کد خبر: 1077362 A

1 – حقوق مدنی ، آیین دادرسی مدنی و حقوق تجارت

بعد از عرضه موفق کتابهای آزمونی و پرفروش مختصر آیین دادرسی مدنی ، مختصر حقوق مدنی و مختصر حقوق تجارت با بیش از 20 چاپ و استقبال فوق العاده جامعه حقوقی کشور ، کتابهای آموزش جامع  حقوق مدنی و آموزش جامع آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی در دو مجلد تالیف و به حضور داوطلبان عرضه گردید.

یکی از سوالاتی که همواره توسط داوطلبان آزمون های حقوقی بالاخص داوطلبان مستعد مورد پرسش قرار می گیرد آنست که چگونه می توان در درس حقوق مدنی 100 درصد بزنیم؟چگونه می توان در درس آیین دادرسی مدنی 100درصد بزنیم؟

در پاسخ به سوالات فوق می توان گفت اساسا بسیاری از آیتم ها در حصول این شرایط دخیل است . یکی از مهمترین فاکتورها دسترسی و مطالعه منابع مفید و جامع و بی نیازی از مطالعه منابع حجیم و متعدد توسط داوطلبان با توجه به زمان محدود مطالعاتی خواهد بود.

در این دو کتاب سعی شده است تمامی نکات و توضیحات مورد نیاز در آزمونهای حقوقی با بیانی ساده و روان و با ذکر مثالهای متعدد به رشته تحریر درآید به طوریکه داوطلب بدون نیاز به کتب مرجع و با تسلط به محتوای کتاب درصدهای بالایی را کسب نماید.

به عقیده نگارنده ، استقبال عمومی داوطلبان از دو کتاب فوق ، به دلایل زیر می باشد :

الف – جامعیت در کنار اختصار

ب- دسته بندی منظم مطالب و جلوگیری از آشفتگی ذهن خواننده

ج-بیان ساده و روان با مثالهای متعدد و متنوع

د-در موارد اختلاف نظری ، نظرات قانونی و مشهور دکترین حقوقی از اساتید صاحب نام نظیر دکتر ناصر کاتوزیان و دکتر عبداله شمس بیان گردیده است

ه-گردآوری قوانین خاص آزمونی و مهم

و-ارجاع دقیق به منابع اصلی نظیر نظم کاتوزیان و سه جلدی دکتر شمس

به جرات می توان گفت ویژگی ممتاز این کتابها ، حذف موارد منسوخ شده و تبیین قوانین مهم آزمونی است بطوریکه با تسلط به محتوای کتاب و قوانین مربوطه ، کسب درصدهای بالا امکانپذیر خواهد بود.

در جلد اول کتاب آموزش جامع حقوق مدنی دکتر توکلی ، حقوق مدنی 1 ( اشخاص و محجورین ) ، حقوق مدنی 2 ( اموال و مالکیت ) ، حقوق مدنی 3 ( قواعد عمومی قراردادها ) ، حقوق مدنی 4 ( الزامات خارج از قرارداد )

و در جلد دوم کتاب حقوق مدنی 5 ( حقوق خانواده ) ، حقوق مدنی 6 و 7 ( عقود معین ) و حقوق مدنی 8 ( شفعه ، وصیت و ارث) گردآوری شده است

توضیح تکمیلی : کتب معتبر دیگری نظیر شرح جامع حقوق مدنی دکتر فرهاد بیات و دوره دوجلدی حقوق تجارت رشیدی نسب در زمره منابع کمک آموزشی قابل اعتماد می باشند که داوطلبان محترم می توانند بنا به تشخیص جایگزین منابع فوق نمایند .  

12

2- حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

بی شک قریب به اکثر اساتید و پذیرفته شدگان آزمون های حقوقی بر این باورند که کتابهای شرح آزمونی قانون مجازات احمد غفوری و شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری غفوری به دلایل ذیل نقش بسزایی در کسب درصدهای مورد قبول دارد .

الف – ذکر نکات مهم آزمونی در ذیل هر ماده همراه با مثالهای متنوع

ب- بیان آراء وحدت رویه مهم و آزمونی

ج – توضیحات مرتبط با قوانین خاص مهم

د- ساختار منظم و دسته بندی شده

ه-بهینه سازی و ایجاد ساختار ذهنی

و-ارائه فصلی جداگانه تحت عنوان((مواعد دادرسی)) به صورت ساختاری جهت درک بهتر داوطلبان

کتب فوق با عنایت به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری 1399 کاملا بروز گردیده است

توضیح تکمیلی : کتاب نکته های آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی به جهت بیان قوانین و نکات مبهم با بیانی روان و قابل فهم به جد توصیه می گردد

12

3- اصول فقه

با توجه به ماهیت استنباطی و مفهومی سوالات اصول فقه در سالهای اخیر ذکر یک منبع برای حصول درصدهای مناسب کاری بس دشوار است، به عقیده نگارنده دوره سه جلدی اصول فقه قافی به جهت مثالهای متعدد از متون قانونی و بیان توضیحات مکفی و استدلال فقهی منبعی مهم به شمار می آید.

اخیرا کتابی را مشاهده نمودم تحت عنوان ((اصول فقه آزمونی)) از استاد گرانقدر جناب آقای محمدرضا شب خیز .

ویژگی منحصر بفرد کتاب فوق نوع نگارش کاملا آزمونی و ارائه کلید واژه های مناسب جهت تست زنی می باشد و چنانچه داوطلبان با درک صحیح منابع اصولی و فقهی از این کتاب استفاده نمایند تا حدزیادی به سرمنزل مقصود خواهند رسید.

به جرات می توان گفت اصل مهم در یادگیری اصول فقه درک استنباطی و مفهومی و پرهیز از یادسپاری کلیدی است چراکه طراحان در سالهای اخیر بیشتر به جنبه فقهی و مفهومی سوالات می پردازند .

سخن پایانی : بی شک قبولی در هریک از آزمون های حقوقی ، مستلزم صرف وقت ، داشتن اراده و پشتکار قوی و استفاده از منابع مناسب و اساتید و مشاورین بلد راه دارد . در معرفی منابع مناسب قبولی آزمون وکالت سعی کردیم با بهره جستن از اساتید و صاحبنظران این حوزه ، منابعی را معرفی نماییم که علاوه بر دارا بودن ویژگی آزمونی ، دسته بندی منظم و ساختار یافته ای داشته باشد تا از پراکنده خوانی و تشویش ذهنی داوطلبان جلوگیری نماید .

جهت تهیه کتابهای حقوقی می توانید به ((فروشگاه اینترنتی نوین بوک)) ( اولین فروشگاه اینترنتی کتب حقوقی تاسیس 1387 و دارای نماد اعتماد الکترونیکی ) مراجعه نمایید.

فروشگاه اینترنتی نوین بوک با دارا بودن انواع روش های ارسال نظیر پیک ، پست پیشتاز ، پست سفارشی و همچنین پایانه های مسافربری در کمترین زمان و بهترین قیمت منابع مورد نیاز را به دست علاقمندان خواهد رساند .

جهت سفارش اینجا را کلیک کنید

 

آدرس سایت : www.novinbook.com

شماره تماس : 02188395746-09224914998

انتهای پیام/
آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر