کد خبر: 1059125 A

بسیاری از افرادی که در زمینه ای خاص، اطلاعات کافی دارند و از مهارت نویسندگی برخوردار هستند دوست دارند اثری خلق کنند و نام خود را ماندگار سازند.

چاپ روم به شما کمک خواهد کرد چاپ کتاب خود را با کیفیت و سرعت بیشتر انجام دهید.

اگر چه موضوعات بیان شده در محتوای کتاب ها متفاوت هستند اما تقریبا تمامی آنها، مراحل مشترکی را در زمان چاپ سپری می کنند. اگر تمایل دارید چاپ کتاب خود را با تخفیف ویژه انجام دهید چاپ روم از مرحله نگارش تا چاپ کتاب همراه شما خواهد بود.

خبر خوب برای مولفان کتاب: چاپ آفست و دیجیتال کتاب خود را از چاپ روم با 50 درصد تخفیف دریافت کنید!

دیگر خدمات چاپ روم

پرینت سیاه سفید

چاپ آفست

پرینت رنگی

چاپ عکس

مراحل چاپ کتاب

مرحله اول: تالیف محتوای متنی

اولین قدم در زمینه چاپ یک کتاب، آماده سازی محتوای متن آن است. متن کتاب باید ارزش علمی، ادبی و غیره را داشته باشد تا بدین وسیله، مخاطبینی که علاقه به حوزه خاصی مثل داستان های علمی یا تخیلی، شعر، داستان و حتی خاطرات دارند، بتوانند با خواندن این کتاب ها لذت ببرند. در این مرحله، محتوای متن کتاب به صورت دست نوشته آماده می شود و به ناشر تحویل داده خواهد شد.

مرحله دوم: ویراستاری کتاب

غلط های املایی، نگارشی و هر گونه مشکلات ویراستاری در این مرحله از چاپ کتاب انجام می گیرد. این مرحله دارای اهمیت زیادی است چرا که محتوای کتاب به صورت ویراستاری نهایی در این مرحله به چاپ میرسد و چنانچه اشتباه تایپی، نگارشی و ... وجود داشته باشد در متن کتاب چاپ خواهد شد.

501

مرحله سوم: دریافت شابک

دریافت شابک چگونه انجام می گیرد؟

مرحله سوم از چاپ کتاب به دریافت شابک اختصاص دارد. شابک اصطلاحی است که به شماره استاندارد بین المللی کتاب اختصاص دارد و مخفف کلمه لاتین International Standard Book Number می باشد. شابک ها کد های  10تا 13 رقمی هستند که به هر کتاب نسبت داده می شوند و با چاپ مجدد کتاب، همچنان ثابت می مانند. در ابتدا شابک ها فقط به صورت کدهای 10 رقمی صادر می شدند اما از سال 2007 به منظور افزایش تعداد چاپ کتاب های بیشتر، این کد ها به 13 رقم افزایش پیدا کرد.

مراحل دریافت شابک

در ایران دریافت شابک با مراجعه به خانه کتاب انجام می گیرد. نحوه دریافت به این شکل است که ناشر، برای چاپ کتاب، درخواست شابک را به خانه کتاب ارسال می دارد و فرم های مربوطه را تکمیل می کند سپس شابک های تایید شده را به کتاب های خود نسبت می دهد. چاپ روم تمامی این مراحل را با بهره از متخصصان مجرب خود انجام میدهد و در کنار شما میباشد.

مرحله چهارم: دریافت فیپا

فیپا چیست؟

فیپا به فهرست نویسی پشت صفحه عنوان کتاب گفته می شود. به منظور دریافت فیپا، ناشر می بایست به اداره کل پردازش و سازمان دهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی مستقیم صدور فیپا مراجعه کند.

مراحل دریافت فیپا

برای اخذ فیپا، کتاب به انضمام فایل ذخیره شده در سی دی، پرینت کتاب و همچنین شابک به کتابخانه ملی ایران ارسال می گردد. فرم های مربوط به دریافت فیپا تکمیل می گردد و پس از سپری شدن یک هفته الی  30 روز فیپا تحویل داده خواهد شد.

مرحله پنجم: اخذ مجوز از وزارت فر هنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله از چاپ،  پرینت کتاب به انضمام فایل آن به شکل سی دی و همچنین  اطلاعات مربوط به فیپا و شابک به همراه طرح رنگی جلد برای اخذ مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده می شود. معمولا روند صدور مجوز از طریق وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب به طول می انجامد که البته متناسب با موضوع کتاب این مدت زمان متغیر است. کتاب‌های علمی و دانشگاهی در کوتاه ترین  زمان ممکن مورد بررسی قرار می گیرند. این درحالی است که کتاب‌های شعر یا داستان و غیره چند ماه پس از ارسال مدارک، مجوز را دریافت می کنند.

502

مرحله ششم: چاپ و صحافی

بر اساس تعداد تیتراژ های هر کتاب، نوع چاپ مشخص می شود به طور مثال برای کتاب‌هایی که دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد هستند،  از طریق چاپ افست کتاب و برای کتاب‌های زیر ۱۰۰۰ نسخه از چاپ دیجیتالی استفاده می شود. پس از اینکه کتاب مراحل پایانی چاپ را پشت سر گذاشت، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که این مرحله در اختیار خود ناشر است، بنابراین معمولاً به سرعت انجام می‌گیرد. چاپ روم تمامی این خدمات را با تخفیف ویژه انجام می دهد.

چرا کتاب های چاپ شده به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می شود؟

به منظور اعلام وصول از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعداد  نسخه از کتاب چاپ شده به این وزارت تحویل داده می شود و به این ترتیب فرایند چاپ پایان می پذیرد.

قرارداد چاپ کتاب چگونه منعقد می شود؟

قرداد چاپ کتاب به دو صورت سرمایه گذاری مولف و یا مشارکت در هزینه چاپ کتاب  انجام می پذیرد. چنانچه هزینه چاپ کتاب از طریق سرمایه گذاری مولف باشد، موسسه چاپ کتاب کار را با هزینه بسیار مناسب انجام می دهد. در مقایسه با این حالت می توان به زمانی اشاره نمود که سرمایه گذاری از طریق مشارکت در هزینه چاپ صورت می گیرد. در این حالت هزینه چاپ با مشارکت مولف و موسسه پرداخت می گردد و در نهایت سود حاصل از فروش کتاب بین آنها تقسیم می گردد. چاپ روم آماده عقد قرارداد برای چاپ کتاب با مولفان گرامی است.

قیمت چاپ کتاب

قطع رحلی:هر صفحه 95 تومان

قطع وزیری:هر صفحه 75 تومان

قطع رقعی:هر صفحه 50 تومان

در محاسبه هزینه چاپ کتاب، چه فاکتور های تاثیر گذار هستند؟

قطع کتاب

تیتراژ بالا

تعداد صفحات

دریافت مجوز

چاپ کتاب

صفحه آرایی

طراحی جلد

نحوه پرداخت

طریقه پرداخت به این شکل است که پس از ارسال فایل توسط نویسنده و تایید نهایی آن توسط انتشارات، انتشارات پیش پرداختی در حدود 500000 هزار تومان را دریافت خواهد کرد و پس از اینکه انتشارات مجوز های مربوطه را اخذ نمود، ما بقی مبلغ اخذ خواهد شد. این روند پرداخت به طور تقریبی یک ماه پس از ارسال فایل انجام خواهد گرفت. در این مدت زمان، نویسنده این امکان را دارد که از طریق سایت های معتبر ایران مانند شابک و فیپا از صحت کار های انجام شده مطلع گردد.

درآمدزایی از چاپ روم

اگر تمایل دارید در فروش چاپ روم همکاری نمایید و درآمد کسب کنید.بعد از ثبت نام و دریافت لینک همکاری در فروش و قراردادن آن در شبکه های اجتماعی و ارسال برای مشتریان احتمالی، 10 تا 25درصد کمیسیون به ازای هر سفارش دریافت نمایید و در آخر هر ماه با چاپ روم تسویه کنید.

تعرفه های پرینت دانشجویی

چاپ روم در کنار خدمات چاپ کتاب، خدمات دیگری ازجمله پرینت سیاه سفید، چاپ عکس و پرینت رنگی انجام می دهد. تعرفه های پرینت ارزان به صورت زیر است:

تعرفه های پرینت سیاه سفید ارزان

دورو سیاه سفید  هر برگ 380 تومان

تک رو سیاه سفید هر برگ 360 تومان

قیمت پرینت رنگی ارزان

هر برگ یک رو: 1300تومان

هر برگ دورو:   1800 تومان

همکاری با موسسات و سازمان‌ها

به منظور کاهش هزینه و هدر رفتن وقت، ارگان و سازمان هایی که حجم سفارشات  بالا دارند. چاپ روم آماده عقد قرارداد متناسب با حجم سفارشات با قیمت توافقی می‌باشد. در کنار این اقدمات چاپ روم برای ارگان هایی که ماهانه سفارش بالایی دارند پکیج هایی درنظر گرفته است. در کنار این امکانات 

قیمت را در مدت مشخص آن پکیج تضمین می کند که قادر خواهید بود در چندین سفارش، از پکیج خود استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه: درصورت استفاده از پکیج سازمانی می توانیداز تخفیفات این پکیج ها 20 درصد بیشتر استفاده نمایید.

برای دریافت جزئیات و اطلاعات به وب‌سایت چاپ روم به آدرس  chaproom.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ثابت  02191090772 یا 03191090414 تماس بگیرند.

چاپ کتاب پرینت رنگی چاپ روم مراحل چاپ کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر