کد خبر: 1076808 A

در دارالترجمه‌های رسمی ترجمه متون و اسناد معتبری صورت می‌گیرد که در سطح بین المللی مطرح هستند و این دفاتر ترجمه اغلب با وزارت خانه ها و نهادهای رسمی مشابه همکاری می کنند در حالی که در دارالترجمه‌های غیر رسمی ترجمه های رسمی انجام نمی شود و این مراکز به طور مستقل از اماکن و نهادهای دولتی فعالیت می کنند.

دارالترجمه ها چه خدماتی ارائه می دهند؟

دارالترجمه هر موسسه یا دفتری است که در آن خدمات ترجمه متون و اسناد از یک زبان به هر زبان دیگری صورت می پذیرد. دارالترجمه ها را در حالت کلی به دو دسته دارالترجمه های رسمی و غیر رسمی تقسیم می کنند که این تقسیم بر مبنای تفاوت در نوع خدمات مورد ارائه آنها انجام می شود. البته توجه داشته باشید که منظور از دارالترجمه های غیر رسمی مراکزی نیستند که خدمات با کیفیت پایین تر به مشتریان خود ارائه دهند و یا در این زمینه ناکارآمد عمل کنند بلکه تفاوت بین این دو دسته بندی تنها در نوع خدمات و فعالیت خاص هر یک از آنهاست. برخی افراد نیز در این مورد تصور می کنند که دفاتر ترجمه غیررسمی مجوز فعالیت نداشته و به صورت غیر قانونی به ارائه خدمات در این زمینه می پردازند در حالی که به هیچ وجه این طور نیست. برای آشنایی با تفاوت این نوع دفاتر ترجمه با ما همراه باشید.

جهت یافتن یک دفتر ترجمه یا دارالترجمه معتبر می توانید از خدمات ما در سایت پی جو، بانک مشاغل برتر، به عنوان مرجع معرفی دارالترجمه ها در شهرهای مختلف مانند دارالترجمه رسمی شیراز استفاده نمایید.

دارالترجمه رسمی با دارالترجمه غیر رسمی چه تفاوتی دارد؟

در دارالترجمه های رسمی ترجمه متون و اسناد معتبری صورت می گیرد که در سطح بین المللی مطرح هستند و این دفاتر ترجمه اغلب با وزارت خانه ها و نهادهای رسمی مشابه همکاری می کنند در حالی که در دارالترجمه های غیر رسمی ترجمه های رسمی انجام نمی شود و این مراکز به طور مستقل از اماکن و نهادهای دولتی فعالیت می کنند.

با اینکه تفاوت بالا فاحش ترین تفاوت بین دارالترجمه های رسمی و غیر رسمی است اما از منظرهای دیگری نیز می توان این تفاوت را مورد بررسی قرار داد؛ به عنوان مثال این تفاوت را نیز می توان قائل شد که دامنه فعالیت دفاتر ترجمه غیر رسمی گسترده تر است و هر کسی با هر شغل و فعالیتی و در هر سنی ممکن است به خدمات این دفاتر نیازمند شود در حالی که دفاتر ترجمه رسمی مشتریان محدودتری دارند و تعداد ترجمه هایی که در این مراکز صورت می گیرد به مراتب کمتر از دفاتر غیر رسمی است.

حیطه فعالیت دارالترجمه های رسمی

edfe

حیطه فعالیت دارالترجمه های رسمی

متداول ترین دلایل مراجعه افراد به دارالترجمه های رسمی برای اهدافی چون مهاجرت های تحصیلی و شغلی و دریافت ویزای توریستی صورت می پذیرد. به عنوان مثال  در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاهی غیر از دانشگاه های داخل کشور را داشته باشید بایستی تمام مدارک تحصیلی خود را تایید دادگستری برسانید تا اعتبار لازم را در خارج از مرزهای کشور داشته باشند اینجاست که دفاتر ترجمه رسمی می توانند به مدارک ترجمه شده شما از نظر رسمی و قانونی بودن، اعتبار ببخشند.

هر چند که در بیان تفاوت بین دارالترجمه های رسمی و غیررسمی گفتیم که مراکز ترجمه غیررسمی نسبت به مراکز رسمی گستره فعالیت بزرگتری دارند و خدمات بیشتر و متنوع تری ارائه می دهند اما در سالهای اخیر که تقاضا برای تحصیل در خارج از کشور و یا مهاجرت شغلی افزایش یافته است فعالیت دفاتر رسمی ترجمه نیز گسترش قابل توجهی یافته است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر با توجه به اینکه پیشرفت شگرفی در دنیای رسانه رخ داده و اغلب متون و محتواها به صورت فیلم، صوت یا کنفرانس در آمده اند دارالترجمه ها نیز خدمات خود را گسترش داده و به ترجمه متون و محتواهای رسانه ای نیز می پردازند.

جمع بندی

دفاتر ترجمه غیر رسمی دفاتری هستند که در مورد ترجمه هر نوع محتوا و متنی که نیاز به تاییدیه رسمی نداشته باشد به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند. متون ترجمه شده توسط این دفاتر در هیچ نهاد رسمی و دولتی داخل کشور یا خارج از کشور مورد بررسی و استفاده قرار نمی گیرد و از این رو این دفاتر به ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم با هر سن و هر رده اجتماعی می پردازند. در حالی که دفاتر ترجمه رسمی دامنه فعالیت محدودتری دارند و برای ترجمه و جنبه قانونی بخشیدن به مدارک و اسناد رسمی که بایستی در داخل کشور و خارج از کشور از نظر ادارات و سازمان های رسمی مورد تایید باشند، به وجود آمده اند.

دارالترجمه های معتبر در سایت پی جو

جهت یافتن دارالترجمه های رسمی و غیررسمی معتبر در شهر خود مانند دارالترجمه در بوشهر ، دارالترجمه در اهواز  و... می توانید از سایت پی جو استفاده نمایید و به راحتی به خدمات این مراکز برای برطرف کردن نیازهای ترجمه ای خود دست پیدا کنید.

 

 

 

دارالترجمه دارالترجمه رسمی شیراز دارالترجمه در بوشهر دارالترجمه در اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر