کد خبر: 1071405 A

در مقاله قصد داریم بصورت کامل در مورد نرخ تدریس زبان در آموزشگاه و همچنین عوامل مؤثر بر هزینه و نرخ تدریس زبان در آموزشگاه صحبت نماییم.

با توجه به اینکه در سراسر کشور تعداد آموزشگاه های زبان انگلیسی روز به روز در حال افزایش است، از این رو، می توان یکی از معیارهای اساسی در انتخاب آموزشگاه را هزینه تدریس آنها دانست. ممکن است که در نگاه اول در نظر گرفتن این مسئله به عنوان مهمترین و تنها معیار انتخاب منطقی نباشد، ولی با توجه به مرتبط بودن آن با شرایط مالی زبان آموز، بایستی آن را از اساسی ترین معیارهای انتخاب آموزشگاه محسوب کرد.

از همین رو، در این مقاله سعی می کنیم برای اینکه شما بتوانید دست به انتخاب صحیح آموزشگاه زبان انگلیسی بزنید، عوامل تأثیرگذار بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه را شرح دهیم. پس در صورتی که تصمیم دارید شرکت در کلاس زبان انگلیسی را با حداقل هزینه و در آموزشگاهی با کیفیت شروع کنید، تا پایان این مطالب ما را همراهی نمایید.

فاکتورهایی که در نرخ تدریس زبان در آموزشگاه مؤثر هستند

در صورتی که اقدام به جستجوی یک کلاس زبان انگلیسی در شهرها و آموزشگاه های مختلف کرده باشید، حتماً با تفاوت زیادی در هزینه کلاس ها مواجه شده اید. نرخ کلاس های زبان انگلیسی در شهرهای بزرگ تر در مقایسه با شهرهای کوچکتر بیشتر می باشد و همچنین تفاوت بارزی را در نرخ هزینه ها در بین آموزشگاه ها مشاهده خواهید کرد. موارد بسیاری جهت نرخ گذاری و قیمت کلاس های آموزشی زبان انگلیسی می تواند مؤثر باشد. در ادامه این مقاله به بیان این فاکتورهای مهم خواهیم پرداخت.

  • مکان تشکیل کلاس ها و موقعیت جغرافیایی آن

موقعیت جغرافیایی برپایی کلاس ها را می توان از اصلی ترین فاکتورهای مؤثر بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه ها دانست. هزینه کلاس ها در شهرهای بزرگ در مقایسه با شهرهای کوچک بیشتر می باشد. علاوه بر آن، این هزینه ها برای مناطق بالاشهر شهرهای بزرگ تر نسبت به مناطق پایین شهر آن نیز افزایش می یابد. البته در بعضی از آموزشگاه ها این تغییر قیمت ها چندان به چشم نمی آید.

این تفاوت قیمتی را می توان به وضوح در آموزشگاه هایی که اقدام به برگزاری کلاس عمومی زبان می کنند، مشاهده نمود. ولی آموزشگاه هایی که جهت تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبان ها، به اعزام اساتید می پردازند، جهت بهره مندی تمامی زبان آموزان از یک سطح آموزشی در کل مناطق شهر، میزان هزینه ثابتی را برای همه نقاط شهر تعیین می کنند.

  • رده سنی زبان آموزان

با توجه به در نظر گرفتن آموزش های مختلف برای انواع رده های سنی به علت برخورداری از سطوح یادگیری متفاوت، از این رو نرخ تدریس زبان در آموزشگاه ها از این لحاظ نیز متغیر بوده و این مسئله نیز طبیعی است.

  • شیوه آموزش زبان

یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند نقشی اساسی در میزان یادگیری زبان آموزان داشته باشد، شیوه و سبک مورد استفاده جهت آموزش است. همین مسئله می تواند عاملی تعیین کننده در قیمت گذاری کلاس ها محسوب گردد. به همین دلیل، آموزشگاه هایی که برای آموزش زبان آموزان از سبک های نوین و مؤثر بهره می گیرند، اقدام به دریافت هزینه های بیشتری برای کلاس های خود می کنند.

  • سطح آموزش زبان آموزان

سطح آموزش زبان آموزان نیز می تواند بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تأثیرگذار باشد. افرادی که مبتدی هستند، هم از منابع آموزشی متفاوتی نسبت به سطح های بالاتر استفاده می کنند هم اینکه اساتید با تجربه کمتر می توانند به آنها آموزش دهند. بنابراین، با افزایش سطح زبان زبان آموزان، با توجه به اینکه جهت آموزش آنها باید اساتیدی دارای دانش و تجربه بالاتری را به کار گرفت و تحت آموزش بیشتری نیز قرار بگیرند، میزان هزینه آموزش طبیعتاً زیادتر می گردد.

  • میزان اعتبار آموزشگاه

یکی دیگر از فاکتورهای مؤثر بر میزان هزینه کلاس ها، مسئله اعتبار آموزشگاه است که همانند بحث برندینگ می باشد. هر آموزشگاهی توانایی جذب زبان آموزان بیشتری را با توجه به میزان اعتبار خود دارد. در نتیجه، آموزشگاه اقدام به دریافت هزینه ای برای اعتبار خود همانند بحث برندینگ می نماید. بر این اساس، هزینه کلاس های بعضی از آموزشگاه های زبان، از آموزشگاه‌ های دیگر بالاتر می باشد. ولی این اطمینان وجود دارد که زبان آموزان از وجود اساتید با تجربه تری بهره مند خواهند شد و خیالشان از این بابت راحت است.

  • اساتید و مدرسان زبان انگلیسی

باید بگوییم که مدرسان زبان انگلیسی و اساتید در آموزشگاه های شهر های مختلف نیز بر روی نرخ تدریس زبان در آموزشگاه اثر بخش می باشند. زیرا اساتید با تجربه، باعث یادگیری بیشتر زبان انگلیسی در زبان آموز می گردند. ناگفته نماند که میزان دانش و معلومات استاد، به روز بودن اطلاعات، سوابق و تجربه ها و روش های آموزشی صحیح جهت یادگیری بهتر زبان آموزان، می تواند ارتباط مستقیم با نرخ تدریس زبان در آموزشگاه داشته باشد. بنابراین مدرسانی که به آموزش زبان انگلیسی می ‌پردازند، در نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تاثیر زیادی دارد که باید مورد توجه افراد قرار گیرد.

  • نوع منابع آموزشی در بعضی از آموزشگاه های زبان

در بعضی از آموزشگاه های زبان، یک سری کتاب‌ های آموزشی، جزوات و فیلم های آموزشی خاص و منابع دیگر زبان را برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی زبان آموزان، آماده‌ سازی می نمایند. از آنجایی که نوع منابع آموزشی به کار برده در یک آموزشگاه، تاثیر زیادی بر روی یادگیری زبان آموز دارد، لذا در نرخ تدریس زبان در آموزشگاه نیز موثر واقع می شود.

  • نوع دوره های آموزشی و تعداد جلسات آن

معمولاً در بعضی از آموزشگاه های زبان، بر اساس نوع دوره‌ های آموزشی و تعداد جلسات مربوطه، نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تعیین می گردد. بدین صورت که برخی از آموزشگاه‌ ها، دوره ‌های آموزشی را با توجه به تعداد جلساتی که در نظر می‌ گیرند، هزینه های متفاوتی را اعلام می نمایند. ولی بعضی دیگر، تخفیف هایی را برای زبان آموزان قائل می شوند. در نتیجه نمی ‌توان نرخ تدریس زبان در آموزشگاه را به صورت ثابتی مدنظر قرار داد. از این رو، بهتر است که حتماً به مواردی از قبیل تجربه و سابقه استاد مربوطه، سطح آموزشی آموزشگاه و نوع منابع به کار رفته در آن توجه کنید و تنها به هزینه کلاس های آموزشگاه زبان بسنده نکنید.

قیمت گذاری کلاس های تدریس خصوصی زبان

قیمت گذاری کلاس های تدریس خصوصی زبان

همانطور که می دانید، هزینه کلاس های عمومی که در آموزشگاه های زبان برگزار می گردد، با نرخ تدریس خصوصی زبان تفاوت زیادی دارد. اصولا آموزشگاه های زبان، طبق مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، نرخ تدریس زبان در آموزشگاه را مشخص می ‌کنند. هزینه کلاس های تدریس خصوصی نیز برای سطح های مختلف، متفاوت است. در برخی از آموزشگاه های زبان، هزینه کلاس ها به صورت قسطی از زبان آموز دریافت می ‌شود. زیرا اعتقاد آنها این است که همه زبان آموزان در هر سطح مالی که باشند، نباید محدودیتی برای یادگیری زبان داشته باشند.

هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان برای کودکان

معمولاً تعداد زیادی از زبان آموزان، کودکان هستند. بر همین اساس، والدین این کودکان، با توجه به هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان، می‌ خواهند مناسب ترین مبلغ را جهت یادگیری زبان کودکان خود انتخاب نمایند. در این راستا، دو نوع کلاس زبان گروهی و زبان خصوصی برگزار می گردد که نرخ تدریس زبان در آموزشگاه برای هر یک، متفاوت خواهد بود.

هزینه کلاس های خصوصی زبان در تهران

انواع آموزشگاه ‌های مختلف زبان در تهران، قیمت های متفاوتی را ارائه می نمایند. به همین دلیل، هزینه ها با یکدیگر فرق می کند. به طور کلی، هزینه کلاس های زبان خصوصی از کلاس‌ هایی که به صورت عمومی و گروهی برگزار می گردد، بیشتر است. در این بین، کیفیت آموزشی نیز مهم می باشد و در تعیین قیمت ها اثر بخش است. در هر حال، جهت اطلاع از قیمت کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران می توانید به موسسه زبان آموزان پیشرو ( toplanguage.ir ) مراجعه نمایید تا اطلاعات لازم را در خصوص برگزاری کلاس ها و نرخ تدریس زبان در آموزشگاه کسب کنید.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس زبان در آموزشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر