کد خبر: 1061781 A

در مورد سئو و تاثیر آن در بالا بردن میزان کاربران ورودی به سایت، حالا دیگر احتمالا هر توضیحی اضافه است. در واقع سئو، یک فرآیند مستمر و دائمی است که با انجام صحیح اصول آن، می توانید سایت خود را به نقطه ای بالا در جستجوهای گوگل برسانید، اما تداوم این رتبه، نیازمند توجه به موارد جدید است، یعنی به روزرسانی ها، که یکی از این مفاهیم برندسازی است.

 گوگل هیچگاه برای بازه های زمانی طولانی، یک روند ثابت را دنبال نمی کند. هر سال یا بهتر بگوئیم هر دوره، نام الگوریتم و تکنیک جدیدی مطرح می شود. برندسازی، یکی از این مفاهیم جدید است. برای افزایش فروش سازمان شما با سئو، ناچار به توجه به مفهوم برندسازی هستید.

توجه به مفاهیم جدید در سئو؛ برندسازی

سئو یا بهینه سازی سایت، مجموعه اصولی است که باعث ارتقا رتبه یک سایت در جستجوهای اینترنتی می شود، اما این اصول، در بازه های بلند مدت زمانی، دچار تغییر می شود و شما به عنوان یک سایت، باید به این تغییرات توجه داشته باشید و با توجه به این تغییرات، خود را به روز کنید. در غیر این صورت، هیچگاه به رتبه ای دست نخواهید یافت و یا اینکه رتبه خوب کسب شده را خیلی زود از دست می دهید.همانطور که گفتیم یکی از این مفاهیم جدید در عرصه سئو، که انتظار می رود ظرف سال های آتی بسیار مطرح شود، برند سازی است. اگر می خواهید متوجه کارکرد برندسازی و تاثیر آن در افزایش فروش سازمان با سئو شوید تا انتهای این مقاله را با دقت بخوانید.

برندسازی و افزایش فروش سازمان شما با سئو

به طور کلی، الگوریتم هایی که گوگل به کار می گیرد هدفی جز بهینه سازی جستجوی افراد ندارند. در واقع، گوگل به طور دائم در تلاش است که جستجوهای افراد در فضای خود را به بهترین نتایج مطلوب هدایت کند.

به همین دلیل، الگوریتم های گوگل مرتبا ارتقا داده می شوند تا در شناسایی سایت هایی مناسب قوی تر عمل کنند.

اگر تکنیک های مختلف سئو سازی، مثلا استفاده از کلمات کلیدی، در برهه های زمانی مختلف، تاثیر خود را از دست می دهند، دلیلش به همین مسئله توجه گوگل به ارتقا و بهینه سازی الگوریتم هایش برمی گردد.

پیش بینی که در حال حاضر می شود آن است که تاثیر حال حاضر استفاده از بک لینک ها هم، در آینده ای نزدیک تاثیر خود را از دست بدهد. یعنی چه؟

مدت هاست که سازمان های مختلف در ایران و احتمالا در سایر نقاط دنیا، با استفاده از لینک گذاری در مقالات سایت های پربازدید، تلاش می کنند میزان کاربران ورودی به سایت خود را ارتقا ببخشند و به این ترتیب رتبه سایت خود را بالا ببرند. اما نجواهایی از گوگل به گوش می رسد، نجواهایی که حکایت از کاهش تاثیر این مکانیزم دارد. چنین به نظر می رسد که برندسازی، مکانیزم جدید گوگل در بالا بردن اعتبار سایت هاست. شرکت دیجیتال مارکتینگ شانار، با بهره مندی از بهترین کارشناسان و اطلاع از به روزترین تکنیک های سئو، آماده است که بهترین مشاوره ها را در زمینه این مفهوم جدید در عرصه سئو در اختیار شما قرار دهد.

آینده سئو، در برندسازی نهفته است

همانطور که گفتیم، گوگل به طور مرتب در حال ارتقا الگوریتم های خود است. تغییر این الگوریتم ها و بهینه سازی آنها، می تواند عاملی را که تا دیروز در سئو یک سایت، تاثیر بالایی داشته را کم رنگ کند و عاملی که بی تاثیر بوده را به عاملی با تاثیر بالا مبدل سازد. یکی از این مفاهیم جدید برندسازی است.

اما برندسازی چه معنایی دارد؟ برندسازی چگونه می تواند به افزایش فروش سازمان شما کمک کند؟

برندسازی در یک کلام

به طور ساده اگر بخواهیم برندسازی را تعریف کنیم، یعنی میزان شهرت و اعتبار سایت یا محصول شما در فضای مجازی. این شهرت و اعتبار، بنابر میزان اشاره به نام سایت یا برند شما در فضای مجازی تعریف می شود. در واقع، هرچه کاربران فضای مجازی، بیشتر به نام شما و برند شما در فضای مجازی اشاره داشته باشند، شهرت شما بالاتر است. حالا گوگل، در اعتبار سنجی خود، به میزان اشاره به نام یک برند، و در واقع بر سر زبان بودن آن هم توجه می کند.

به این ترتیب، شما برای اینکه بتوانید برند یا سایت خود را مطرح کنید، باید سعی کنید در فضای مجازی، نام و برند خود را تبلیغ کنید، به عبارتی برندسازی کنید. اما چگونه؟

  1. تبلیغات سنتی را فراموش نکنید.

استفاده از بیلبوردها، بروشورها، یا هر نوع تبلیغی که باعث شود افراد مختلف نام شما یا برند شما را در فضای مجازی مورد جستجو قرار دهند، می تواند به شما در تبدیل شدن به یک برند کمک کند.

  1. فعالیت های متقابل خود را افزایش دهید.

در هر فضایی که کار می کنید، و درهر نقطه ای که محصول خود را عرضه می کنید، سعی کنید به سوالات کاربران، یا انتقادات آنها پاسخ دهید. اعتمادسازی باعث ارتقا نام برند شما می شود.

  1. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

استفاده از شبکه های مختلف اجتماعی (فیسبوک، تلگرام، واتساپ و غیره) می تواند میزان اشاره به نام شما را بالا ببرد و این اشاره می تواند باعث شود که افراد نام شما، برند یا سایت شما را در گوگل مورد جستجو قرار دهند. این یعنی بالا رفتن رتبه شما.

البته استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند متنوع و مختلف باشد. مثلا بعضی برندها از افراد شناخته شده یا اصطلاحا اینفلوئنسرها برای هدایت کاربران به سایت های خود استفاده می کنند. همچنین می توانید در کنار سئو، از سرویس تبلیغ در گوگل نیز استفاده کنید، چرا که این سرویس هم به برندسازی مجموعه شما کمک می کند هم فرآیندی زود بازده برای فروش سازمان شماست.

برندسازی، مفهومی نو در عرصه سئو

گوگل به عنوان یک ربات، به طور دائم در حال ارتقا و بهینه سازی پاسخ های خود به جستجوهاست. الگوریتم های گوگل هر روز گام های بیشتری به سمت تبدیل شدن به ربات های شبه انسان برمی دارند. در واقع، گوگل هر روز هوشمندتر می شود و دیگر فریب گوگل با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه آسان نیست.

برای اینکه بتوانید فروش سازمان خود را بالا ببرید یا اینکه میزان افراد ورودی را افزایش دهید باید گوش به زنگ نجواهای جدید گوگل باشید. یکی از این مفاهیم برندسازی است. شرکت شانار، با تخصص و تجربه ای بالا در زمینه بهینه سازی سایت و مشاوره سئو حرفه ای، آماده است که در برندسازی از نام محصول یا سایت به شما کمک کند.

 

 

 

برندسازی افزایش فروش سازمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر