کد خبر: 1076441 A

بازسازی منزل امری بسیار مهم است که برای انجام آن باید نکات مهم بسیار زیادی را مدنظر قرار داد. با بازسازی منزل می‌توانید هویت جدیدی به خانه خود بدهید. در صورتی که تمایل دارید کف‌های مرطوب، رنگ دیوار، کف اتاق، آشپزخانه و حمام منزل بیانگر شخصیت شما مطابق با سلیقه‌تان باشد و وقت آن فرارسیده است تا تأسیسات منسوخ شده، حمام و آشپزخانه منزل خود را تمدید کنید می‌توانید روی کمک، راهنمایی‌ها و مشاوره متخصصین تیم مهراز طراحان حساب کنید.

 بدون شک می‌دانید که بازسازی منزل مثل این است که خانه‌ای جدید خریداری کرده‌اید و می‌توانید متناسب با سلیقه خود در آن ساکن شوید. برای بازسازی منزل باید تأسیسات برق و لوله‌کشی، کف و دیوارها، آشپزخانه و حمام منزل خود را بهسازی کنید. در صورتی که در آخر کار دکوراسیون داخلی منزل خود را نیز تغییر دهید بدون شک خانه‌ای زیبا خواهید داشت.

بازسازی منزل

بازسازی منزل کاری هیجان‌انگیز است اما ممکن است اندکی دلهره‌آور نیز باشد. برای بازسازی منزل قبل از آغاز کار بهتر است هزینه آن را در نظر گرفته و خوب به آن فکر کنید. از مهم‌ترین مزایای بازسازی منزل می‌توان به کشف ویژگی‌های اصلی و پنهان خانه اشاره کرد. با بازسازی منزل می‌توانید در شرایطی که قادر به تعویض خانه خود و خرید خانه‌ای بهتر در مناطق بهتر نیستید خانه‌ای مطابق سلیقه خود در همان مکان قبلی خود داشته باشید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که بازسازی منزل به آمادگی خوب و آگاهی از آنچه در پیش است بستگی دارد. با بازسازی منزل می‌توانید در خانه خود شگفتی‌هایی ایجاد کنید. از این رو بدون شک بازسازی منزل ایده‌ای خردمندانه است که به این منظور شرکت‌های زیادی در سراسر ایران وجود دارند که انجام این کار را برای شما ساده می‌سازند.

بازسازی منزل به طور کلی شامل مراحل طراحی داخلی، طراحی نما و دکوراسیون داخلی می‌باشد.

طراحی نما ساختمان

طراحی نما ساختمان در برداشت افراد از کیفیت و ساخت پروژه‌های ساختمانی تأثیر قابل‌توجهی دارد. به طور کلی می‌توان گفت نمای بیرونی ساختمان حکم هویت یک ساختمان را دارد و باید با بافت نمای ساختمان‌های مجاور هماهنگی داشته باشد. هنگام ورود به مناطق مسکونی و مشاهده ساختمان‌های آن منطقه نخستین چیزی که چشم بینندگان را به خود جذب می‌کند طراحی نمای ساختمان‌ها می‌باشد. نمای ساختمان به عنوان یکی از اجزا اصلی ساختمان محسوب می‌شوند و نمود خارجی ساختمان‌ها را تشکیل می‌دهند. به طور کلی سازنده بدنه و تصویر ذهنی اشخاص از یک شهر را نمای ساختمان تشکیل می‌دهد.

از این رو می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین عوامل در صنعت ساختمان‌سازی طراحی نما ساختمان می بباشد. تیم مهراز طراحان به عنوان یکی از شرکت‌های باسابقه و باتجربه در زمینه طراحی نما ساختمان می‌باشد که برای انجام تمامی مراحل طراحی نما و ظاهر بیرونی ساختمان خدمات خود را به شما ارائه می‌دهد.

طراحی نما ساختمان به دلایل مختلف بسیار زیادی انجام می‌گیرد که از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با طراحی نما ساختمان ظاهر ساختمان شما چشم‌نوازتر به نظر خواهد رسید.
 • می‌توانید طراحی نما ساختمان را به‌گونه‌ای انجام دهید تا از انتقال آلودگی صوتی جلوگیری کنید.
 • همچنین می‌توان نمای ساختمان را به‌گونه‌ای طراحی کرد تا از اتلاف انرژی در فصول مختلف سال جلوگیری به عمل آورد.
 • طراحی نما ساختمان می‌تواند به‌گونه‌ای انجام گیرد تا از ساختمان شما در برابر شرایط جوی همچون زلزله، باد و باران محافظت شود.

دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

در ابتدا ممکن است طراحی داخلی امری ساده و سلیقه‌ای به نظر برسد اما لازم به ذکر است که این باور اشتباه است و این موضوع دارای نکات زیادی می‌باشد که با رعایت کردن و دانستن آن‌ها علاوه بر زیباسازی منزل می‌توان برای خود و اعضای خانواده فضای بهینه و کاربردی‌تری ایجاد کرد.

معنای لغوی دکوراسیون چیدن، آراستن و مرتب کردن می‌باشد. طراحی دکوراسیون داخلی به طور کلی به نحوه چیدن و انتخاب مناسب وسایل منزل، اتاق‌ها، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، حمام و دستشویی مرتبط می‌باشد.

پیشرفت در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی باعث شده است تا طراحی داخلی علاوه بر خانه‌های مسکونی برای زیباسازی و کاربردی شدن مغازه‌ها، دفاتر کاری، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس مورد توجه قرار گیرد.

به طور کلی به هماهنگ‌سازی اجزای داخلی منزل به منظور بهبود زیبایی و دل‌نشین شدن فضای خانه و بهینه‌سازی فضا به صورتی هنرمندانه طراحی دکوراسیون داخلی منزل گفته می‌شود. لازم به ذکر است که در این فرآیند هماهنگی بین رنگ‌ها و اجزای داخلی و اثاث منزل جلوه این اجزا را شکیل‌تر و هماهنگ‌تر به عرصه نمایش می‌گذارد.

فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

با اعمال مناسب فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان با کمترین هزینه و کمترین دردسر در منزل تغییرات زیادی ایجاد کرد. نکته مهم این است که این تغییرات خانه‌ها را زیباتر خواهد ساخت و فضاهای غیرقابل استفاده در منازل کوچک را تا حد قابل قبولی بهینه‌سازی می‌کند. برخی از افراد دکوراسیون داخلی منزل را بدون هیچ اصولی تغییر می‌دهند که این امر باعث می‌شود در نهایت با محیطی آشفته و نه چندان دل‌نشین مواجه شوند.

 • نقش مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی
 • اهمیت نقش قاب‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی
 • جادوی نور و روشنایی در طراحی داخلی
 • پارتیشن‌بندی فضا در طراحی داخلی
 • اهمیت رنگ‌آمیزی در طراحی دکوراسیون داخلی
 • استفاده از کف‌پوش مناسب به منظور متحول سازی دکوراسیون داخلی منزل
 • استفاده از شومینه و جذابیت دکوراسیون داخلی
 • کتابخانه گزینه‌ای شیک و پرکاربرد
 • استفاده از گل‌های آپارتمانی برای ایجاد محیط زنده

طراحی ویلا

طراحی ویلا

یکی دیگر از خدماتی که تیم مهراز طراحان به نحو عالی به مشتریان خود ارائه می‌دهد طراحی ویلا می‌باشد. به خانه‌های زیبا که از چهار طرف باز هستند ویلا گفته می‌شود. این ساختمان‌ها معمولاً دارای نمای بسیار زیبا هستند. به طور معمول این ساختمان‌ها در اطراف شهرها و مناطق خوش آب هوا احداث می‌شوند و اغلب با اهداف تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که ویلاها تنها در این مناطق احداث نمی‌شوند بلکه برخی از ویلاها در عصر حاضر به سفارش کارفرما در مناطق شهری ساخته می‌شوند. اما در این زمینه باید قوانین و اصول خاصی در نظر گرفته شوند تا در آینده برای کارفرما مشکل خاصی ایجاد نشود.

طراحی ویلا در بین کارهایی که به دست معماران سپرده می‌شود با بیشترین خلاقیت انجام می‌گیرد زیرا هنگام طراحی ویلا بر خلاف ساختمان‌های شهری دست طراح بازتر است و بیشتر می‌تواند ذوق و خلاقیت خود را به کار گیرد. این امر باعث می‌شود طراحی ویلا که توسط طراحان ساختمان انجام می‌گیرد از تنوع هنری، زیبایی، ظرافت و دقت بالایی برخوردار باشد.

به منظور طراحی ویلا مهم‌ترین قدم قبل از انجام هرگونه اقدامی مشخص ساختن هدف از داشتن ویلا و یا ساخت آن می‌باشد. داشتن ویلای شخصی در عصر حاضر در فضای سرسبز و دور از هیاهوی شهر رؤیای هر فردی است اما برخی از افراد از این فضا به عنوان لوکیشن عکاسی استفاده می‌کنند. این افرا با افکار بزرگ‌تر به دنبال ساخت شهرک ویلایی هستند. از این رو ابتدا باید مشخص کنیم که با طراحی ویلا به دنبال چه هستیم. از این رو توصیه می‌شود در امر طراحی ویلا سلیقه، اهداف، میزان بودجه و محل ساخت را به درستی تحلیل کرد.

این نکته را نیز به خاطر بسپارید که طراحی ویلا به صرف هزینه‌های زیاد نیاز دارد. در صورتی که طراحی ویلا را به دست افراد با تخصص و باتجربه همچون تیم مهراز طراحان بسپارید هزینه طراحی ویلا تا حدود 40% و زمان آن تا 60% کاهش خواهد یافت.

دکوراسیون داخلی طراحی دکوراسیون داخلی بازسازی منزل طراحی نما ساختمان طراحی نما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر