کد خبر: 1081213 A

تولید پادکست این روزها با استقبال زیادی مواجه شده است. پادکست‌های بسیار زیاد و اپیزودهای بیشماری وجود دارد که می‌توان از میان آن‌ها انتخاب کرد.

با شلوغ شدن مارکت پادکست ها اما جذب شنونده دشوار شده است. شاید از خودتان پرسیده باشید که "چطور می توانم کاری کنم که پادکست من بهتر صدا بدهد؟" ما در این مقاله تلاش می کنیم چند نکته ی ساده را برای این کار به شما توضیح دهیم. در ادامه پنج متُد ساده را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که هرکسی برای بهبود صدای پادکست هایش می تواند آن را انجام دهد. این ترفندهای ساده نیاز به اطلاعات فنی زیادی از سوی شما ندارند.

استفاده از استند میکروفن

این نکته شاید کاملا واضح باشد اما بد نیست به آن اشاره کنیم. اگر از میکروفون های دستی استفاده می کنید، نگه داشتن مناسب آن و جلوگیری از نویز هندلینگ دشوار خواهد بود. با استفاده از استند میکروفن اما می توانید نویز هندلینگ را از بین ببرید و میکروفن را در جای مناسب قرار دهید. در این حالت نویز کمتری خواهید داشت و ولوم صدای شما نیز پایدار خواهد بود.

فقط به یاد داشته باشید که در کنار خرید میکروفون حتی یک استند میکروفن ساده هم از نداشتن آن بهتر است.

استفاده از پاپ شیلد

پاپ فیلترها یا همان پاپ شیلدها شدت پاپ ها را کاهش می دهند (پاپ ها حروف بی صدایی هستند که هنگام ادای آن ها فشار هوای ناگهانی زیادی از دهان شما خارج می شود، مانند حروف "ب" و "پ"). با قرار دادن یک پاپ فیلتر جلوی میکروفن دیگر دردسر برطرف کردن این مشکلات در مرحله ی ادیت پادکست را نخواهید داشت. تمام حرفه ای ها از پاپ فیلتر استفاده می کنند و همین دلیل محکمی است بر این که شما هم حتما باید از آن استفاده کنید!

بیشترین بهره را از فضای اتاقتان ببرید

برای تولید یک پادکست باکیفیت باید ضبط خوبی داشته باشید. برای این کار فضای اتاقتان را بهینه کنید. تجهیزات آکوستیک صداهای اضافه را جذب می کنند و نویزها را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند. اگر نمی توانید تمام اتاقتان را آکوستیک کنید، استفاده از ایزولاتور میکروفن توصیه می شود. همچنین اگرچه پیشنهاد می شود از لوازم آکوستیک اختصاصی استفاده کنید، اما اگر بودجه ی محدودی دارید می توانید این کار را با استفاده از وسایل خانه مانند پتو انجام دهید.

استفاده از De-esser

اگر تا بحال به پادکستی گوش کرده باشید که در آن از de-esser استفاده نشده باشد، به خوبی می دانید که صدای "س" چقدر می تواند آزاردهنده باشد. de-esser نوعی نرم افزار است (البته سخت افزار آن هم وجود دارد) که صداهای آزاردهنده ی "س" را شناسایی و کنترل می کند. بیشتر نرم افزارهای آهنگسازی دارای de-esser هستند، اما اگر نرم افزاری شما فاقد de-esser است، پلاگین Waves Sibilance این کار را به خوبی برای شما انجام خواهد داد. de-esser صداهای آزار دهنده ی "س" را برای شما کاهش می دهد، اما بهترین راه برای خلاص شدن از آن ها این است که روی تکنیک های وکال کار کنید تا خودتان روی ادای حرف "س" کنترل کامل داشته باشید.

پادکست را ادیت کنید

اهمیت ادیت کردن را نمی توان نادیده گرفت. وجود وقفه در پادکست غیر قابل قبول است و راه هوشمندانه این است که بخش های اضافی را از پادکست حذف کنید. ادیت کردن به شما اجازه می دهد صدای سرفه، عطسه، تپق زدن ها و.... را حذف کنید. یا مثلا اگر قرار است در پادکست با کسی به صورت اینترنتی مصاحبه کنید، وقفه های که به واسطه ی اتصال ضعیف اینترنت رخ می دهد را می توانید حذف کنید. به علاوه با ادیت کردن می توانید در صورت نیاز ساختار مصاحبه را به کلی تغییر بدهید. وقت گذاشتن برای ادیت کردن پادکست قطعا شنونده های شما را راضی خواهد کرد.

 

میکروفون خرید میکروفون پاپ شیلد تجهیزات آکوستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر