کد خبر: 1085223 A

بطور کلی تمام شرکت ها و ارگان ها برای نمایش محصول و ویژگی های آن به مردم، از روش تبلیغات استفاده می کنند. در گذشته تبلیغات بصورت سنتی بود و به علت کمبود ویژگی، تاثیر چندانی در مردم نداشت.

اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این تبلیغات، گستردگی فراوانی پیدا کرده اند و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، تبلیغات محیطی، ساخت بیلبورد و تیزر تبلیغاتی و... از جمله این تبلیغات هستند.

ساخت تیزر تبلیغاتی یکی از بهترین کار هایی است که می توان برای تبلیغات انجام داد که این روش  انواع مختلفی دارد. باید توجه داشت که قبل از ساخت تیزر باید نکاتی را راعایت کنیم که در این بخش می خواهیم درباره آن ها در ساخت تیزر تبلیغاتی صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

شاید فکر کنید تمام تیزرهای تبلیغاتی فیلم یا انیمیشن هایی هستند که به منظور تبلیغ محصول یا خدمات ارائه می شوند؛ اما وقتی کامل تر نگاه کنیم، تفاوت های زیادی در تکنیک های مورد استفاده، مکان ساخت، زمان، چگونگی ساخت،  دانش استفاده شده و ... وجود دارد.

بطور کلی تیزر تبلیغاتی نوعی آگهی است که در قالب ویدیو، عکس، ایمیل و ...، قبل از اینکه بیننده آگاهی کاملی درباره موضوع تیزر داشته باشد ارائه می شود. تمام تلاش تیزر های تبلیغاتی، ایجاد حس کنجکاوی در بیننده ها در مورد چیزی است که تیزر تبلیغاتی در رابطه آن ساخته می شود.

تیزرهای تبلیغاتی معمولا کوتاه و خلاصه هستند و اطلاعات زیادی به بینندگان نمی دهند و تماما سعی می کنند تا ذهن بیننده را با ارائه خلاصه وار داستان تا زمان رو نمایی کامل محصول مشغول کنند.

Make-a-promotional-teaser

تیزر تبلیغاتی

 

نکاتی که باید در ساخت تیزر به آنها توجه کنیم

برنامه ریزی دقیق

 در وحله اول باید قبل از ساخت تیزر تبلیغاتی، برنامه ریزی دقیق داشته باشیم؛ هیچ کاری بدون برنامه ریزی نتیجه بخش نیست. باید لیستی از تمام کارهایی که می خواهید انجام دهید داشته باشید تا در هنگام فیلمبرداری دچار سردرگمی نشوید.

هنگامی که برنامه ریزی دقیقی برای کار خود داشته باشید قطعا در هر زمینه ای موفق می شوید. برنامه ریزی قبل از شروع به ساخت تیزر، شما را در پیشرفت کار خود بسیار جلو می اندازد و درصد اشتباه را به کمترین میزان کاهش می دهد.

Promotional-teaser2

برنامه ریزی در ساخت تیزر تبلیغاتی

 

بررسی و انتخاب لوکیشن قبل از فیلمبرداری

بررسی و بازدید از لوکیشن فیلمبرداری به شما این امکان را می دهد که دید باز تری نسبت به موضوع فیلمبرداری داشته باشید، تا بتوانید بهترین سناریو را نوشته و مناسب ترین زاویه را از نظر نوردهی برای فیلم برداری انتخاب کنید.

 

خودتان را درگیر تجهیزات نکنید

داشتن تجهیزات بروز در هر عرصه ای بسیار کمک کننده هستند، اما کمبود آن ها به این معنی نیست که کاری که می خواهید ارائه بدهید جلوه بدی خواهد داشت و نمی تواند رضایت افراد را جلب کند.

برخی فکر می کنند که برای ساخت تیزر تبلیغاتی حتما باید از تجهیزات گران قیمت استفاده کنند در صورتی که این تصور اشتباه است. چنانچه شما تجربه و تخصص لازم را داشته باشید، حتی با یک گوشی ساده نیز می توانید بهترین کلیپ ها را بسازید و نظر مردم را جلب کنید.

چیزی که باعث جذابیت تیزر تبلیغاتی شما می شود، سناریو جذاب  شما است که می تواند همگان را مجذوب خود کند نه تجهیزات پیشرفته. بهترین پیشنهاد ما برای شما این است که زمان، انرژی و هزینه خود را صرف طراحی و بخش برنامه ساخت ویدئو کنید.

 

Advertising-teasermaking-equipment

تجهیزات سخت افزاری ساخت تیزر تبلیغاتی

 

ویدئو تبلیغاتی باید کوتاه و موثر باشد

هرچه زمان ویدئو تبلیغاتی شما بیشتر شود، از بینندگان آن کم می شود و بازخورد خوبی میان مردم ندارد. تحقیقات نشان داده که کلیپ ها حداکثر بین 1 تا 2 دقیقه زمان دارند تا بیننده را جذب خود کنند.

یکی از مهم ترین نکات ساخت تیزر تبلیغاتی این است که هیچگاه زمان ویدئو خود را زیاد نکنید. شما باید تمام سعی خود را بکنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، مفهوم ویدئو خود را به مخاطب برسانید.

باید توجه داشته باشید که ویدئو ای که می سازید شروع خوبی داشته باشد، زیرا اگر ویدئو شما آغاز خوبی نداشته باشد، کاربر کلیپی که شما ساخته اید را رد می کند. این امر به دلیل آن است که امروزه دنیای تبلیغات بسیار گسترده شده است، مردم فقط و فقط به دنبال بهترین گزینه هستند و رقابت بر سر ثانیه ها است.

 

Make-a-short-promotional-teaser

ساخت تیزر تبلیغاتی کوتاه

 

درج راه های ارتباطی در ویدئو

تمام کارهایی که برای ساخت و انتشار تیزر تبلیغاتی انجام می شود صرفا جهت جذب مشتری و اینکه مخاطب بتواند با شما ارتباط برقرار کند است. پس باید بدانید که چطور راه های ارتباطی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

برخی از طریق زیرنویس کردن راه های ارتباطی در پایین ویدئو و برخی دیگر در انتهای ویدئو اطلاعات و راه های ارتباطی را در اختیار کاربران قرار می دهند.

باید لیستی از راه های ارتباطی و نوع محصولات در اختیار کاربران قرار دهید تا هر زمان که مشتری قصد استفاده از محصولات شما را داشته باشد، به راحتی بتواند به شما دسترسی پیدا کند.

همچنین شما می توانید از سامانه پیامکی استفاده کنید تا مخاطب هدف در کوتاه ترین و سریع ترین زمان ممکن راه ارتباطی را در اختیار داشته باشد.

 

رعایت اصول ادیت و تدوین در ویدئو

ادیت و تدوین ویدئو تاثیر زیادی در جذب مشتری و جذاب شدن کلیپ تبلیغاتی دارند. همواره شرکت های برتر در زمینه ویرایش و تدوین ویدئو ها، از بهترین و با تجربه ترین افراد که دارای تخصص بالایی در زمینه ادیت هستند استفاده می کنند تا بیشترین اثر را بر روی مخاطب بگذارند و ویدئو جذابی را به نمایش برسانند. یک ادیت حرفه ای قسمت های مختلفی از قبیل رنگ، نور، انتخاب موزیک، صداگذاری، جلوه های ویژه و ... را در بر می گیرد.

تدوین و ادیت ویدئو و خلاقیت در آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد، طوری که  می تواند بینندگان شما را افزایش یا کاهش دهد. تدوین آخرین مرحله کار ساخت تیزر تبلیغاتی است و بطو کلی پروسه ساخت تیزر تبلیغاتی مانند یک پازل است و کسی که همه قطعات پازل را در کنار هم می چیند و کامل می شود، ادیتور است.

پیشنهاد ما برای شما این است که به جای هزینه بر روی تجهیزات، بر روی نرم افزارهای ساخت تیزر و قسمت طراحی و ادیت سرمایه گذاری و توجه کنید، زیرا خروجی کار این سرآشپز، سر میز مشتری قرار می گیرد.

Editing-and-compiling-advertising-teasers

ادیت و تدوین تیزر تبلیغاتی

 

سخن پایانی...

در این بخش سعی کردیم، تیزر تبلیغاتی و چند نکته مهم که در ساخت تیزر باید به آن ها توجه کنید را برای شما شرح دهیم. باید توجه داشته باشید که نکات بسیاری در زمینه ساخت تیزر وجود دارند که ما گوشه از مهم ترین نکات را برای آشنایی شما، به اطلاعتان رساندیم.

امیدواریم، نهایت استفاده را از این موضوع برده باشید و برای شما مثمر ثمر باشد.

منبع: واژه گستر

 

 

 

 

انیمیشن تبلیغات سرمایه گذاری تبلیغات محیطی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر