کد خبر: 1081768 A

سقف وافل جزء یکی از پر کاربرد‌ترین سقف‌هایی به شمار می‌روند که امروزه در صنعت ساختمان سازی اجرا می شوند. این سقف ها علاوه بر مزایای فوق‌العاده‌ای که دارند به کاهش قیمت ساختمان و هزینه‌های مختلف ساخت و ساز منجر میگردند. این موضوع باعث شده است تا در حال حاضر اکثر پیمانکاران در پروژه های مختلف ساخت و ساز، سقف های وافل را انتخاب کنند.

جالب است بدانید پیاده‌سازی سقف های وافل باعث افزایش استاندارهای سازه در عوامل مختلف می‌شود و امروزه در اکثر کشور های جهان این سقف ها اجرا می گردند. سقف های وافل در بسیاری از سازه های تاریخی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و در حال حاضر نیز بسیاری از سازه های مهم با استفاده از این تکنولوژی ساخته می شود.

هزینه سقف وافل نسبت به سایر سقف ها

اقتصادی بودن اجرای سقف وافل برای پروژه های مختلف ساختمان سازی یکی از اولین مواردی است که مهندسین صنعت ساختمان را مجاب می کند تا از این نوع سازه ها استفاده نمایند.

کاهش مصرف بتن و میلگرد یکی از اصلی‌ترین عواملی است که به کاهش هزینه ی سقف وافل منجر می شود. با پیاده‌سازی سقف های وافل می توان مصرف بتن و میلگرد را به طرز قابل توجهی کاهش داد و در مصرف مصالح ساختمانی صرفه جویی نمود.

در صورتی که پیاده‌سازی سقف وافل با هماهنگی مهندسین تأسیسات انجام شود نیازی به اجرای سقف کاذب در ساختمان نخواهد بود که همین مورد با کاهش هزینه‌های ساختمانی همراه خواهد بود.

علاوه بر مواردی که گفته شد سقف های وافل هزینه‌های نازک کاری را هم به شدت کاهش میدهند. این نوع سقف ها از زیبایی قابل توجهی برخوردارند و همین باعث می‌شود بتوان با کاهش نازک کاری نیز نمایی فوق‌العاده را شاهد بود.

از میان نکاتی که در مورد هزینه سقف وافل وجود دارد می توان به استفاده از قالب‌های اجاره ای برای پیاده‌سازی این سقف ها اشاره نمود. در بسیاری از پروژه های ساختمانی می توان به جای خرید قالب‌های وافل به کرایه ی آن‌ها پرداخت. شرکت گنبد فیروزه یکی از معدود شرکت هایی است که خدمات اجاره و فروش قالب‌های وافل را ارائه می دهد. این شرکت در تمامی مراحل ساخت و ساز سقف وافل در کنار پیمانکاران خواهد بود.

مزایای سقف وافل

همانطور که اشاره کردیم مزایای سقف وافل تنها به عوامل مالی و اقتصادی ختم نخواهند شد. استفاده از این سقف ها به افزایش استاندارد های ساختمان کمک قابل توجهی خواهد نمود و مزایای فنی زیادی را به دنبال خواهد داشت که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

  • پیاده‌سازی سریع‌تر سقف ها

با استفاده از قالب‌های وافل می توان سرعت پیاده‌سازی سقف ها را تا حد زیادی افزایش داد و پروژه را در مدت زمانی کوتاه‌تر به پایان رساند. یکی از عواملی که باعث کوتاه‌تر شدن زمان انجام پروژه ها می‌شود کاهش عملیات آرماتوربندی می باشد. با استفاده از سقف وافل می توان آرماتوربندی سریعی را تجربه نمود.

  • استفاده از نیروی انسانی بومی

استفاده از قالب‌ وافل به آموزش‌ تخصصی نیاز نخواهد داشت. همین موضوع باعث می‌شود تا بتوان با استفاده از نیروی بومی منطقه به اجرای صحیح آن پرداخت. برای اجرای سقف وافل حتی به ماشین آلات و تجهیزات تخصصی نیز نیاز نخواهد بود که همین مزیتی فوق‌العاده به شمار خواهد رفت.

  • حمل و نقل آسان تر

قالب‌های وافل وزن کمی نسبت به قالب های فلزی دارند و با توجه به اینکه استفاده از آن‌ها در پیاده‌سازی سقف باعث کاهش مصالح ساختمانی خواهد شد می توان گفت که سقف های وافل مزیتی فوق‌العاده در حمل و نقل به وجود خواهند آورد.

  • ایمنی فوق‌العاده

سقف های وافل در مقایسه با سایر سقف ها از ایمنی بالاتری برخوردارند به طوری که در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله می توانند استقامت فوق‌العاده‌ای داشته باشند. این سقف ها در برابر آتش سوزی نیز ایمنی بالایی دارند و یکی از بهترین گزینه های ممکن به شمار خواهند رفت.

  • کاهش تعداد ستون‌ها

استفاده از قالب وافل برای اجرای سقف های وافل به کاهش تعداد ستون‌ها منجر خواهد شد به همین دلیل معماران می توانند فضای بیشتری را به قسمت‌های مختلف ساختمان از جمله پارکینگ ها اختصاص دهند. کاهش تعداد ستون‌ها در بسیاری از مواقع می تواند دلیلی محکم برای استفاده از سقف های وافل باشد و مشکلات زیادی را رفع نماید.

  • افزایش ارتفاع طبقات

افزایش ارتفاق طبقات نه تنها در واحد های تجاری حائز اهمیت خواهد بود بلکه در اجرای واحد های مسکونی نیز اهمیت زیادی خواهد داشت به همین دلیل پیمانکاران همواره به دنبال روش‌هایی هستند تا بتوانند به افزایش ارتفاع سازه بپردازند. استفاده از سقف های وافل یکی از بهترین روش‌هایی است که می توان برای افزایش ارتفاع ساختمان‌ها مورد اجرا قرار داد.

 

image_c51257075b3c82133a9226909d681ead1f61fda1

نحوه ی اجرای سقف وافل

همانطور که اشاره کردیم اجرای سقف وافل خارج از پیچیدگی های فنی می باشد و می توان به راحتی آن را انجام داد. برای اجرای این سقف ها باید قبل از هر چیز به زیر سازی دقیق پرداخت. برای زیر سازی سقف های وافل از ابزار متداولی که وجود دارد استفاده می شود. از میان این ابزار ها می توان به قوطی اسکلت، لوله و جک ها اشاره نمود.

بعد از زیر سازی نوبت به قرار دادن قالب‌های وافل خواهد رسید. قالب‌ها با توجه به نقشه ای که تهیه شده بر روی قوطی های فلزی و جک ها قرار می گیرند، در مرحله ی بعد آرماتوربندی انجام می‌شود و بتن ریزی سقف وافل انجام می‌گردد. در انتها بعد از گذشت مدت زمان مشخص، قالب‌ها باز خواهند شد و مراحل اجرای سقف وافل به پایان خواهد رسید.

شرکت گنبد فیروزه به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت ساختمان، در تمامی مراحل از جمله طراحی سازه، فروش، اجاره ی قالب‌های وافل و خدمات پشتیبانی همواره در کنار کارفرمایان و مهندسین صنعت ساختمان سازی می باشد. این شرکت با ارائه ی خدمات استثنایی توانسته است تا به جلب رضایت حداکثری فعالان صنعت ساختمان بپردازد.

شرکت گنبد فیروزه بزرگترین تولید کننده انواع قالب سقف وافل در سراسر کشور می باشد.  همچنین این شرکت دارای نمایندگی های در اقصی نقاط کشور است که برای انجام پروژه های کوچک و بزرگ می توان از پیمانکاران این شرکت استفاده نمود.

جهت مشاوره اجرا و یا سفارش قالب وافل میتوانید با کارشناسان گنبد فیروزه ارتباط برقرار نمایید.

 شماره تماس دفتر: 0376 625 3 031

 شماره همراه: 2445 425 0913

منبع: قالب وافل گنبد فیروزه

سقف وافل هزینه سقف وافل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر