کد خبر: 1063318 A

یکی از دلایل سوت کشیدن لنت ترمز پس از تعویض میتواند کیفیت بد لنت ترمز باشد. لنت هایی که از براده فلزات و یا الیاف فلزی زیاد در ترکیب خود استفاده می کنند، در هنگاه ترمز گیری سوت زیادی می کشند و این لنت ها باید سریع تعویض شوند تا به دیسک ترمز خسارت وارد نکنند.

چرا لنت ترمز سوت می کشد؟ آیا باید هنگام خرید لنت ترمز نکاتی را مد نظر داشته باشیم؟ برای همه کسانی که خودرو دارند، تقریبا بارها این اتفاق افتاده است.

در این مقاله سعی بر این داریم تا دلایل اصلی سوت کشیدن لنت ترمز را برای شما بیان کنیم و راه های برطرف کردن آن را بگوییم.

  1. تمام شدن لنت ترمز

وقتی ترمز میگیرید یک صدای آهن روی آهن گوش خراش به همراه خرخر می شنوید. صدایی بسیار آزار دهنده که ناشی از خراب شدن دیسک ترمز خودروی شماست.

در این مورد باید حتما و سریعا لنت ترمز خودروی خود را تعویض کنید. تمام شدن لنت ترمز همیشه با علایمی همراه است.

مثل روشن شدن چراغ ترمز پشت آمپر، پایین آمدن سطح روغن ترمز، خرخر کردن لنت در زمان ترمز گیری در بعضی خودرو ها مثل پراید و پژو 206 بازدید چشمی که همانند شکل زیر لنت اگر به محدوده قرمز رسید، باید تعویض شود.

  1. کیفیت بد و ضعیف لنت ترمز

یکی از دلایل سوت کشیدن لنت ترمز پس از تعویض میتواند کیفیت بد لنت ترمز باشد. لنت هایی که از براده فلزات و یا الیاف فلزی زیاد در ترکیب خود استفاده می کنند، در هنگاه ترمز گیری سوت زیادی می کشند و این لنت ها باید سریع تعویض شوند تا به دیسک ترمز خسارت وارد نکنند.

  1. ترمز گیری بیش از حد و داغ شدن بیش از حد لنت و دیسک

زمانی که خیلی از لنت ترمز استفاده می کنیم، این اتفاق می افتد. در سرازیری های شدید و ترافیک ها این اتفاق بیشتر می افتد. با کمی استراحت و خنک شدن لنت و دیسک ترمز این صدا برطرف می شود.

نکته:

در سرازیری ها با دنده سنگین حرکت کنید تا این اتفاق نیفتد.

  1. لبه دار شدن دیسک ترمز

وقتی زیاد از یک دیسک ترمز استفاده می کنیم، به مرور جای لنت گود می شود. به این گود شدن، لبه دار شدن دیسک ترمز هم گفته می شود. اکثرا توصیه بر این است که دیسک ترمز با تراشکاری اصلاح شود. ما توصیه اکید میکنیم که فقط دیسک ترمز تعویض شود.

وقتی دیسک چرخ لبه دار می شود، در هنگام تعویض لنت قدیمی با لنت جدید، لنت جدید به طور کامل بر روی دیسک ترمز قرار نمیگیرد و سوت می کشد.

  1. دیسک ترمز یا دیسک چرخ خط و خش دارد

لنت ترمز به طور کامل بر روی دیسک چرخ های خط دار قرار نمی گیرد و سوت می کشد. اگر خط روی دیسک ترمز کم باشد بعد از یک مدت کوتاه صدای سوت کم می شود و بر طرف می شود و اگر زیاد باشد، حتما باید دیسک چرخ تعویض شود.

  1. جدا شدن لنت از روی آهن

این مورد فقط زمانی می افتد که شرکت سازنده از چسب مناسب و یا حرارت مناسب برای چسباندن لنت به  اهن استفاده نکرده است. جدا شدن لنت از روی آهن با صدای گوش خراشی همراه است.

با تعویض لنت و جایگزینی آن با لنت با کیفیت این مورد برطرف می شود.

موارد دیگری هم هستند که باعث سوت کشیدن لنت ترمز می شوند مثل شیشه ای شدن دیسک ترمز، خرابی فنر لنت ها، خرابی کالیپر ترمز، نصب نادرست و غیر اصولی لنت ترمز و درگیری دایمی لنت ترمز با دیسک چرخ که می توانید این موارد رو در سایت یدک پارس از این لینک مطالعه کنید.

یدک پارس فروشگاهی بسیار مطمئن در زمینه ارائه انواع لنت های ترمز و سایر قطعات مصرفی خودرو است که با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک، نماد ساماندهی و مجوز از صنف کسب و کارهای اینترنتی بسیار قابل اعتماد می باشد.

خرید لنت ترمز تمام شدن لنت ترمز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر