کد خبر: 1072092 A

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک علاوه بر ایجاد جذابیت و زیبایی می تواند تاثیر فوق العاده زیادی در روحیه کودک داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید خانه معمار ایده های جذاب و خلاقانه ایی برای طراحی اتاق کودک به شما ارائه می دهد. همچنین ترکیب رنگ های فوق العاده ،برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه را به شما پیشنهاد می دهد.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک علاوه بر اینکه بر دکوراسیون و ظاهر کل خانه تاثیر گذار است، آثار مثبت جانبی هم دارد. یکی از این آثار ترغیب کودک به حضور بیشتر در اتاق شخصی خود می باشد. این امر برای حفظ روحیه استقلال کودک ضروری است. کودکی که نتواند اوقاتی از روز را جدا از پدر و مادر خود سپری کند، نخواهد توانست این روحیه را کسب نماید. در اصل تمایل به نزدیکی دائمی وی به والدین در طولانی مدت مشکل زا خواهد بود. از طرف دیگر ریخت و پاش ها و بی نظمی های حاصل از بازی و فعالیت های فرزندان در صورتی در اتاق خودش انجام شوند، فقط به یک اتاق محدود شده و در نتیجه تمیز و مرتب کردن آن راحت تر خواهد بود.

در طراحی اتاق کودک چه چیزهایی را باید به طور ثابت رعایت کنیم؟

برای داشتن دکوراسیونی ایده آل و جذاب در اتاق کودک در درجه اول خلاقیت می تواند به کمک شما بیاید. شما می توانید هر ایده جالبی را که به ذهنتان می رسد در اتاق فرزندتان اجرا کنید. اما یک موضوع را فراموش نکنید. استاندارد ها و اصولی هستند که رعایت آنها در دکوراسیون داخلی ضروری است و در نتیجه نهایی حاصله هم تاثیر به سزایی دارد.

این باید ها و نباید های طراحی دکوراسیون اتاق کودک، علاوه بر این که به زیباتر به نظر رسیدن اتاق کمک می کنند، حافظ سلامت روانی و جسمی کودک نیز خواهند بود. به عنوان چند نکته مهم در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • محل خواب کودک باید عاری از نورهای آزار دهنده و محل خواب باشد.
  • نور کافی و به رنگ طبیعی سفید و زرد برای اتاق کودک بهترین گزینه است. لامپ های رنگی گرچه جذاب هستند نباید برای استفاده دائم به کار برده شوند زیرا دید کودک را خراب می کنند.
  • در انتخاب رنگ المان های بزرگ اتاق از استفاده از رنگ های جیغ و تند بپرهیزید.
  • قرار دادن کفپوش چه به صورت سراسری و چه کفپوش های کوچک تر که تنها بخشی از اتاق را می پوشانند در اتاق کودک واجب هستند. زیرا سطحی که قرار است کودک روی آن بازی کند بهتر است سفت نباشد. در ضمن به این نکته توجه کنید که کفپوش روی زمین سر نخورد. زیرا این موضوع خود خطر را افزایش می دهد.

345t4e

انتخاب رنگ اتاق خواب کودک

در انتخاب رنگ اتاق کودک یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم جنسیت کودک است .روحیات کودک دختر با کودک پسر کاملا متفاوت است.پس لازم است رنگ اتاق کودک را متناسب با جنسیت فرزند خود انتخاب کنید.

استفاده از رنگ گزینه ایی است که امکان شخصی سازی زیادی را فراهم خواهد کرد. در اتاق کودک لزومی به استفاده از تنها یک رنگ نیست. می توانید در دیوارهای مختلف اتاق از چندین طیف رنگی نزدیک به هم یا متضاد ، استفاده کنید و یا حتی طرحی روی دیوار رسم کنید. استفاده از برچسب های بزرگ دیواری هم راه دیگری برای تزئین دیوار اتاق کودک هستند.

یکی دیگر ازسریع ترین و ساده ترین گزینه ها استفاده از کاغذ دیواری های طرح کودک است. با توجه به اینکه فرزند شما دختر است یا پسر و سلیقه وی به چه سمت و سویی مایل است، انتخاب های بسیار متنوعی برای کاغذ دیواری وجود دارند.

رنگ اتاق خواب دخترانه

برای رنگ اتاق خواب دخترانه  امکان انتخاب طیف وسیعی از رنگها را دارید.اما بهترین پیشنهاد استفاده از ترکیب دو یا چند رنگ است.البته بهتر است رنگهایی را انتخاب کنید که مناسب دوران کودکی و نوجوانی فرزندتان باشد.چند ترکیب رنگ را پیشنهاد می کنیم که استفاده از آن می تواند دکوراسیونی خارق العاده را ایجاد کند.

.یکی از پرطرفدارترین ترکیب رنگها  تلفیق صورتی - مشکی - طلایی است.ترکیب  رنگهایی پیشنهادی زیر نیز دکوراسیونی خارق العاده را خلق می کند.

صورتی - نارنجی – سفید

صورتی کدر -به همراه رنگ بژ یا خاکستری

 ترکیب آبی و سبز

ترکیب سبز تیره - نارنجی هلویی

 سبز-مشکی - طلایی،

مشکی - قرمز ، مشکی – خاکستری

ey5r

ترکیب رنگی مناسب برای دکوراسیون اتاق پسرانه

پسران در سنین مختلف به رنگهای مختلی علاقه پیدا می کنند.مثلا در سنین نوجوانی به رنگهای پر رنگ علاقه دارند.رنگهایی مثل آبی پر نگ و یا آبی کاربنی. البته تمایلات ورزشی و یا علاقه به تیم ورزشی خاص می تواند در طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه و انتخاب رنگ مناسب تاثیر گذار باشد.

ایده هایی ساده برای ایجاد دکوراسیونی جذاب

تزئین اتاق کودک از آن دست کارهاست که با به کار بردن کمی خلاقیت می‌توان با هزینه ای بسیار پایین ،آن را اجرا نمود. در طراحی دکوراسیون اتاق کودک بعد از دیوار، رو تختی، پرده، سرویس خواب و کفپوش اعضای اصلی و مهم دیگری هستند که طرح آن ها کلیت شکل اتاق را تعیین می کند. خرید یکپارچه سرویس خواب و کمد کودک راهی سریع و مناسب برای داشتن دکوراسیونی هماهنگ در اتاق کودک است.

 در صورتی که فرزندتان پسر باشد، طرح های کارتونی و ابرقهرمانی احتمالا بیشتر با روحیه وی سازگار خواهند بود و در صورتی که دختر باشد شخصیت های کارتونی دخترانه، طرح شکوفه، گل، ستاره و سایر المان های دخترانه می توانند اتاق را زیبا و مورد پسند کودک کنند.

در طراحی اتاق کودک باید به سن کنونی و تعداد سال هایی که قرار است از وسایل دکوری اتاق استفاده شود توجه داشت. اگر قرار است دکوراسیون کلی اتاق کودک تا سنین نوجوانی ثابت بماند بهتر است استفاده از المان های کارتونی به حداقل برسند و تمرکز بیشتر روی طرح های ساده تر و رنگ های متنوع تر باشد.

چیدمان دکوراسیون اتاق فرزندان

برای تزئین اتاق کودک اسباب بازی بهترین گزینه است. عروسک ها و اسباب بازی های کودکانه با طرح های فانتزی و رنگ های زیبای خود چهره شاد و جذابی به اتاق می دهند. جهت حفظ نظم اتاق و سهولت در مرتب کردن آن بهتر است که از شلف ها و قفسه های رنگی متععدی برای قرار دادن وسایل بازی کودک در آن ها استفاده کنید. این قفسه ها هم می توانند به صورت دیواری باشند و هم روی زمین قرار گیرند. اگر می‌خواهید فرزندتان را به جمع کردن وسایلش به صورت مستقل ترغیب کنید توجه داشته باشید که دسترسی به قفسه های اسباب بازی برایش امکان پذیر باشد. در صورتی که کمد و قفسه ها در ارتفاع نصب شوند و دست کودک به آن ها نرسد ناچار خودتان باید او را در این امر همراهی کنید. اگر می‌خواهید اتاق منظم تر به نظر برسد، از قفسه ها و کابینت های در دار استفاده کنید.

در صورتی که کودکتان دختر است، قرار دادن میز های آینه دار در اتاق می تواند دکوراسیون دخترانه فرزندتان را تکمیل کند. البته بهتر است آینه حفاظ دار و محکمی نصب کنید که از خطر افتادن آن هنگام بازی جلوگیری شود.

اختصاص محلی برای مطالعه کودک هم برای تشویق او به مطالعه مفید است و هم برای حفظ سلامت جسمانی او ضروری است. در نتیجه برای حفظ سلامت ستون مهره های فرزندتان بهتر است صندلی های استاندارد تهیه نمایید. چراغ مطالعه های فانتزی گزینه خوبی برای قرار دادن روی میز مطالعه کودک هستند. خصوصا اگر برای اتاق کودک سرویس خواب تهیه کرده اید و میز متصل به سرویس خواب می باشد به فراهم نمودن نور لازم توجه داشته باشید. زیرا معمولا میز های سرویس خواب به سمت دیوار هستند و بالای آن ها سقفی وجود دارد که ممکن است از تابش نور کافی به سمت میز جلوگیری کند.

 

 

 

 

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی رنگ اتاق خواب دخترانه اتاق پسرانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر