفاده شود. حدالمکان باید از گونه های  گیاهی محدود استفاده شود و میزان بار وارده به سازه اصلی بام باید کم باشند.  

  • بام سبز متمرکز

در سیستم متمرکز می توانیم از گونه های گیاهی مختلف استفاده نماییم ، علی رغم استفاده از پوشش های گیاهی می توانیم از دیگر المان های فضای سبز مانند : آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، دیوار سبز ، فلاور باکس و ...  نیزمورد استفاده قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است برای ساخت سیستم بام متمرکز میزان بار وارده را قبل از طراحی و اجرای آن مورد بررسی قرار می دهیم و محاسبات اولیه و میزان بار وارده به سازه و میزان بار سازه بام محاسبه شده تا در صورت تقویت سازه اصلی اقدامات اولیه صورت گیرد ،سپس طراحی آن صورت می گیرد .

  • بام سبز ترکیبی

در سیستم بام سبز ترکیبی همان طور که از نامش پیداست نحوه ساخت و اجرا آن از 2 سیستم گسترده و متمرکز می باشد . میزان بار وارده به سازه بام نسبت به 2 سیستم ذکر شده بیشتر می باشد . لایه بندی و کف سازی در مرحله اول  جهت جلوگیری نفوذ آب و ریشه گیاه به سازه الزامی می باشد

uil

iju

طراح و اجرای محوطه تراس سبز:

در طراحی و اجرای تراس نکته قابل توجه ابعاد تراس می باشد ، تراس ها به فضایی  اطلاق می شوند که متصل به خانه است و می تواند مسقف و یا غیر مسقف باشند . در گذشته این فضا مسقف نبوده و جزء مشاعات  ساختمان محسوب می شدند که این فضا را بهار خواب می نامیدند . تراس ها عموما محل  استراحت  ، دور همی و اوقات فراغت ساکنین استفاده می شود . اصولا تراس ها را در فضای بیرونی قرار می دهند که مشرف به فضای حیاط باشد و از  چشم اندازی زیبا ی محیط اطراف بهرمند شوند .

المان های کاربردی در محوطه سازی ، بام سبز ، تراس سبز ، محوطه ویلا عبارتند از :  

  • آلاچیق

آلاچیق ها نوعی سایبان و یا سر پناه محسوب می شوند که اصولا اطراف آلاچیق ها باز است و افراد استفاده کننده کاملا به فضای اطراف اشراف دارند .  آلاچیق ها  در فضای باز ساخته می شوند و محل مناسبی برای گذراندن وقت و لذت بردن از فضای اطراف می باشد . آلاچیق ها در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند . ابعاد آلاچیق بستگی به تعداد نفرات که از آلاچیق استفاده می کنند دارد. 

ihyik

ihl

  • پرگولا

پرگولا سازه ای در فضای بیرونی و محوطه های باز است که از ستون ها و یک سقف نیمه باز تشکیل شده است که سقف نیمه باز آن باعث می شود ، از آفتاب مستقیم در روزهای گرم تابستان و برف و باران به عنوان سایه بان عمل نماید .

wrfwe

  • آبنما

آبنما ها از عناصر تزیینی هستند که از دیرباز تا کنون مورد استفاده مردمان ادوار مختلف قرار گرفته اند و در طول زمان دچار تغییر و تحولات گوناگونی شده اند . حوض ها ، آبشار ها ی صخره ای ، برکه و نهرها ، آبنماهای فواره ها را میتوان زیر مجموعه آبنما ها دانست.

020202

1542411

دیوار سبز

دیوار سبز یک دیوار پوشیده شده از گیاهان تقریبا خاصی است  که هم در محیط داخلی و در محیط خارجی می توان استفاده کرد. گونه های گیاهی که در محیط  داخلی استفاده می شود با گونه های گیاهی محیط خارجی فرق می کند و معمولا ازا نوع گیاهان استوایی استفاده می شود . نوع آبیاری این گیاهان به صورت دستی و یا یه صورت اتوماتیک توسط سیستم های آبیاری هوشمند می باشد که بهترین روش آبیاری سیستم اتوماتیک می باشد که جهت آبیاری از قبل تنظیم می شوند و در زمان تعیین شده آبیاری به صورت یکپارچه صورت می گیرد.  

hkkkkkk

  • فلاور باکس

فلاورباکس ها جعبه های گل و گیاه هستند که در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. فلاور باکس ها امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است  ، چرا که با افزایش زندگی ماشینی فضای کافی برای کاشت گل و گیاه وجود نداشته و افراد در محوطه های داخلی و خارجی خود از آنها استفاده می کنند

wrfwedh

کف سازی بام سبزو محوطه سازی با متریال قلوه سنگ رود خانه ای :

قلوه سنگ رودخانه ای از نظر اندازه ، شکل و رنگ و ماندگاری از پرکاربردترین مصالح در دکوراسیون داخلی و تزئین فضای سبز و ساخت گذرگاه های طبیعی می باشد.شرکت سورن بام تولید کننده انواع قلوه سنگ رودخانه ای درجه یک را با رنگ های طبیعی و دانه بندی شده در سایز های مختلف می باشد .استفاده از قلوه سنگ رودخانه ای ممتاز شرکت سورن بام  دارای مزایای بی شماری در ساخت و تزئین فضای سبز می باشد. قلوه سنگ رودخانه ای ممتاز شرکت سورن بام با رنگ های کاملا طبیعی و ماندگاری بالا می باشد و محوطه  شما را زیبا می کند.

کف سازی سازی در محوطه سازی بام سبز ، محوطه یک تراس سبز زیبا ، محوطه سازی ویلا ، باغ ، حیاط و... بسیار حائز اهمیت می باشد کف سازی می تواند به صورت یکپارچه و یا ترکیبی با دیگر متریال ها انجام شود . متریال هایی که در کف سازی کاربرد دارند عبارت است از : سنگ رود خانه ای سفید و رنگی ، ترمووود ، واش بتن ، موزاییک ، چمن طبیعی و مصنوعی و ...

awfwef

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
بام سبز تراس دیوار سبز قلوه سنگ رودخانه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر