کد خبر: 1078426 A

شاید چند وقتی پیش وقتی حرف از فرش  به میان می‌آمد، تصور عام و انتخابی که در اختیار مصرف‌کننده قرار داشت، از فرش دستبافت ایرانی و فرش‌های ماشینی آکریلیک رایج در بازار فراتر نمی‌رفت. با این حال هر چقدر هم که کالا و بازار آن سنتی باشد و ریشه در فرهنگ ایران داشته باشد، فناوری و تکنولوژی لاجرم رنگ و بویی نو به آن خواهد داد.

فرش امروزه دیگر تنها آن کالای سنتی که در ذهن داریم نیست. فروشگاه اینترنتی راگ و رنگ در جایگاه نماینده‌ی رسمی فروش فرش محتشم کاشان فناوری تلفیق شده با سنت را در بازار فرش آنلاین به جامعه عرضه کرده است.

البته ناگفته نماند که خلا  موجود در خرید آنلاین فرش در فضای اینترنتی امروز بر هیچ کس پوشیده نبود. فروشگاه‌های خرید اینترنتی کالا هیچ یک به صورت اختصاصی به فروش فرش نپرداخته و توانمندی‌سازی خریدار فرش در حد همان توضیحات عام کالا باقی مانده است. در این فضا، حضور فروشگاه اینترنتی فرش مانند https://www.rugorang.com سعی بر جبران خلاءهای موجود داشته است.

گزینه‌های موجود در بازار فرش در زمان حاضر، اکثرا ترکیبی از فروشگاه‌های سنتی است که اطلاعات چندانی به مشتری نداده و او اغلب مجبور به تماس تلفنی برای کسب اطلاعات بیشتر است. لاکن خرید اینترنتی باید نیاز به اقدامات سنتی را از پیش رو برداشته تا مشتری بتواند در منزل خود به راحتی گزینه‌های موجود را بررسی کرده و بدون نیاز به شخص دوم خرید آگاهانه‌ی خود را انجام دهد. راگ و رنگ این تحول عظیم در بازار سنتی فرش ایرانی است.

هر آنچه برای خرید فرش نیاز است بدانیم

خرید اینترنتی به دلیل ماهیت خود و عدم دسترسی به کالا برای بررسی، نیازمند ایجاد همان فضا در صفحه‌ی کامچیوتر یا گوشی موبایل است. یعنی باید پایگاه فروش اینترنتی فرش به گونه‌ای باشد که تا حد ممکن همان حس و بینش را در خریدار ایجاد کند. فروشگاه اینترنتی فرش راگ و رنگ سعی دارد که با ارائه‌ی توضیحات تخصصی و تصاویر کاربردی مشتری را در این امر آگاه و توانمند سازد. تصاویر فرش در این وبسایت با توجه به استانداردهای روز دنیا در حال به روز رسانی هستند و فرش را از جهات مختلف کیفیت بافت، نوع بافت، کاربرد، طرح و رنگ و همچنین نمای کلی معرفی می‌کنند.

حذف واسطه‌ها

بخش اعظمی از هزینه‌هایی که بر مشتری تحمیل می‌شود در نتیجه‌ی واسطه‌هایی است که بین درب کارخانه تا درب منزل مشتری وجود دارند. راگ و رنگ آمده است تا با حذف واسطه‌های مختلف فرش را از درب کارخانه مستقیم به دست مصرف‌کننده برساند. این فرآیند نه تنها سبب کاهش قیمت شده بلکه خدمات و پشتیبانی از محصولات را تضمین می‌کند. در نظر داشته باشید که راگ و رنگ نماینده‌ی رسمی فروش فرش محتشم کاشان است.

تنوع محصولات

فرش دیگر کالایی سنتی نیست که طرح آن متشکل از چندین الگوی مشابه باشد. فناوری سبب شده تا فرش را بتوان همانند تابلویی نقاشی طراحی کرد و هر آنچه بر خیال ممکن است  را در نقش فرش ایجاد کرد. فروشگاه راگ و رنگ مجموعه‌ای از بهترین فرش‌های ماشینی را با طرح‌های مدرن روانه‌ی بازار کرده است که مشابه آن در ایران وجود ندارد. فرآیند تولید فرش کلاریس به گونه‌ای است که در آن رنگ به ریشه‌ی فرش تزریق شده و نقش و نگار آن حتی از پشت فرش هم نمایان است. این فناوری سبب تولید فرش‌هایی با جذاب‌ترین نقش و نگار و رنگ‌هایی به شدت زنده شده است.

صداقت

شاید چیزی که این روزها کمتر در بازار فرش آنلاین پیدا شود صداقت است. با نگاهی به فروشگاه‌های آنلاین با مطالبی ضد و نقیض روبرو می‌شویم. دلیل این اختلاف نظر این است که هر فروشنده‌ای بنا به مصلحت خود و بر اساس کالایی که می‌فروشد حقایق را تغییر می‌دهد. برای مثال کسی که فرش پلی استر می‌فروشد آن را بهتر از آکریلیک معرفی می‌کند و بالعکس. راگ و رنگ سعی دارد تا به در از هر گونه جانبداری حقیقت امر را به اطلاع مشتریان خود رسانده و آنها را در خرید کمک کند.

مدرنیته در بازار فرش

فرش کالایی سنتی است با این حال دلیلی وجود ندارد تا خرید آن هم سنتی باشد. درست است که خرید حضوری و دیدن محصول از نزدیک حال و هوای خود را دارد اما خرید اینترنتی اگر همراه با استفاده از فناوری‌های روز باشد دست کمی از خرید سنتی ندارد و چه بسا بهتر است. فناوری به راگ و رنگ این امکان را میدهد تا ابتدا فرش را کاملا به مشتری معرفی کرده، معایب و مزایای آن را بیان کرده و سپس به مشتری قدرت انتخاب را بسیار بیشتر از گزینه‌های موجود بر رگال موجود در فروشگاه‌های اینترنتی بدهد. همچنین فرآیند خدمات پس از فروش و جشنواره‌های مختلف همگی از وبسایت راگ و رنگ به آسانی در دسترس است.

سخن پایانی

راگ و رنگ فروشگاه آنلاین فرش ماشینی، نماینده‌ی رسمی فروش محصولات فرش محتشم کاشان، حرفی نو در بازار دارد. دوری از تعصب، صداقت در اطلاع‌رسانی و معرفی محصولات، حذف واسطه‌های و ارائه‌ی بهترین قیمت، تنوع بسیار بالای محصولات، خدمات و پشتیبانی آنلاین همه از ویژگی‌های راگ و رنگ هستند که سعی در خلق تجربه‌ای دلنشین برای مشتریان این بازار دارند.

راگ و رنگ فرش محتشم کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر