کد خبر: 1068985 A

جراحی ترمیم بینی چیست؟

نام علمی جراحی ترمیم بینی با نام Revision Rhinoplasty شناخته می شود. این جراحی به دو نوع تقسیم می شود:

گروه اول جراحی بینی شامل کسانی است که در اثر حادثه دچار نقص در تمام و یا قسمتی از بافت بینی می شود. در این صورت نیاز به جراحی پلاستیک بینی دارند در این جراحی بافت بینی ترمیم و بازسازی می گردد گاهی اوقات نیاز به جراحی های متعدد و پیچیده است.

گروه دوم جراحی ترمیمی بینی است که بسیار رایج و شایع تر است .در این نوع عمل جراحی، فرد از عمل جراحی بینی قبلی خود ناراضی است و به دلایلی از فرم بینی و عملکرد بینی خود رضایت ندارد و احساس میکند که دوباره باید جراحی شود. عمل  ترمیم بینی نسبت به عمل اولیه بینی اهمیت بسیار زیادی دارد و جراحی دشوارتر است. زیرا در جراحی اولیه، بینی دستخوش تغییرات شده است  که همین تغییرات کار را برای جراح ترمیم بینی سخت تر می کند.

ما در این مقاله سعی کرده ایم درباره جراحی بینی ترمیمی برای کاربران توضیح دهیم و یکی از موارد مهمی که باید بدانید این است که ما در مجله پزشکا 10 تا از بهترین جراح های بینی ترمیمی برای کاربران عزیز معرفی  کرده ایم که با وارد شدن در سایت پزشکا می توانید با بهترین جراح های بینی ترمیمی آشنا شوید.

چگونه بینی زیبا داشته باشیم؟

بسیاری از افراد خواهان زیبایی بیشتر در چهره خود هستند و باور دارند که با انجام جراحی زیبایی بینی می توانند زیبایی بیشتری در چهره خود داشته باشند. درصد بالایی در ایران حتی با کوچکترین نواقص در بینی خود باور دارند که با جراحی زیبایی بینی می توانند چهره خود را بسیار زیاد تغییر دهند. بنابراین به دنبال یافتن بهترین جراح بینی هستند. در تحقیقات انجام شده مشخص شده است که سهم بینی در زیبای چهره فقط 10 درصد است.

گاهی اوقات اگر جراحی بینی توسط پزشک بی تجربه و مهارت پایین انجام گیرد مشکلاتی را در ساختار بینی به وجود می آورد. بنابراین برای بهبود بینی ، نیاز به جراحی ترمیم بینی خواهید داشت. پزشکان در جراحی ترمیم بینی به اصلاح ساختار بینی کمک می کنند و با تغییر شکل بینی به بهبودی ظاهر بینی می پردازند.

yjfyjh

به دلیل اصلاح نواقص عملکرد بینی و زیبایی آن جراحی ترمیمی بینی صورت می گیرد و یا به عبارت دیگر اگر ساختار بینی در جراحی اولیه بینی به درستی اصلاح نشده باشد و یا فرم بینی تغییر چندانی نکرده باشد نیاز به جراحی ترمیم بینی خواهد بود. با توجه به معاینات و نظر پزشک، عمل ترمیمی بینی می تواند در دفعات سوم و یا چهارم هم انجام گیرد. اکثر افراد با عمل رینوپلاستی آشنایی دارند، این عمل در ایران بسیار رایج است.

سایت پزشکا یکی از برترین و پر بازدیدترین وب سایتهای تخصصی در زمینه آرایشی و بهداشتی،‌ سلامتی و زیبایی می باشد. علاوه بر این سایت پزشکا جدید ترین کالاهای حوزه های آرایشی و بهداشتی،‌ سلامتی و زیبایی رو نقد و بررسی می کند..

روند جراحی ترمیم بینی

گاهی تغییراتی که در طول جراحی ترمیمی انجام می گیرد با تکنیک جراحی بینی بسته و یا باز انجام می شود. اگر نیاز به تغییرات زیادی در بینی باشد جراحی بینی باز صورت می گیرد ولی اگر فقط تغییرات جزئی نیاز باشد با عمل بسته هم می توان جراحی را انجام داد، در روش دوم دوره نقاهت کمتر از روش اول است.

دلیل جراحی بینی برای بار دوم چیست؟

در جراحی اولیه بینی انتخاب بهترین جراح پلاستیک بسیار اهمیت دارد پزشکان با تجربه و با مهارت را می توانید در سایت های معتبر مانند سایت دکتر دکتر، دکتر یاب ،الو دکتر و غیره پیدا کنید. گاهی به دلیل عدم تجربه جراح و سهل انگاری بیمار در مراقبت های بعد از عمل مشکلاتی در ساختار بینی به وجود می آید که باعث می شود فرد به دنبال جراحی ترمیم بینی برود. از مهمترین مشکلات که برای فرد بعد از عمل جراحی به وجود می آید عبارتند از:

بسته شدن راه تنفس بینی

گاهی به دلیل عدم تجربه پزشک در جراحی پلاستیک بینی، به تنفس بینی و ساختار بینی آسیب وارد می شود. که همین امر باعث می شود فرد با مشکلات تنفسی مانند خس خس کردن در هنگام تنفس ، از دست دادن حس بویایی، کیپ شدن بینی و صدا دادن بینی در هنگام نفس کشیدن باعث می شود فرد برای بار دوم برای عمل ترمیم اقدام کند.

ظاهر غیرطبیعی و تغییرات نامناسب در بینی

مهمترین دلیل در عمل ترمیمی بینی بدست آوردن زیبایی طبیعی بینی و رفع نواقص بینی است . برخی پزشکان دست به مدل های بینی می زنند که مناسب صورت فرد نیست و بسیار مصنوعی است مثلا خانمی با صورت پهن و درشت جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی انجام داده است که مناسب چهره خود نیست .گاهی اوقات افراط در غیر طبیعی کردن بینی باعث می شود فرد تصمیم به انجام مجدد عمل بینی بگیرد.

افتادگی نوک بینی

گاهی به دلیل اینکه پزشک غضروف بینی را تقویت نکرده است، بینی بعد از مدتی دچار افتادگی می گردد و ظاهری نامناسب برای فرد ایجاد می کند. بنابراین عمل ترمیمی بینی انجام می دهد.

باقی ماندن قوز بینی بعد از عمل

برخی از افراد بعد از عمل متوجه می شوند که قوز بینی آن ها در عمل اولیه رفع نشده است و ظاهر بینی آن ها زیبا نشده است. بنابراین ترمیم بینی به رفع قوز باقی مانده از عمل اولیه کمک می کند. دلایل دیگری برای ترمیم بینی وجود دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

jkvjk

سوالات متداول در جراحی بینی ترمیمی

دلایل دیگر برای ترمیم بینی چیست ؟

1- عدم تقارن سوراخ های بینی 2- بزرگ باقی ماندن بینی یا نوک آن بعد از عمل 3- باریک شدن بیش از حد تیغه بینی4- بروز زخم و اسکار داخل و خارج از بینی 5 - انحراف تیغه بینی 6- فاصله زیاد سوراخ های بینی7- فیبروز بینی یا آسیب پوستی بینی 8- نامتقارن بودن پره های بینی 9- حالت گیره ای بینی و یا تو رفتگی غضروف کناری بینی

دوره نقاهت بعد از جراحی ترمیم بینی چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی بینی ترمیمی ؛ مشابه جراحی بینی اولیه است و افراد پس از انجام آن ، باید یک هفته الی 10 روز به خوبی استراحت کنند .بعد از این بازه زمانی ، بازگشت به محل کار و انجام امور روزمره امکان پذیر خواهد بود .

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

همانطور که اشاره داشتیم پیچیدگی جراحی بینی ترمیمی به مراتب بیشتر از جراحی بینی اولیه است ؛ بنابراین هزینه جراحی ترمیم بینی ، بالاتر از جراحی اولیه خواهد بود.

چه مدت بعد از جراحی بینی اولیه می توان جراحی ترمیمی بینی را انجام داد ؟

برای انجام جراحی بینی ترمیمی ، باید حداقل یکسال از جراحی اولیه بینی گذشته باشد ؛ تا زخم های ناشی از جراحی قبلی بهبود یافته و تورم بینی مرتفع شده و بینی آمادگی لازم جهت جراحی مجدد را یافته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

10 تا از بهترین جراح های بینی ترمیمی پزشکا بهترین جراح پلاستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر