کد خبر: 1076490 A

تقریبا همه دختران با آرایش چشم و لوازم آرایش چشم آشنا هستند و حداقل از یک تا دو مورد این وسایل به احتمال زیاد استفاده کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم به نکات آرایشی بپردازیم که آرایش چشم را برای شما راحت‌تر می‌کند، مهارت‌تان را بیشتر می‌کند و آرایش کردن چشم را به کار لذت‌بخش‌تری تبدیل می‌کند.

1.از قاشق زدن برای ریمل استفاده کنید

زمانی که تلاش می‌کنید به طور منظم به همه مژه‌های کوتاه تا بلند خود ریمل بزنید، حتما با برخورد ریمل به پلک و سایر بخش‌های چشم روبرو شده‌اید. اتفاقی کلافه کننده که پس از آن باید به سراغ پاک کردنش بروید. برای جلوگیری از اینکار دو راه پیشنهاد می‌کنیم: از یک قاشق چای‌خوری استفاده کنید و آن را درست بالاتر از رویشگاه مژه‌ها و بالای پلک‌ها قرار دهید. به این ترتیب ریمل‌های پخش‌شده به قاشق می‌چسپند. مورد دوم استفاده از ریمل‌هایی است که به راحتی پاک می‌شوند؛ برای مثال ریمل مای از برندهای ایرانی و ریمل تارت اصل از انواع خارجیبه راحتی و با یک پنبه پاک می‌شوند.

2.آرایش چشم گربه‌ای و استفاده از نوار چسب

آرایش چشم گربه‌ای (cat eyes) تا حدی دشوار است و باید مهارت کافی در این نوع آرایش پیدا کنید. اما برای هرکاری، راه‌حل خلاقانه‌ای می‌توان ایجاد کرد؛ از یک قاشق چای‌خوری و یا نوار چسپ استفاده کنید. به این ترتیب دسته قاشق چای‌خوری را به صورت مورب در انتهای گوشه بیرونی امتداد دهید و موازی با آن با استفاده از خط چشم مایع، خطی به اندازه دلخواه بکشید. در مرحله بعد، بخش گرد قاشق را بالای پلک طوری قرار دهید که گردی آن در کنار گوشه بیرونی چشم قرار گیرد. حالا موازی با این گوشه انحنادار، خط چشم بکشید و در نهایت داخل این دو خط را با خط چشم پرکنید.

دقت داشته باشید که با این روش می‌توانید از انواع خط چشم های دیگر مانند خط چشم رنگی، اکلیلی و یا ماژیکی هم استفاده کنید.

3.ابروها را شکل دهید

مشخص کردن خط ابروها و توپر نشان دادن آنها، تاثیر زیادی در زیبایی چشم و صورت دارد. برای اینکار می‌توانید از مداد ابرو و یا خط چشم مدادی که مناسب با رنگ ابروهای شماست، استفاده کنید. به آرامی و به صورت کم‌رنگ، خط بالا و پایین ابرو را مشخص کنید و سپس داخل آن را با مداد پر کنید. به یاد داشته باشید که پس از اینکار، از یک براش خوب برای شانه کردن ابرو استفاده کنید تا ابروها طبیعی‌تر به نظر برسند.

4.هایلایتر را فراموش نکنید

stgfvsd

استفاده از مداد هایلایتر و یا سایه سفید درست زیر ابرو، باعث برجسته کردن استخوان ابرو و بالاتر نشان دادن ابرو می‌شود و در نتیجه زیبایی بیشتری به صورت می‌دهد.

5.فرمژه را گرم کنید

به طور حتم برای شما هم پیش‌آمده که بعد از آنکه مژه‌ها را با کمک فرمژه فر می‌کنید، پس از مدتی، مژه‌ها به حالت عادی خود برمی‌گردند. برای جلوگیری از اینکار می‌توانید از یک سشوار برای گرم کردن بخش اصلی فرمژه استفاده کنید. البته اجازه ندهید بسیار داغ شود. زمانی که فرمژه تا حد مناسبی گرم شد، از آن برای فر کردن مژه استفاده کنید و بلافاصله بعد از آن، از ریمل استفاده کنید. در این مرحله می‌توانید از انواع ریمل ‌های حجم دهنده با قیمت‌ های خوب که در بازار عرضه می شوند هم استفاده کنید تا مژه ها پرپشت‌تر دیده شود.

6.از خط چشم ژله‌ای استفاده کنید

اگر مهارت کشیدن خط چشم ندارید، به سراغ خط چشم‌های ژله‌ای بروید، با این نوع لوازم آرایش، به راحتی می‌توانید خط چشم دلخواه خود را بکشید.

7.از آرایش چشم اسموکی استفاده کنید

Untitled

اگرچه به نظر می‌رسد آرایش چشم اسموکی نیاز به استفاده از سایه‌های مختلف و مخلوط کردن دارد، اما راه‌حل جالبی برای حل این مشکل وجود دارد. از سایه چشم‌های مدادی استفاده کنید، علامت هشتگ در گوشه بیرونی چشم بکشید و سپس با براش و یا انگشت دست، آن را به خوبی پخ کنید. به این ترتیب، آرایش اسموکی شما در کمتر از 30 ثانیه آماده است.

8.از کانسیلر درست استفاده کنید

کانسیلرهاپوشاننده‌های مناسبی برای گودی و سیاهی زیر چشم هستند. به طور معمول دو روش استفاده از آنها وجود دارد، یا آنها را به صورت مثلثی زیر چشم پخش می‌کنند و یا به صورت نقطه‌ای. در هر دو حالت سعی کنید کانسیلری که استفاده می‌کنید، فقط یک درجه روشن‌تر از پوست شما باشد، به میزان مناسبی از آن را روی چشم پخش کنید و اگر می‌خواهید از سایه چشم استفاده کنید، استفاده کمی از آن بالای پلک‌ها می‌تواند فونداسیون خوبی برای چشم باشد. در حال حاضر، کانسیلرهای متفاوتی از برندهای محبوب ایرانی و خارجی و با قیمت خوب در بازار می‌توانید پیدا کنید.

برای آشنایی بیشتر با کاربردهای مختلف کانسیلر این مطلب را از دست ندهید.

9.خط چشم مدادی را حرارت دهید

اگر مایلید از خط چشم مدادیاستفاده کنید، توصیه می‌کنیم در حد یک تا دو ثانیه نوک مداد را با فندک حرارت دهید تا حالت نرم و روغنی‌تری به خود بگیرد. اینکار باعث می‌شود، مداد به صورت یکنواخت و راحت‌تری روی خط چشم کشیده شود.

10.به آرایش سایر بخش‌های صورت هم توجه کنید

سعی کنید از رژ گونه‌ای استفاده کنید که رنگ آن با سایر بخش‌ها هماهنگی دارد. رژ گونه‌ را به درستی روی گونه پخش کنید و اگر از کانتور استفاده می‌کنید، به خوبی اصول استفاده از آن را رعایت کنید و در نهایت از کرم پودر و یا ضد آفتاب رنگی مناسب پوست خود برای آرایش استفاده کنید. برای اینکه پوست‌تان درخشان‌تر شود، می‌توانید از یک تا دو قطره روغن آرگان هم استفاده کنید. به طوری که قبل از آرایش این روغن را به صورت بزنید تا آرایش یک دست‌تری روی صورت ایجاد شود.

اینها برخی از نکات آرایشی چشم هستند که باید با توجه به ویژگی‌های صورت، انجام دهید. اگر در انجام این موارد آرایشی مشکل دارید، می‌توانیم به شما اطمینان بدهیم که تمرین کردن برای انجام هرکدام از آنها، شما را به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

خط چشم رنگی خط چشم رنگی، اکلیلی و یا ماژیکی انواع ریمل ‌های حجم دهنده با قیمت‌ های خوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر