کد خبر: 1073733 A

پنل دیواری از مدرن‌ترین اجزای دکوراتیو مدرن است. شیوه‌ای راحت و آسان برای تغییر دکوراسیون داخلی که با کمترین زمان و ریخت و پاش و بدون نیاز به مصالح ساختمانی انجام می‌شود. این نوع دیوارپوش در سال‌های اخیر به دلیل مزایای فراوان و کاربردی و نمای شیک و امروزی، جای خوبی بین انواع دکوراتیوهای دیواری پیدا کرده است.

در این مطلب:

  • شما را با انواع پنل‌های دیواری آشنا می‌کنیم.
  • از کاربردهای این دیوارپوش‌های پرطرفدار برایتان می‌گوییم.
  • شما را با مرجع معتبری برای خرید این نوع پنل‌ها آشنا می‌کنیم.

اگر به هنر دکوراسیون داخلی ساختمان علاقمندید این نوشتار را همراه با ما مطالعه کنید.

تاثیر قوی دکوراسیون در محیط

نمای دکوراتیو اطراف ما منظره‌ای آشنا و تکراری است که همه روزه و برای ساعت‌ها با آن همراه هستیم. این نما را ممکن است در محیط کار تجربه کنیم یا منزل، در آموزشگاه یا سالن ورزشی و یا هر محیط دیگری که بیشترین زمان خود را در آن می‌گذرانیم. اما صرف‌نظر از مکان، مهمتر تاثیری است که این فضا و حال و هوای آن در روحیات ما بجا می‌گذارد. تاثیری که مثبت یا منفی، تا مدتها با ما همراه خواهد بود.

گاهی یک مبل راحتی یا آباژور، اثری عمیق و باورنکردنی در تغییر فضای اطراف ما بجا می‌گذارد. بطوریکه با حذف یا افزودن آن، جلوه ظاهری محیط تاحد زیادی عوض می‌شود.

اما بسیاری از ما، از نقش مهم دیوارها و تاثیر زیادی که در تکمیل فضای دکوراتیو اطراف ما دارند چندان آگاه نیستیم. شاید دیدن دیواری فرسوده که جلوه محیط را تخریب یا آن را کسالت‌بار کرده بتواند نقش منفی این نوع نما را بهتر به رخ ما بکشد. اما اغلب نیرویی که بتوان با آن همان دیوار را با دیوارپوشی مدرن و امروزی و با ترکیبی جدید مشاهده کرد در همه سراغ نداریم.

با استفاده از پنل دیواری که نصبی آسان و فوری دارد، این تجسم خیلی زود عملی خواهد شد.

پنل دیواری و نقش آن در دکوراسیون مدرن!

برای کسانی که به تاثیر نمای داخلی در منزل و محل کار آگاهی دارند، پنل‌های دیواری، دکوراتیوهای آشنایی هستند. کاربرد این دیوارپوش‌های مدرن، بر خلاف روش‌های قدیمی تغییر دکوراسیون، برای اجرا نیازی به مقدمه چینی چندانی ندارند. ضمن اینکه زمان اجرای این نوع پوشش دیواری کوتاه و فوری است. به این ترتیب می‌توان آن را با صرف کمترین زمان و انرژی انجام داد.

در کنار همه این موارد و مزایا، نکته ثابت و جذاب دیگر در مورد این شیوه اجرای دکوراسیون دیواری، فضایی است که توسط آن ایجاد می‌شود.

فضاسازی با پنل‌ها و مزایای خاص

سال‌ها از کاربرد روش‌های سنتی تزئین دیوارها می‌گذرد. در این فاصله، دکوراتیوهای دیواری از گچکاری ساده به شیوه قدیمی تا اجرای کاغذ دیواری‌های مدرن و رنگ‌آمیزی‌ با حلال‌ها و قابلیت‌های ترکیبی متنوع سفر کرده‌اند. ما نیز در همراهی با این مسیر، درجات مختلفی از تغییرات را تجربه و دیوارهای اطراف خود را با نماهای گوناگون دیده‌ایم.

به‌جرات می‌توان گفت در این میان، پانل دیواری نمونه خاصی بوده که کمتر با آن روبرو شده‌ایم. برخی مزیت‌های موجود در این نوع پوشش را در هیچیک از دیگر انواع دیوارپوش نمی‌توان یافت. از طرفی در مورد برخی مزایای دیگر نیز قیمت نمونه‌های موجود چندان به صرفه نیست.

به این ترتیب پانل‌ها با داشتن مشخصات ویژه از سایرنمونه‌ها متمایز می‌شوند.

در ادامه مطلب به این موارد خاص می‌پردازیم.

116

مزایای کاربرد پنل دیواری در اجرای دکوراسیون داخلی

در این بخش قصد داریم شما را با یکی از مواد مصرفی در اجرای دکوراسیون داخلی دیوارها آشنا کنیم. اما پیش از آن بهتر است اشاره‌ای کوتاه به سبک و تاثیر آن در این مورد داشته باشیم.

سبک به معنای روش و طریقه اجرای کارهاست. داشتن سبک مانند داشتن نقشه راه ما را در رسیدن به منظور یاری کرده و مسیر را برایمان روشن می‌کند.

در مورد اجرای کارهای هنری از جمله دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار نیز، دارا بودن سبک تاثیر زیاد و عمیقی در اجرای آسان، سریع و موفق کارها خواهد داشت.

در مورد استفاده از لوازم دکوراتیو برای پوشش دیوارها نیز بهتر است از همان ابتدای راه و پیش از تهیه پنل یا هر وسیله دکوراتیو دیگر، شیوه کار دکوراسیون یا همان سبک را انتخاب نماییم. به این ترتیب در میانه راه با مشکلی برخورد نخواهیم کرد.

پس از این مقدمه کوتاه، به بیان مزایای کاربرد پنل دیواری می‌پردازیم:

قیمت مناسب و قابل محاسبه:

وقتی دست بکار تغییر دکوراسیون می‌شویم، هزینه‌های مختلفی پیش رو خواهیم داشت. بعضی از این مخارج قابل پیش‌بینی بوده و بعضی ضمن کار و بصورت اتفاقی به سراغ‌مان می‌آیند. برای مثال در تغییر نمای داخلی و پوشش دیوارها، ممکن است فرسودگی و ریزش رنگ یا کاغذ دیواری مانع از اجرای سریع و آسان طرح ما برای انجام نمای جدید شود. به دنبال آن هم هزینه های پیش‌بینی نشده‌ای به مخارج ساخت و ساز اضافه شود.

از مزایای مهم کاربرد پنل دیواری، مشخص بودن مخارج تا انتهای کار است. در این روش شما نیازی به بازسازی دیوارها یا انجام عملیات بنایی نخواهید داشت. بنابراین می‌توانید محاسبات دقیقی درمورد هزینه و زمان مورد نیاز خود برای انجام کار داشته باشید.

عایق قوی:

پنل‌ها، در برابر دما، رطوبت و عوامل میکروبی نفوذناپذیر و عایق هستند. خاصیت اکوستیک یا عایق صدا نیز در آنها وجود دارد که به افزایش کاربرد آنها در فضاهای خاص مانند اتاق خواب، مطب‌ها، آموزشگاه‌ها و بویژه مراکز ضبط صدا و فیلمبرداری منجر می‌شود.

زیبایی کم‌نظیر:

انواع پنل  دیواری بسیار زیبا بوده استفاده از آنها می‌تواند تاثیر چشمگیری در تغییر نمای دکوراتیو داشته باشد. نمای درخشان در مدل‌های آینه‌ای، سطوح برجسته و زیبا در مدل‌ لمسه کاری، نظم و زیبایی همزمان در مدل چهارگوش و طرح‌های ویژه را در پنل مورب می‌توان یافت.

تنوع در مدل و اجرا:

وجود گوناگونی مدل‌ها و امکان سفارش پنل دیواری در ابعاد متفاوت، میزان کاربرد آن را بیشتر و امکان استفاده متنوع از این نوع پوشش را دوچندان کرده است. به این ترتیب، نه‌تنها دچار یکنواختی در طرح و اجرا نمی‌شویم، بلکه می‌توان از مدل‌های ترکیبی و متفاوت این نوع پوشش در بخش های مختلف دکوراسیون استفاده کرد.

کارایی و دوام:

انواع پنل دیواری از دوام خوبی برخوردارند. مقاوم بودن آنها در برابر رطوبت، حرارت و حتی شعله مستقیم بر طول عمر مفید این محصولات کالای دکوراتیو افزوده است. هم‌چنین ساخت دقیق، مونتا‌ژ قوی و نصب قطعات پنل‌ها  نیز دوام و کارایی آنها را بیشتر می‌کند.

امکان استفاده وسیع در مکان‌های گوناگون:

پنل‌ دیواری را تقریبا در همه سطوح دیوار با جنس و شرایط مختلف می‌توان استفاده کرد. از دیوارهای قدیمی که رنگ آنها آسیب دیده یا کاغذ دیواری پاره بر روی آنها باقی مانده، تا فضاهایی مانند دیوار بناهای استخر و آشپزخانه که دارای شرایط خاصی هستند با مدل‌های مختلف پنل پوشش داده می‌شود.

880

معرفی محصول

همانطور که گفته شد پنل‌های دیواری با قابلیت وسیع تغییر نمای دکوراتیو در اجرای دکوراسیون مدرن نقش خوبی ایفا می‌کنند. برای آشنایی بیشتر شما با این محصولات جالب، به توضیح دو نمونه می‌پردازیم.

پنل دیواری مورب

این نوع پنل، با طراحی ویژه و منحصربه‌فرد در بخش‌های مختلف بنا استفاده می‌شود که نقش جداکننده از مفیدترین آنهاست. از آنجا که این نوع پنل در برابر صدا عایق بوده و دارای خاصیت اکوستیک است، می‌تواند نقش خوبی در تقسیم بخشی از اتاق خواب داشته باشد.

نفوذناپذیری در برابر دما و رطوبت نیز، کاربرد آن در آشپزخانه و فضاهای بهداشتی یا استخرها را میسر می‌سازد. از دیگر موارد کاربرد پنل مورب، تغییر دکوراسیون سریع با کمترین زمان و مواد مصرفی است. شیک و سبک بودن این دکوراتیو دیواری باعث حمل آسان و نصب آسانتر آن می‌شود. در کنار این مزیت داشتن خاصیت اکوستیک، آن را برای جداسازی فضاهای ضبط موسیقی بسیار مناسب کرده است.

هم‌چنین اگر می‌خواهید دیوارهای قدیمی خود را با کمترین هزینه تغییر شکل داده و به فضایی نونوار و زیبا تبدیل کنید، پنل دیواری مورب گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها با هدف جداسازی فضاها به زیباترین شکل ممکن، از دیگر کاربران این نوع پنل‌ها هستند.

پنل دیوار لمسه کاری

لمسه کاری از دیگر انواع دکوراسیون دیواری است که با کاربردهای گوناگون خود تاثیر زیادی در فضاهای مدرن ایفا می‌کند. زیبایی و قابلیت‌های گوناگون این نوع پنل، باعث شده تا کاربرد آن در اتاق خواب، سالن پذیرایی، فضاهای کاری و در بسیاری مکان‌های دیگر متداول شود.

پوشش رویی لمسه در این کار، می‌تواند از جنس پارچه، چرم یا چرم مصنوعی و پلاستیک‌های ضدآب انتخاب شود. به این ترتیب بسته به نوع لمسه، کاربردهای گوناگونی برای آنها وجود دارد.

نصب آسان و سریع این نمونه از پنل‌های دیواری هم معاف از ریخت و پاش و در کمترین زمان ممکن انجام می‌گیرد. به همین دلیل هم برای مصارف گوناگون استقبال خوبی از آن می‌شود. ضمنا ساخت این دیوارپوش‌ها از مواد محافظ محیط زیست انجام می‌شود.

در پایان...

بار دیگر تاکید می‌کنیم پنل دیواری نقش موثری در انجام دکوراسیون به سبک مدرن دارد. زیبایی این نوع پنل و کاربرد آن در نقش دیوارپوش جهت رفع نواقص دیوارها باعث شده تا آن را در موارد زیادی جایگزین کارهای ساخت و ساز جزئی و تعمیرات کنند.

از دیگر فواید این نوع پنل‌، تغییر سریع و بی‌دردسر فضای دکوراسیون است. در این موارد می‌توان از مدل‌های مختلف پنل بسته به نوع فضای کاربردی استفاده نمود. هم‌چنین سبکی و حمل آسان این ملزومات آنها را پرطرفدار کرده است.

کاربردهای دیگری از قبیل تقسیم‌بندی و جداسازی فضاها نیز باعث شده بتوان از پنل به‌عنوان پارتیشن استفاده کرد. از نمونه‌های آینه‌کاری این محصولات دکوراتیو هم می‌توان در فضاهای مجلل مانند تالارها و سالن‌های پذیرایی استفاده کرد.

در نهایت مدل‌های لمسه کاری و چهارگوش پنل نیز در فضاهای شیک و مدرن پرکاربرد هستند.

انواع این پنل‌ها و بسیاری دیگر از ملزومات دکوراتیو و انواع مبل راحتی را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی گرم و نرم مشاهده و تهیه کنید. گرم و نرم هم‌چنین راهنمای خوبی برای انتخاب این لوازم بوده و در آن می‌توانید مقالات جامعی درباره لوازم دکوراسیون مطالعه کنید.

توسط مهین مکتبی

مبل راحتی پنل‌های دیواری دکوراسیون در محیط پنل دیواری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر