کد خبر: 1066222 A

تا اسم روسری و شال می‌آید دلمان هوای داشتن روسری جدیدی می‌کند. همه خانم‌ها حتی آن‌هایی که خیلی هم به تنوع اهمیت نمی‌دهند تا اسم خرید روسری و شال می‌آید با اینکه شاید یک کمد پر از روسری و شال داشته باشند، باز هوایی می‌شوند که به خرید بروند و یک روسری و یا یک شال را بخرند و ظاهر خود را تغییر دهند.

اما آنچه که در خرید شال و روسری زنانه مهم است این است که ما گاهی بدون توجه به خیلی از موارد و تنها بر اساس اینکه از یک روسری پشت ویترین خوشمان می‌آید، سریع خرید می‌کنیم و یا اینکه شاید یک شال را در خیابان و یا روی سر یک خانم زیبا دیده‌ایم ، بدون اینکه ذره ای دقت کنیم به دنبال همان مدل و جنس می‌گردیم و می‌خریم. ولی در این میان آنچه که خیلی اهمیت دارد این است که این کارها خوب است ولی انتخاب بر اساس این معیارهایی که گاهاً خیلی ها هم همین کار را می‌کنند، روش مناسبی برای خرید نیست.

برای اینکه شما نیاز دارید که بر اساس اندام و چهره خودتان خرید کنید، الگو گرفتن و توجه به این مسائل به شما کمک می‌کند ولی اینکه صرفاً معیاری برای خریدتان باشد اصلاً کار درستی نیست و منجربه این می‌شود که شما گاهی چندین روسری و شال داشته باشید که بیش از یک الی دو بار از آن استفاده نکرده‌اید و کمدی از شال و روسری های بی استفاده تنها جای شما را تنگ خواهد کرد. البته این تنها عیب کار شما نخواهد بود، شما نیاز دارید که جذاب‌تر به نظر برسید و برای جذابیت و زیبایی باید وقت و هزینه صرف کنید.

من دراین مقاله به شما کمک می‌کنم تا با استفاده از معیارهایی شال و روسری مناسبی را انتخاب کنید که شما زیبا و جذاب کند. پس با ما همراه باشید.

با شناخت چهره ات زیبا باش، جذاب شو

اینکه شما روسری می‌پوشید و یا شال فرقی نمی‌کند . هردو این‌ها ممکن است مطابق با سلیقه شما باشد ، هرچند عده‌ای معتقدند جوان ترها شال را می‌پسندند و خانم های مسن روسری می‌پوشند. ما با این عقیده موافق نیستیم ،  هرکسی در هر سنی می‌تواند هم شال و هم روسری بپوشد ، تنها کافی است مقداری ذوق  و سلیقه به خرج بدهد و روسری و شال مناسبی را بپوشد تا همیشه جذاب و زیبا به نظر برسد.

شناخت چهره برای انتخاب روسری

فرم صورت شما چگونه است ؟ مستطیل ؟ مربع ؟ بیضی ؟ مثلثی یا قلبی ؟

اگر صورت کشیده و به اصطلاح بیضی دارید، حتماً بین شال و روسری آنچه موجب جذابیت شما می‌شود، شال است. اکثرافرادی که صورت بلندی دارند، با پوشیدن شال زیباتر می‌شوند، در مقابل اگر صورت گرد و مربعی دارید گزینه مناسب برای شما اکثر اوقات روسری است. اما این قانون همیشگی نیست شما می‌توانید با استفاده از یک هدبند مناسب زیر شال یا روسری به راحتی صورت کشیده خود را مقداری جمع کنید و در این صورت روسری‌های مختلف روی چهره شما خودنمایی می‌کند.

رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ مو در انتخابتان مؤثرند

حتماً می‌دانید که روسری ها و شال‌هایی که می‌خرید باید متناسب با رنگ پوست و چهره شما باشد اما شال و روسری های دخترانه یا زنانه می تواند متفاوت باشد که صورت خرید اشتباهی ممکن است از خریدتان خیلی خوشحال نخواهید شد. شال و روسری های دخترانه باتوجه به پایین بودن سن دختران ممکن از تنوع بیشتری داشته باشد. حال اگر رنگ پوست شما روشن است، تقریباً همه رنگ‌های تیره و تک رنگ‌ها مناسب صورت شماست، اما اگر رنگ پوست شما برنزه و یا سبزه است هرگز به سراغ رنگ هایی مثل یشمی، نارنجی، قهوه ای و زرشکی و غیره نروید.

شال و روسری دخترانه

رنگ چشم هم در انتخاب شما مؤثر است دقت کنید ترکیب رنگ چشم‌های شما و رنگ روسری و شال شما در جذابیت شما و زیباتر شدن تأثیر می‌گذارد. اگر جزو افرادی هستید که چشم‌های رنگی دارند بهتراست هوشمندانه به سراغ روسری و شال هایی بروید که مطابق با رنگ چشم هایتان است.

علاوه بر رنگ چشم، رنگ مو نیز در انتخاب درست و زیرکانه شما موثر است، اگر رنگ موهایتان بلوند است قهوه ای، بنفش، قرمز، صورتی و نارنجی بپوشید. موهای عسلی و موهای قهوه ای بدون شک  رنگ های تیره طوسی، خاکی و آبی روشن رنگ های مناسبی هستند. رنگ سیاه و سبز نیز مناسب موهای شرابی است. خوش شانس ترین افراد کسانی هستند که رنگ مو و چشم‌هایشان تیره است، این دست از افراد دستِ بازتری در انتخاب دارند و تقریباً همه رنگ‌ها را می‌توانند امتحان کنند.

طرح و رنگ شال یا روسری

بازار را که نگاه کنید پر است از طرح و رنگ‌هایی که انتخاب را برای شما دشوار می کند، اما یک نکته را همیشه به خاطر داشته باشید:

  • طرح های سنتی سن شما را بیشتر می کند.
  • طرح‌های شلوغ شما را چاق‌تر و طرح‌های تک رنگ و خلوت صورت شما را لاغرتر می‌کند.
  • طرح‌هایی که نقاشی‌های هندسی با زمینه‌های خالی و روشن هستند، مدرن‌ترند و شیک پوش‌ها حتماً این طرح‌ها را امتحان می کنند.
  • رنگ‌های سرد را برای تابستان و رنگ‌های گرم را برای فصل زمستان انتخاب کنید.
  • متناسب با مهمانی که می‌روید می توانید با دکوراسیون خانه روسری و شال مناسب را انتخاب کنید.
  • طرح‌های روسری و شالتان را حتماً قبل از خرید با لباس هایتان ست کنید و یا اگر اهل هماهنگ کردن روسری و شالتان با لباس هایتان نیستید، حداقل در ذهنتان به این نکته توجه کنید که کدام لباس و یا مانتو مناسب با روسری و شال شماست.

جنس شال و روسری

شیک بودن در جمع برای همه خانم‌ها مهم است اگر جنس روسری شما براق و درخشنده باشد شما را در مهمانی‌های شبانه و مجالس زیباتر خواهد کرد، پارچه‌های نخی و شال های نازک و حریرکه بیشتر وقت‌ها به راحتی روی سر می ایستند، مناسب فضاهای بیرون نیستند.

قواره

بزرگ بودن و کوچک بودن روسری و در اصطلاح قواره شال و روسری بسته به سلیقه شما می‌تواند در زیبایی شما نقش مهمی داشته باشد. شیک پوشیدن سهم آن‌هایی است که خلاق اند. گره‌های معمولی را فراموش کنید.

خلاقانه تمام گره‌های متفاوت را یاد بگیرید و هنگام پوشیدن روسری‌هایتان از آن استفاده کنید. قواره‌های بزرگ شانس بهتری برای ایجاد گره‌های زیبا دارند. به جای مدل‌های تکراری برای اینکه متفاوت و جذاب باشید میتوانید شال و روسری مدل‌های لبنانی و ترکیه‌ای و دیگر مدل‌ها را تجربه کنید.

خرید شال و روسری زنانه راهنمای خرید شال و روسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر