کد خبر: 1084458 A

ساخت کاردستی سن و سال نمی‌شناسد. هرکس در هر دوره‌ای از زندگی می‌تواند با ساخت کاردستی مناسب رده سنی خود نه تنها ساعاتی سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز برای خود فراهم کند، بلکه به رشد خلاقیت، نوآوری و جلوگیری از پیری زودرس عقلش هم کمک کند. اگر می‌خواهید با مزایای ساختی کاردستی و راهکارهای ایده‌پردازی برای ساخت آن آشنا شوید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چرا ساخت کاردستی؟

شاید با خودتان بگویید ساخت کاردستی ایده عجیبی برای سنین بالای 15 سال باشد و به جای آن ترجیح دهید وقت خود را به تماشای تلویزیون بگذرانید.

اما بد نیست بدانید خیلی از سرگرمی‌ها هیچ آورده‌ای برای شما ندارند و حتی خیلی اوقات باعث آسیب به ذهن می‌شوند.

مثلا در ساعاتی که به تماشای تلویزیون مشغول هستید، ذهن شما در کمترین میزان فعالیت خود قرار داشته و عملا خاموش می‌شود. اگر این فعالیت بخش عمده روز و سبک زندگی‌تان را تشکیل دهد، به تدریج ذهنتان به سمت رکود خواهد رفت.

این در حالی است که ساخت کاردستی ذهن شما را به چالش می‌کشد، باعث می‌شود مدام در حال ایده‌پردازی، پیدا کردن راهکار مناسب، حل مساله و... باشد. بنابراین اگر ساخت کاردستی و اوریگامی را به بخشی از فعالیت‌های روزانه خود تبدیل کنید، نتایج آن را در همه ابعاد زندگی خواهید دید.

نمونه‌هایی از ساخت کاردستی بزرگسالان

حالا که به اهمیت و البته مزایای ساخت کاردستی پی بردید، احتمالا سوال بعدی این باشد که به عنوان یک بزرگسال چه کاردستی‌هایی برای شما مناسب است؟

خیلی از کاردستی‌هایی که کودکان درست می‌کنند، برای سنین بالاتر هم ایده جالبی است. تنها تفاوت آن در این است که کاردستی رده سنی بزرگسالان با کیفیت، ظاهر و خروجی بسیار حرفه‌ای‌تری خواهد بود.

مثلا ساخت کاردستی ماشین برای یک کودک شامل جعبه کفش، ماژیک برای کشیدن شیشه و پنجره و... می‌شود، اما بری یک بزرگسال کاردستی ماشین را می‌توان با چوب، فلز، شیشه، چرخ پلاستیکی اسباب‌بازی و... درست کرد.

شاید خروجی کار شما به عنوان یک بزرگسال، اسباب‌بازی کودکتان باشد و برای خودتان چندان کاربردی نداشته باشد، اما این موضوع چندان اهمیتی ندارد. مهم این است که بتوانید این کاردستی را به درستی پیاده‌سازی و اجرا کنید. همچنین می‌توانید نتیجه کاردستی‌تان را به عنوان هدیه به دیگران بدهید.

بی‌شک هدایایی که خودتان با دست خودتان ساخته باشید، به مراتب ارزش معنوی و جایگاه ویژه‌تری برای مخاطبتان خواهد داشت تا هدیه‌ای که به سادگی از فروشگاه تهیه کرده باشید.

از دیگر نمونه‌های کاردستی بزرگسالان که می‌توانید آن را برای خودتان تهیه کنید، ساخت انواع اوریگامی است. این کاردستی هرچند مواد اولیه بسیار ساده، ارزان و در دسترسی دارد، اما ساخت آن نسبت به سایر کاردستی‌ها پیچیدگی‌ها و چالش‌های بیشتری دارد. همین موضوع هم آن را هیجان‌انگیزتر کرده است.

از کاربردی‌ترین انواع اوریگامی که می‌توانید آن را ساخته و به عزیزانتان هدیه دهید، ایده ساخت اوریگامی قلب است. این اوریگامی را می‌توان یکی از میان‌رده‌ها دانست که با ساخت آن متوجه می‌شوید مهارتتان حدودا در چه سطحی است. همچنین با ساخت قلب‌های رنگی و طرح‌دار مختلف، می‌توانید هدایای هیجان‌انگیز، ساده و سریعی برای عزیزانتان فراهم کنید.

بهترین مرجع برای ایده ساخت کاردستی

اگر دوست دارید در زمینه ساخت کاردستی و اوریگامی حرفی برای گفتن داشته باشید و بتوانید به یک حرفه‌ای تبدیل شوید، باید خودتان را در فضای چنین چیزهایی قرار دهید.

یکی از راهکارهایی که به شما کمک می‌کند در این محیط قرار بگیرید، کتاب‌های خلاقیت کودکان و نوجوانان، کتاب‌های خلاقیت بزرگسالان و حتی ایده گرفتن از محیط پیرامون است. اما در صورتی که چندان فرصتی برای مطالعه کتاب ندارید و از طرفی هم ذهنتان مشغول‌تر از آن است که به محیط توجه داشته باشید، می‌توانید به وب‌گردی بپردازید و با مراجعه به سایت‌های مختلف این بستر را برای خودتان فراهم کنید.

یکی از بهترین سایت‌ها برای ایده‌پردازی و پیدا کردن کاردستی‌های مختلف و ساخت آن‌ها، سایت کاغذ رنگی است. این سایت که حوزه اصلی فعالیت خود را ساخت کاردستی و ایده‌های نقاشی، ساختنی و... قرار داده، انتخاب خوبی برای پیدا کردن ایده‌های کاردستی است.

دسته‌بندی‌های مختلف سایت شامل ساختنی، خوردنی، خواندنی و... هستند که اغلب آن‌ها شما را به خلق چیزهای جدید در حوزه‌های گوناگون تشویق می‌کند.

اگر شما هم می‌خواهید خلاقیت و توانایی ذهنی خود را رشد داده و از پیری ذهنتان جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌کنیم با ساخت کاردستی‌های گوناگون و چالشی سایت کاغذ رنگی و اجرای ایده‌های مختلف آن‌ها توانمندی‌های ذهنتان را محک بزنید.

همچنین در صورتی که قبلا به این سایت مراجعه کرده‌اید، نظرتان را درباره آن‌ها با ما مطرح کنید.

6690

بزرگسالان کاردستی سایت کاغذ رنگی کاردستی ماشین اوریگامی قلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر