کد خبر: 1059699 A

خلاقیت یکی از معدود ویژگی‌های انسان است که کنار پشتکار می‌تواند هر کار نشدنی را ممکن کند! این ویژگی می‌تواند هر مشکلی را ساده و هر فعل ساده‌ای را طوری به دیگران نشان دهد که هیچ فردی متوجه ساده بودنش نشود. کلمه را متوجه شدید؟

خلاقیت یکی از معدود ویژگی‌های انسان است که کنار پشتکار می‌تواند هر کار نشدنی را ممکن کند! این ویژگی می‌تواند هر مشکلی را ساده و هر فعل ساده‌ای را طوری به دیگران نشان دهد که هیچ فردی متوجه ساده بودنش نشود. کلمه را متوجه شدید؟

احتمالا درست حدس زدید. خلاقیت یکی از  معدود ویژگی‌هایی است که هر فردی را در هر کاری موفق می‌کند یا نبودش هر فردی را به نابودی می‌رساند، اما چگونه می‌توان این ویژگی ذهنی را افزایش داد؟ آیا چنین چیزی ممکن است و خلاقیت ایجاد یا کم می‌شود؟ چه روشی برای این کار است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با یک روش کاربردی برای ایجاد خلاقیت آشنا شوید.

خلاقیت چیست و چگونه نهادینه می‌شود؟

همانطور که گفته شد خلاقیت یکی از ویژگی‌های ذاتی هر فردی است که امکان زیاد یا کم شدنش وجود دارد. گاهی افراد خلاقیت ذاتی بسیار زیادی دارند. طبیعتا این افراد از کودکی در دوره‌های افزایش خلاقیت یا راه‌کار‌های ساده‌ای برای ایجاد شدن چنین ویژگی شرکت کرده اند. همان‌طور که می‌دانید بهترین زمان آموزش مبانی اساسی به افراد دوران کودکی آن‌ها است پس پیشنهاد می‌کنم اگر فرزندی دارید یا هنوز سن و سال زیادی ندارید یکی از دو روش گفته شده را دنبال کنید تا خلاقیت در شما نهادینه شود.

روش‌های آموزش خلاقیت چیست؟

همیشه افراد خلاق در دل چالش‌های بزرگ ظهور می‌کنند. طبیعتا چالش‌های یک کودک با فردی 20 ساله متفاوت است پس اگر فرزند کوچکی دارید که قصد نهادینه شدن و آموزش خلاقیت به او را دارید بهتر است، کم کم چالش‌هایی مثل ساخت کاردستی، کشیدن نقاشی، ساخت وسایل مختلف و... را به او پیشنهاد دهید. وسایل زیادی هستند که می‌توانید این خلاقیت را با کمک آن‌ها به کودکان خود هدیه کنید. جورچین، پازل‌ها، کاغذ و مداد رنگی و... از جمله این وسایل هستند که عادت استفاده کودک شما از آن‌ها باعث کاشته شدن بذر خلاقیت در ذهن آن‌ها می‌شود.

اگر در این راه ثابت قدم هستید و به این روش اعتقاد دارید باید یکی از بهترین وبسایت‌های ایران برای ایده‌های اینچنین را به شما معرفی کنم. کاغذرنگی یکی از وبسایت‌های فعال در حوزه زندگی و خلاقیت است که با شعار زندگی رنگی مطالب مفیدی منتشر می‌کند. یکی از بخش‌های آن که به همین منظور نیز فعالیت دارد دسته رنگی بسازیم است. که در ادامه توضیحاتی را درباره آن بیان می‌کنیم.

کاغذرنگی و ایده‌هایی برای کودکان

هر فردی در هر سن و سالی که باشد می‌تواند از کاغذ رنگی برای زندگی و هر مرحله از زندگی که هست استفاده کند. کاغذرنگی به شما کمک می‌کند، روش‌های متفاوت و کاربردی را برای ایجاد فضایی صمیمی چه در رابطه‌ها و چه در خانه و اطرافتان ایجاد کنید.

رنگی بسازیم

دسته بندی رنگی بسیازیم کاغذرنگی ارتباط بیشتری با کودکان و آموزش‌های مربوط‌به افزایش خلاقیت آن‌ها دارد. در این دسته چهار زیرمجموعه قرار دارد که شامل نقاشی رنگی، کاردستی رنگی، خونه رنگی و کار رنگی می‌شود. دو بخش کاردستی و نقاشی برای اینکار بسیار مناسب است که در ادامه توضیحات بیشتری درباره آن‌ها خواهیم داد.

نقاشی رنگی

از قدیم نقاش‌ها افراد خلاق و روشنفکر جامعه را تشکیل می‌دادند. این هنر قدیمی همیشه بین مردم اهمیت و احترام بسیار زیادی داشت و همین دلیلی شد تا بجز احترام، بین مردم فراگیر نیز شود. در کل می‌توان نقاشی را یکی از هنرهای ذاتی بشر دانست که فقط با آموزش و تمرین روش‌های مختلف، این هنر ذاتی را به سمت خلق اثری جدید می‌برند. در نقاشی رنگی ایده همراه با آموزش نقاشی مخصوص کودمان قرار داده شده تا فقط با کمی همراهی شما کودکتان بتواند اثری متفاوت از دیگران را خلق کند. بخش جالب کار زمانیست که کودک با این هنر بزرگ می‌شود و کم کم این سبک رفتار در زندگی او جاری می‌شود. خلق نقاشی به خلق ایده‌هایی برای ساخت اثری جدید تبدیل می‌شود. با استفاده از نقاشی رنگی در سایت کاغذرنگی این مهم به راحتی امکان پذیر است.

کاردستی رنگی

بخش  دیگری از سایت کاغذ رنگی به نام رنگی بسازیم را کاردستی‌های خلاقانه و زیبایی تشکیل می‌دهند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کودکان خود را به سبک زندگی، ساخت و خلق کردن عادت دهید. در این بخش از سایت انواع کاردستی مثل وسلایل خانه، وسایل کودکانه و... را آموزش می‌دهند. شما می‌توانید با ویدیوهای این بخش ریزه‌کاری‌های ساخت یک کاردستی را به‌صورت کامل ببینید یا با متن‌های آموزشی، روش‌های مختلف ساخت و ایجاد یک ریسه تولد را حفظ کنید.

اگر اهل خلاقیت و زندگی خلاقانه باشید کودکتان هم حتما به همین سمت کشیده خواهد شد. پس پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه به او نصیحت کنید، نقاشی بکشد یا کاردستی بسازد طوری که او متوجه شود خودتان هم همین کارها را انجام دهید. کودکان بیشتر از آنکه با گوش آموزش را بفهمند با تماشای حرکات آن‌ها را تقلید می‌کنند. پس پیشنهاد می‌کنم با ساخت و ایجاد یک فضای خلاقانه آن‌ها را به‌سمت زندگی رنگی سوق دهید.

نقاشی سایت کاغذ رنگی کاغذ رنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر