کد خبر: 1083368 A

خلاقیت را در چه چیزی می‌بینید؟ به نظرتان اصلا خلاقیت چقدر اهمیت دارد؟ شاید باورش برایتان مشکل باشد، اما خلاقیمت برای زنده ماندن و ادامه دادن یک موضوع حیاتی است.

اگر خلاقیت آدم‌های مختلف نبود، خیلی از ابداعات، اختراعات و... هیچوقت به وجود نمی‌آمد. بنابراین خلاقیت و تاثیر او را در زندگی دست کم نگیرید. احتمالا با این توضیحات، از خودتان می‌پرسید چگونه می‌توانم خلاقیتم را بسنجم؟ چطور می‌توانم این مهارت و توانمندی را در وجودم رشد دهم؟ و شاید این که چگونه خلاقیت را در کودکتان هم بیشتر کنید سوال بعدی شما باشد. یک جواب خیلی ساده برای این سوال «نقاشی» است.

در ادامه درباره تاثیر نقاشی بیشتر برایتان می‌گوییم.

نقاشی و خلاقیت؛ دو بال یک پرنده

نقاشی کشیدن بر خلاف اینکه یک کار عادی و ساده برای اغلب کودکان محسوب می‌شود، یکی از بهترین راهکارها و ایده‌های کاربردی برای شکوفایی خلاقیت کودکان و حتی آموزش موفاهیم و موارد مختلف به آن‌هاست. اگر تصور می‌کنید فرزند شما ذهن بسته و حساب‌کتاب‌شده‌ای دارد، کافی است چند کاغذ و مداد رنگی کنار دستش گذاشته و او را به حال خود رها کنید.

این کار باعث می‌شود ذهن او به تدریج از مرزها و محیط بسته جدا شده و به سمت شکوفایی و خلاقیت برود. کشیدن یک اسب پرنده، یک خوک آبی، یک درخت بنفش و... را از کودکتان دریغ نکنید، چراکه همین موارد می‌توانند به رشد خلاقیت او کمک کنند.

چطور به کشیدن نقاشی‌های خلاقانه کمک کنید؟

اگر ذهن خودتان هم کمی تنبل شده و برای طراحی و نقاشی ایده خاصی به ذهنتان نمی‌رسد، نگران نباشید. راهکارهای مختلفی هستند که به شما کمک می‌کنند ایده‌های نقاشی مختلف را برای فرزندتان فراهم کنید. کتاب‌های نقاشی کودکان و منابع مختلف موجود در وب از جمله راهکارهایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند.

سایت کاغذرنگی یکی از جامع‌ترین و بهترین سایت‌هایی است که می‌تواند برای کشیدن نقاشی کودکانه و نقاشی خلاقانه به شما کمک کنند. این سایت کتگوری‌های مختلفی برای سبک زندگی، کاردستی، کتاب، فیلم، موزیک و... دارد که هریک از این گروه‌ها و موضوعات می‌توانند به بُعد خاصی از زندگی شما کمک کنند.

اما دسته‌بندی محبوب کاغذ رنگی همان نقاشی رنگی است که آموزش‌های مختلفی برای نقاشی و طراحی به شما ارائه کرده است. تفاوتی ندارد می‌خواهید مهارت‌های نقاشی و البته خلاقیت کودکتان را رشد دهید یا دنبال یاد دادن مفاهیم و آموزش مسائل مختلف به او هستید. در هر صورت کتگوری نقاشی سایت کاغذ رنگی خیلی به کارتان می‌آید. بی‌شک اگر این نقاشی‌ها را ببینید، بیشتر متوجه منظور ما خواهید شد.

ایده‌های نقاشی کودکانه کاغذ رنگی

آیا می‌خواهید حیوانات مختلف را به کودکتان بشناسانید؟ کنار ویدئوهای آموزشی، باغ وحش، فیلم و کتاب داستان و... تاثیر کشیدن نقاشی حیوانات کودکانه را دست کم نگیرید. تجربه ثابت کرده است هیچ ابزاری به اندازه دست به قلم شدن و نقاشی کشیدن به یاد گرفتن و آموزش کودکان کمک نکرده است.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید حیوانات را به کودکان بیاموزید، شیوه کشیدن آن‌ها مثل نقاشی پروانه کودکانه را یاد بگیرید و با همراهی فرزندتان آن را طراحی و رسم کنید. همین طراحی ساده باعث می‌شود فرزنتان به جزییات شکل و ظاهر پروانه توجه بیشتری کرده و آن را بهتر بشناسد.

این راهکار هیچ محدودیتی ندارد. مثلا در صورتی که قصد دارید فرزندتان را با گربه‌سانان مختلف آشنا کنید، باز هم می‌توانید همین راهکار را پیش گرفته و شیوه کشیدن نقاشی گربه کودکانه را با فرزندتان تمرین کنید.

در کاغذ رنگی می‌توانید مراحل مختلف نقاشی حیوانات مختلف را مرحله‌به‌مرحله با تصاویر آموزشی مشاهده کرده و بیاموزید. سپس همان‌ را با کودکتان تمرین کنید.

اما این سایت خلاقانه تنها به شیوه رسم نقاشی حیوانات مختلف بسنده نکرده است، نقاشی با اعداد، نقاشی با استفاده از گیاهان، نقاشی با وسایل بلااستفاده موجود در خانه، نقاشی با دست، نقاشی با پا، نقاشی با رنگ انگشتی و حتی ساخت رنگ انگشتی خانگی، نقاشی با آبرنگ، نقاشی با گواش و... همه‌وهمه از جمله سوژه‌ها و موضوعاتی هستند که در کتگوری نقاشی رنگی کاغذ رنگی وجود دارد.

بنابراین با یک گشت‌وگذار ساده در سایت کاغذ رنگی می‌توانید به راهکارهای مختلفی برای نقاشی و طراحی خلاقانه دست پیدا کنید. خبر خوب آن که پس از مدتی کار و آشنایی با شیوه‌ها و ایده‌های نقاشی کودکانه کاغذ رنگی، خودتان خلاق خواهید شد و می‌توانید نقاشی‌های گوناگونی طراحی و رسم کنید.

کافی است کمی وقت بگذارید و برای رشد خلاقیت خود و کودکتان به سایت کاغذ رنگی مراجعه کنید. بی‌شک پس از مدتی کار و آشنایی با مطالب نقاشی این سایت، خودتان هم از نتیجه آن شگفت‌زده خواهید شد.

اگر شما هم از انواع نقاشی کودکانه در سایت کاغذرنگی برای فرزندتان استفاده کرده‌اید، نظرتان را درباره آن با مخاطبان کاغذرنگی در میان بگذارید.

 

کاغذرنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر