کد خبر: 1061738 A

پناهندگی انتخابیست که از سوی افراد به دلایل جنگ و درگیری، آزار و اذیت، تخریب محیط زیست، فقر، محدودیت در رشد و توسعه و ده ها علت دیگر صورت می گیرد. در حقیقت این افراد به دلیل فشارها و ناکامی ها، مجبور به مهاجرت از کشور خود به سوی مقصد دیگر می شوند.

پناهندگی انتخابیست که از سوی افراد به دلایل جنگ و درگیری، آزار و اذیت، تخریب محیط زیست، فقر، محدودیت در رشد و توسعه و ده ها علت دیگر صورت می گیرد. در حقیقت این افراد به دلیل فشارها و ناکامی ها، مجبور به مهاجرت از کشور خود به سوی مقصد دیگر می شوند.

اگر پناهجویان سوء سابقه و خطری برای کشور مقصد نداشته باشند، می توانند اقامت آن را بدست بیاورند. به طور کلی، افراد متقاضی پناهندگی گزینه های بسیار محدودی در دسترس آنها قرار دارند. سالانه میلیون ها نفر برای داشتن زندگی آرام و بدست آوردن امنیت، مجبور به ترک خانه هایشان شده و روانه کشورهای دیگر می شوند.

اما شاید این سوال در ذهنتان نقش ببندد که پناهجو، پناهده و مهاجر چه تفاوت هایی با هم دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پناهجو فردیست که از ترس آزار و اذیت، اعمال خشونت و یا نقض حقوق بشر به دنبال مکانی برای محافظت از خودش است. پناهنده و پناهجو مفاهیم نزدیکی دارند ولی ممکن است پناهنده دلایل دیگری برای اخذ اقامت در کشور مقصد داشته باشد.مهاجر هم فردیست که به دنبال فرصت های جدید برای داشتن زندگی بهتر، امن تر و باکیفیت تر اقدام به جابجایی قانونی از کشور خود به سوی مقصد می کند.

طبق کنوانسیون سازمان ملل درمورد وضعیت پناهندگان (ژنو)، استرالیا یکی از کشورهاییست که پناهندگان را می پذیرد. همچنین سابقه طولانی در این زمینه دشاته و برای اسکان مجدد پناهندگان خارجی از سال 1945 فعال است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیش از 800،000 پناهنده و آواره در استرالیا ساکن هستند و تحت حمایت دولت این کشور ثروتمند قرار دارند.

حال که درباره پناهندگی و دلایل آن صحبت کردیم. خوب است بدانید که برخی از کشورها، مهاجر پذیرند و به خوبی با پناهندگان نیز کنار می آیند و آن ها را می پذیرند. از جمله کشورهای مهاجر پذیر، می توان به ترکیه، آلمان، کانادا، استرالیا و ... اشاره کرد. ما در این مطلب می خواهیم به پناهندگی در استرالیا و شرایط این کشور برای پذیرش این افراد بپردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

کشور استرالیا و شرایط پناهندگان آن

هر کسی حق دارد که برای فرار از آزار و شکنجه در کشور خود به کشور دیگری برود و در آنجا زندگی کند. همچنین بر اساس قوانین استرالیا این کار جرم نیست و افراد حتی بدون ویزای معتبر و با قایق نیز ممکن است به استرالیا پناه ببرند. البته توجه داشته باشید که کلیه افرادی با قایق و بدون ویزا به استرالیا می روند، به بازداشت اجباری فرستاده می شوند در حالیکه اگر با هواپیما وارد استرالیا شوند و ویزا نداشته باشند، مشمول بازداشت نمی شوند.

بیشترین پناهندگان استرالیا را کشورهایی از جمله، عراق، سوریه، افغانستان و میانمار تشکیل می دهند. طبق قوانین بین الملل، برای هر کشوری که می خواهید به عنوان یک پناهنده در آن وارد شوید، اثبات وضعیت نابسامان زندگی در کشور خود الزامیست. به عنوان مثال شاید به دلایل نژادی، ملیتی، مذهبی عقاید سیاسی، عضویت در یک گروه خاص و ... دچار شکنجه، نقض قوانین حقوق بشر، مجازات های بیرحمانه، تحقیرآمیز و یا غیرانسانی شوید. در این صورت پناهندگی در استرالیا می تواند یک انتخاب درست باشد.

البته به طور کلی روش پناهندگی توصیه نمی شود، چرا که خطرات بسیاری برای افراد به وجود می آورد. مثلا خطرهایی که ممکن است در مسیر وجود داشته باشد، کمپ ها با شرایط نامناسب، نپذیرفتن شما به عنوان پناهنده و از دست دادن هویت، دید منفی نسبت به پناهندگان در کشور مقصد. اما خوب است بدانید که افراد واجد شرایط، مورد دولت استرالیا قرار می گیرند و علاوه بر اینکه درآمدی به آن ها تعلق می گیرد، خدمات بهداشتی و اجتماعی را نیز می توانند دریافت کنند. یافتن شغل، ارائه آموزش های مورد نیاز، یافتن مسکن و برگزاری دوره آموزش زبان، از دیگر خدماتی هستند که کشور استرالیا به پناهندگان ارائه می کند.

awdeqw

چرا به جای راه پر خطر پناهندگی راه های قانونی را انتخاب نمی کنید؟

پناهندگی در شرایطی که افراد واقعا امکان زندگی در کشورشان را ندارند و جان شان در خطر است به عنوان آخرین راه ممکن استفاده می شود. اما این راه به هیچ عنوان توصیه نمی شود و راه های قانونی بسیاری وجود دارند که متقاضیان مهاجرت می توانند از آن ها استفاده کنند. ارزش ندارد که با خطرات بسیار زیاد مالیو جانی همراه با قاچاقچیانی که آن ها را نمی شناسید، راهی مسیر مهاجرت شوید. بهتر است اگر فکر مهاجرت به استرالیا یا هر کشور دیگری را دارید، ابتدا مشورت های لازم را با کارشناسان مهاجرتی در موسسات معتبر انجام دهید.

موسسات بسیاری در امور مهاجرت فعال هستند که یکی از با سابقه ترین های آن ها، موسسه مهاجرتی پارسی کانادا است. مهاجرت به استرالیا با پارسی کانادا می تواند تجربه خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد. این موسسه وکلای حرفه ای و متخصصی دارد که بیش از 200 پرونده مهاجرتی موفق داشته و شما را در تمامی مراحل و روش های گوناگون مهاجرتی راهنمایی می کنند.

استرالیا از جمله کشورهای مهاجر پذیری است که برای جذب سرمایه، نیروی کار ماهر و متخصص، دانشجویان با استعداد و سایر افرادی که به نحوی به رشد اقتصادی این کشور کمک می کنند، روش های مختلفی را طراحی کرده است. هر کدام از این روش ها، معیارها و ویژگی های خود را دارد تا افرادی که شرایط و معیارهای مورد نظر مهاجرت به استرالیا را دارند، به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.

 

 

 

 

مهاجرت به استرالیا با پارسی کانادا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر