کد خبر: 1059148 A

اگر به دنبال یک مهارت آینده دار و مبتنی بر فناوری و توسعه تکنولوژی هستید، به یاد داشته باشید که مهندسان مکانیک به شدت در اتوماسیون، انرژی‌های تجدید پذیر و هوش مصنوعی درگیر هستند و نقش دارند.

انتخاب رشته تحصیلی برای بسیاری از جوانان مساوی است با پیدا کردن کار و داشتن موقعیت‌های بسیار برای استخدام در شرکت‌های بزرگ و معتبر. این طرز تفکر را می‌توان بسیار منطقی دانست، چرا که در کنار کسب علم و دانش این استخدام است که می‌تواند ما را به کسب درآمد از زمانی که برای تحصیل گذاشتیم نزدیک کند و در واقع هدف بزرگ همه ما از تحصیل می‌تواند درآمد عالی و قبول باشد.

هنگام انتخاب رشته ابتدا باید علاقه و بعد بازار کار آن رشته تحصیلی را در نظر گرفت. مشاغلی که بتوانند طیف وسیعی از موقعیت‌های شغلی را در اختیار شما قرار دهند، در میان رشته‌هایی به شمار می‌آیند که در ایران بازار کار خوبی دارند و می‌توانید روی آنها حساب ویژه‌ای داشته باشید. در این میان رشته‌های مهندسی در میان پرتقاضاترین رشته‌ها به شمار می‌آیند و نمی‌توان صنعت و شرکتی را بدون حضور فارغ التحصیلان این رشته تصور کرد. اما با این حال، کدام رشته مهندسی را باید انتخاب کنید؟ بیشترین تقاضای شغل مهندسی کدام است و کدام رشته و شاخه مهندسی آینده خوب و درخشانی دارد؟

برای پاسخ به این سؤالات، باید سراغ بررسی آگهی‌های شغلی رفت و دید که در کدام رشته و شاخه مهندسی تقاضا بیشتر است و شرکت‌ها بیشترین آگهی استخدام را دارند.

اما یکی از پرتقاضاترین رشته‌های مهندسی، مهندسی مکانیک است که به همین خاطر رشته های دانشگاهی برای مهندسی مکانیک نیز طرفدار زیاد دارند.

چرا باید تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را انتخاب کنیم؟

طبق مقاله رشته های دانشگاهی مکانیک در بلاگ تلنت کوچ، مهندسی مکانیک گسترده‌ترین مبحث مهندسی است که به شما بینشی از سایر شاخه‌های مهندسی می‌دهد و همچنین طیف وسیعی از مشاغل هنگام استخدام مهندس مکانیک، آگهی شغلی دارند. هنگامی که این واقعیت را بپذیرید که این رشته می‌تواند موقعیت‌های شغلی بسیاری داشته باشد، سراغ انتخاب درست و عاقلانه می‌روید و ممکن است در نهایت به عنوان یکی از فارغ التحصیلان استخدام شده در ایران و در شرکت‌های بزرگ باشید.

اگر به دنبال یک مهارت آینده دار و مبتنی بر فناوری و توسعه تکنولوژی هستید، به یاد داشته باشید که مهندسان مکانیک به شدت در اتوماسیون، انرژی‌های تجدید پذیر و هوش مصنوعی درگیر هستند و نقش دارند. توسعه سریع فناوری همچنین بدان معنی است که تحصیل در رشته مهندسی مکانیک هرگز کسل کننده نخواهد بود. شما در میان اولین کسانی هستید که تکنیک‌ها و فناوری‌های نوظهور را آزمایش می‌کنید و بیشتر مطالعات شما عملی و علمی خواهد بود.

آیا مکانیک رشته آینده‌داری در ایران است؟

با مشاهده گرایش های مهندسی مکانیک در ارشد و همچنین لیست دانشگاه های مهندسی مکانیک ایران می‌توان به این نتیجه رسید که مکانیک در رأس کار بسیاری از کارها و صنایع قرار دارد و به همین خاطر می‌توان برای این رشته تحصیلی آینده بسیار خوبی را تصور کرد. کشاورزی، حمل و نقل، اصلاح محیط زیست، ایمنی، تولید مواد غذایی، مسکن، امنیت، منابع آب، مراقبت‌های بهداشتی از جمله این صنایع هستند که می‌توانید با مشاهده آگهی‌های شغلی مرتبط با آنها، مسیر شغلی خود را بسازید.

بازار کار رشته مهندسی مکانیک به چه صورت است؟

با در نظر گرفتن داده‌های موجود در مورد استخدام و همچنین تعداد آگهی‌های منتشر شده برای استخدام مهندسان مکانیک در سطح ملی، می‌توان نتیجه گرفت که مکانیک در میان رشته‌های پرتقاضا در بازار کار ایران است. استخدام و رشد شغلی برای مهندسی مکانیک بسیار ایده‌آل است و همچنین می‌توان انتظار درآمد خوب برای مهندسان مکانیک شاغل در صنایع پُرکار را داشت.

برای اینکه فارغ التحصیلان بتوانند بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنند و وارد بازار کار شوند، فرصت‌های بی‌شماری وجود دارد. کافی است کمی برای پیدا کردن آنها وقت بگذارید و از ابزارهایی استفاده کنید که امروزه به آنها دسترسی داریم.

چگونه بعد از فارغ التحصیلی در رشته مکانیک وارد بازار کار شویم؟

tffd

دغدغه بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاه پیدا کردن کار و وارد شدن به بازار کار است. اگر بخواهید به روش سنتی برای این کار اقدام کنید، باید بگوییم که فرصت‌های بسیاری را از دست خواهید داد که همین فرصت‌ها می‌توانند آینده شما را دچار تحول کنند. شما باید پیشرفت تکنولوژی و ظهر ابزارهای آنلاین را برای پیدا کردن کار در نظر بگیرید و سراغ استفاده از این ابزارها بروید.

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین مانند وب‌سایت‌های کاریابی روند کاریابی خود را بسیار کوتاه و آسان کنید. وب‌سایتی تلنت کوچ می‌تواند همان گزینه مناسب برای کاریابی پس از فارغ التحصیلی باشد.

تلنت کوچ

امکان ارتباط دانشجویان با شرکت‌ها در راستای آغاز صحیح مسیر شغلی آنها همواره دغدغه دانشگاه‌ها بوده؛ تلنت‌کوچ با آگاهی از این نیاز بستر ارتباط آسان‌تر دانشگاه‌ها، دانشجویان و شرکت‌ها را فراهم کرده است.

شما با داشتن مدرک مهندسی مکانیک می‌توانید در تلنت کوچ با جدیدترین فرصت‌های شغلی اعم از فرصت استخدام، کارآموزی و یا پژوهش آشنا شوید و رزومه و درخواست همکاری خود را برای شرکت‌های معتبر و بزرگ ارسال کنید. شما همچنین می‌توانید به صورت فصلی در نمایشگاه کار آنلاین تلنت کوچ شرکت کنید و در آن به صورت آنلاین از فرصت‌های شغلی شرکت‌هایی خاص آشنا شوید و درخواست همکاری خود را ثبت کنید.

 

 

 

 

 

رشته های دانشگاهی برای مهندسی مکانیک مشاهده گرایش های مهندسی مکانیک در ارشد لیست دانشگاه های مهندسی مکانیک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر