کد خبر: 1075977 A

برای همه والدین دغدغه تحصیلات خوب، باکفیت و سطح بالای فرزندان یکی از آرزوها و خواسته‌های بزرگ است که عموما برای آن هزینه و زمان زیادی هم صرف می‌کنند.

بنابراین طبیعی است که هنگام ثبت نام آن‌ها در مدارس، دنبال مدرسه‌ای خوب با بهترین کادر آموزشی باشند تا از کیفیت تحصیل و شرایط فرزندشان مطمئن باشند. مدارسی که چنین شرایطی دارند، مخصوصا در شهر تهران کم نیستند، اما هم والدین و هم دانش‌آموزان برای انتخاب بهترین آن‌ها نیازمند مشاوره و بررسی بیشتر هستند.

در این مطلب ضمن بررسی دو مدرسه سلام و کوشش به جمع‌آوری اطلاعات برای ثبت نام در آن‌ها نیز پرداخته‌ایم. اگر شما هم از والدینی هستید که دغدغه پیدا کردن بهترین مدرسه تهران را دارید، با ما همراه باشید.

مدرسه سلام؛ جایی برای تحصیل به سبک جدید

یکی از بهترین مدارس ایران که نمونه آن را در کمتر شهری می‌توان یافت، مجموع مدارس سلام هستند. این مدارس را می‌توان اینطور معرفی کرد؛ مدارسی با نام اصلی سلام که مدیریت یکپارچه‌ای ندارند، اما اصول و قواعد کلی، نوع تدریس و برنامه‌هایی که برای دانش آموز‌ها درنظر می‌گیرند، در آن‌ها تا حد زیادی یکسان و مشابه است. توجه به این موارد است که مدارس سلام را بین مدارس برتر تهران برجسته کرده است.

مجموعه آموزشی سلام هم پایه‌های تحصیلی و مقاطع مختلف را پوشش داده است و هم برای اغلب مناطق تهران شعبه‌هایی دارد که در آن‌ها با بهترین کادر آموزشی و برنامه‌های مختلف به آموزش و پرورش فرزندان شما می‌پردازند. مجموعه این مدارس در دوره ابتدایی 11 مدرسه، در دوره متوسطه اول 14 و در دوره متوسطه دوم 18 مدرسه است.

اگر بخواهیم نکات ریزودرشت و این مجموعه فرهنگی را بررسی کنیم، نیاز به چند مطلب جامع است، اما درکل می‌توان ویژگی‌های مثبت مدارس سلام را در چند نکته بیان کرد.

نقاط مثبت مدرسه سلام

یکی از مهم‌ترین نکاتی که می‌توان برای این مدارس ذکر کرد، نوع رویکرد آن‌ها در آموزش است. در مدارس سلام هیچگاه برای آموزش به دانش آموز، نسخه‌ها و راهکارهای ثابتی تعیین نمی‌شود، بلکه کادر آموزشی این مدرسه، دانش‌آموزان را براساس شرایط و موقعیتی که هریک از آن‌ها دارند، مورد توجه و آموزش قرار می‌دهند. انعطاف‌پذیری در ساعات و شیوه‌های آموزش، ایجاد محیط و کلاس‌های شاد و مفرح، استفاده از تجهیزات آموزشی مختلف، پیگیری جدی دروس و... باعث شده مدارس سلام همیشه یکی از بهترین مجموعه‌های آموزشی باشند.

اردوهای تفریحی و برنامه‌های شاد یکی از مهم‌ترین و جدایی‌ناپذیرترین بخش‌های مدارس سلام است. درست است که درس و تحصیل جایگاه مهمی دارد، ولی این دیدگاه که دانش‌آموز در سن نوجوانی یا کودکی نیازمند تفریح و شادی بوده و باید گاهی از فضای درس و مدرسه فاصله بگیرند، باعث شده همه مدیران مدارس سلام اردوها و برنامه‌های تفریحی را در فهرست برنامه کاری و آموزشی سالانه شعبه خود قرار دهند.

امکانات رفاهی و آموزشی مختلف یکی دیگر از ویژگی‌های مدارس سلام است. با اینکه مدارس سلام شعبه‌های متعدد و زیادی دارد، اما این تعدد مانعی برای تامین امکانات رفاهی نیست. بنابراین می‌توان گفت در اغلب شعب مدارس سلام امکانات خوبی برای بالا بردن کیفیت تحصیل دانش‌آموز در نظر گرفته شده است. سایت‌های کامپیوتری، سالن‌های ورزشی، استخر، سالن‌های غذاخوری، آزمایشگاه و... از جمله این امکانات هستند که در بیشتر مدارس دیده می‌شود.

شعب مدارس سلام و ثبت‌نام در آن

همان‌طور که گفته شد مدارس سلام شعبه‌های مختلف و شرایط خوبی برای ثبت نام دارد. تقریبا در هر منطقه از تهران که باشید، به یکی از این مدارس دسترسی مناسب دارید. پیشنهاد می‌کنم برای مشاهده آدرس دقیق مدرسه سلام به صفحه مربوط به این مدرسه در کاراتدریس بروید.

مثل بیشتر مدارس برتر در ایران این مدرسه نیز برای ورود و ثبت‌نام دانش آموز دو شرط معدل بالا در مقطع قبلی و قبولی در آزمون ورودی قرار گرفته است. این سختگیری‌ها از آن نظر است که مدیران مدارس سلام قصد دارند بهترین دانش‌آموزان را برای حضور در فضای علمی و آموزشی خود انتخاب کنند. به همین دلیل با سختگیری در آزمون فیلتر انتخاب را تنگ‌تر می‌کنند.

به همین دلیل اگر قصد ورود به مدرسه و قبولی در آزمون ورودی آن را دارید بهتر است با مشاوره از گروه کاراتدریس که سابقه طولانی در آموزش دانش‌آموز‌ها مخصوصا در رشته ریاضی دارد، کمک بگیرید. گروه آموزشی کاراتدریس به لطف سال‌ها کار و تدریس، با شیوه‌های آموزش و نوع سوالات آزمون ورودی مدارس برتر تهران آشنایی کافی داشته و انتخاب خوبی برای همراهی دانش‌آموزان به منظور یادگیری و شرکت در آزمون ورودی مدارس سلام هستند.

مدرسه کوشش متفاوت در آموزش

شاید بهترین اسمی که می‌توان برای این مدرسه و سبک رفتار آن‌ها انتخاب کرد، همین کوشش است. مدرسه‌ای بی‌نظیر و البته دخترانه که درتمام مقاطع تحصیلی شعبه‌هایی دارد. مدارس کوشش از همه نظر برتری خاصی نسبت‌ به دیگر مدارس دخترانه دارند.

هستند گروه‌هایی که آموزش را با امکانات زیاد و ساده‌انگاری به مسیری پوچ و بازی تبدیل می‌کنند یا مدارسی که با سخت‌گیری زیاد فقط موجب استرس و دوری دانش‌آموز از تحصیل می‌شوند. در چنین شرایطی مدارس کوشش تحت مدیریتی درست و قواعد و قانون خاص نه شرایط را لوس و نه آموزش را به جهنم تبدیل می‌کنند. حفظ تعادل بین تحصیل و آموزش با تفریح و زندگی باعث شده کوشش یک فضای سالم و آرام برای یادگیری و تحصیل داشته باشد.

برای آشنایی با تمام شعبه‌ها و ویژگی‌های خاصی که هر شعبه دارد، پیشنهاد می‌کنم سری به کاراتدریس بزنید و با مطالعه دقیق مطالبی جامع درباره مدرسه کوشش انتخاب خود را با اطمینان عملی کنید. در انتخاب مدارس کوشش برای تحصیل باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که اولا شعبه‌های کم مدرسه رفت‌وآمد دانش‌آموز از نقاط مختلف تهران به مدرسه را کمی سخت می‌کند و دوما برای ثبت نام کامل در این مدرسه نیازمند قبولی در آزمون ورودی هستید. این آزمون ورودی هرساله قبل از سال نو از طرف خود مدرسه اعلام و برگزار می‌شود.

آنچه که ما با تحقیق از این مدارس به‌دست آورده‌ایم

تحصیل در این مدارس برتر با همه سختی که دارد، دانش‌آموز را هزاران قدم از دیگر محصلان در مدارس دیگر به ویژه مدارس دولتی پیش می‌اندازد. البته برای این قبولی باید مسائلی مثل تدریس خصوصی ریاضی در تهران را به جان خرید، اما با همه شرایط به نظر می‌رسد، ارزشش را داشته باشد که شما چند ماه با سختکوشی بیشتر وارد این مدارس شوید و سال‌ها طعم این تلاش را بچشید.

اگر می‌خواهید در آزمون ورودی مدارس سلام و کوشش قبول شده و در طول سال تحصیلی هم بتوانید به خوبی از پس حل تمرین ریاضی و یادگیری ریاضیات بربیایید، با گروه آموزشی کاراتدریس تماس بگیرید تا با همراهی مدرسان و دبیران کاربلد این تیم و با تدریس خصوصی ریاضی بهترین نتیجه را بگیرید.

کاراتدریس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر