کد خبر: 1074181 A

اگر قصد مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم آن را دارید ، به شما پیشنهاد می کنم در این مقاله با ما همراه باشید . در این مقاله سعی می کنیم به صورت مختصر در مورد هر یک از این بخش ها توضیحاتی خدمت شما ارائه کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری به سراغ این موضوع بروید .

مزایای اقامت دائم استرالیا

اخذ اقامت دائم استرالیا ساده نیست ! اما اگر شرایط این مهم را داشته باشید و  موفق به اخذ آن شوید می توانید از مزایای زیر برخوردار شوید .

 • امکان دریافت شهروندی استرالیا بعد از ۴ سال .
 • امکان کار و تحصیل به ‌صورت آزاد و بدون محدودیت در هر زمینه‌ ای با اخذ اقامت دائم استرالیا . همچنین با داشتن اقامت شما حق زندگی به ‌صورت همیشگی را در استرالیا خواهید داشت .
 • هزینه‌ های رایگان پزشکی شما .
 • ین امکان به شما داده می شود که بعد از ۲ سال اگر کاری پیدا نکردید از مزایای اقامت خود استفاده کنید و از دولت حقوق بیکاری دریافت کنید .
 • اخذ تخفیف 50 درصدی برای تحصیل در استرالیا . همچنین در مقطع دکترا در استرالیا می‌توانید در صورت گرفتن پذیرش از استاد و دانشگاه به ‌صورت رایگان تحصیل کنید .
 • با دارا بودن اقامت استرالیا اگر فرزندی در استرالیا به دنیا آمد ، آن فرزند به‌ محض تولد سیتیزن استرالیا خواهد بود .
 • فرزندان شما می‌توانند به ‌صورت رایگان در مدرسه‌های دولتی باکیفیت بالا تا سال ۱۲ تحصیل کنند .
 • با اقامت استرالیا می ‌توانید برای فرزندان خود کمک ‌خرج دولتی بگیرید .
 • استفاده از وام ۴ درصدی خرید خانه در استرالیا و تقسیط 30 ساله آن .
 • اقامت استرالیا به شما این امکان را می‌دهد که اسپانسر افراد خانواده مثل پدر و مادر و خواهر و برادر شوید و یا اگر با شخصی ازدواج می‌کنید ایشان را نیز به همراه خود به استرالیا بیاورید .
 • اخذ راحت ‌تر ویزای توریستی کشورهای اروپایی و کانادا .
 • زندگی و کار و تحصیل در کشور نیوزلند بدون هیچ محدودیتی .

شرایط اخذ اقامت کشور استرالیا

اقامت به صورت کلی بر دو نوع است .

که در این حالت به شما اقامت داده می‌شود و می‌توانید از طریق آن در کشور استرالیا زندگی و کار و تحصیل کنید و با ماندن ۳ سال در طول بازه ۴ ساله شهروندی استرالیا را نیز دریافت کنید .

۲- اقامت موقت

این نوع اقامت خود به دو دسته تقسیم می شود .

اقامت موقت استرالیا بدون شرط

 در این حالت شما تعهد می‌دهید که به کشور خود بازمی‌گردید . البته می‌توانید از راه‌های قانونی در استرالیا بمانید . اما هنگام گرفتن ویزا تعهد می‌دهید که به کشور خود بازمی ‌گردید . برای مثال ویزاهای توریستی در این دسته قرار می‌گیرند .

ب: اقامت موقت استرالیا اقامت موقت استرالیا از نوع provisional

در این حالت شما اگر شرایط روی ویزای خود را انجام دهید می‌توانید آن را منجر به اقامت استرالیا از نوع دائم کنید . برای مثال ویزاهای ۴۹۱ سرمایه ‌گذاری در این دسته قرار می‌گیرند .

خوشبختانه تغییرات قوانین در این نوع ویزاها شامل حال متقاضی نمی‌شود . برای مثال اگر شما ویزای سرمایه‌ گذاری گرفته باشید و قرار بر این باشد که ۲۰۰ هزار دلار در استرالیا سرمایه‌ گذاری کنید ، بعداً آن ۲۰۰ هزار دلار تغییری نخواهد کرد .

هزینه اقامت دائم استرالیا

هزینه اقامت استرالیا به نوع ویزای شما بستگی دارد . به‌ طورکلی برای هر نوع ویزایی باید هزینه‌هایی را برای مبالغ قانونی ، هزینه‌های ترجمه مدارک و هزینه‌های وکالت در نظر بگیرید . هرکدام از این هزینه‌ها را می‌توان به‌ صورت جداگانه تفکیک کرد .

برای دریافت هزینه اقامت دائم استرالیا به تفکیک هر ویزا و مشاهده جزییات آن به صفحه مهاجرت به کشور استرالیا وب سایت Studyunique مراجعه نمایید .

تنها هزینه ‌ای که می ‌تواند بین افراد متفاوت باشد هزینه وکیل مهاجرتی است . دقت داشته باشید که اگر تنها با عامل قیمت دست به انتخاب دفاتر مهاجرتی بزنید ممکن است به‌شدت پشیمان شوید . افراد بسیار زیادی اشتباه مشابه را انجام داده‌اند و بهتر است شما بادید بازتری این تصمیم مهم زندگی را بگیرید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های یاد شده و تحصیل در کشور استرالیا توصیه می‌کنیم با موسسه اعزام دانشجو Studyunqiue تماس گرفته و از مشاوره مشاورین خبره آن بهره مند گردید .

اقامت دائم استرالیا مهاجرت به کشور استرالیا تحصیل در کشور استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر