کد خبر: 1058839 A

تابا در تولید دربازکن تصویری همواره یکی از پیشگامان این صنعت بوده و توانسته در مقاطعی انتظارات مصرف کننده را بالاتر برده و کاری کند که دیگر شرکت های تولید کننده ی آیفون تصویری به پیروی از شرکت تابا راه او را پی بگیرند.

در ادامه می خواهیم محصولات دربازکن تصویری تابا را بررسی کرده و معایب و مزایای خرید آن را در مقابل دیگر رقبا تحلیل نماییم.

مزایای آیفون تصویری تابا

ظاهر منحصر به فرد و خاص

اگر آیفون تابا TVD-1040 را فاکتور بگیریم تمامی دیگر مانیتورها و پنل دم دری تابا خاص طراحی شده اند. به گونه ای که در نمونه آن را در سایر شرکتهای ایرانی و خارجی ندیده بودیم.

این مورد را باید بدانید که برخی از تولید کنندگان داخلی زحمت طراحی را به خود نمی دهند و با کپی برداری از محصولاتی مثل کوماکس کره یا سامسونگ و حتی اصلاحاتی در محصولات قبلی خود، مدل جدیدی روانه بازار می کنند.  که تا کنون چنین موردی در محصولات تابا دیده نشده است.

تنوع بالا در همه اندازه ها

تابا نمی خواهد هیچ قشری و از با هر بودجه ای را از دست بدهد. آیفون های تصویری تابا در اندازه 3.5، 4، 4.3، 7 و 10 اینچ تولید و عرضه شده اند که باز هم می توان آنها را به مدل های با حافظه و بدون حافظه که در قیمت نهایی تاثیر گذار است تقسیم بندی کرد.

پس تنوع محصولی که در تابا وجود دارد همگام با سیماران و الکتروپیک بسیار وسیع است و برای هر بودجه ای چند انتخاب پیش رویش می گذارد.

89

استفاده از تکنولوژی های روز

یکی از علت هایی که تابا از سالیان دور پیشگام صنعت دربازکن تصویری بوده این مورد است که این شرکت هیچگاه سر جای خود بی حرکت نمانده و همراه گام رو به جلو را در دستور کار خود دارد. از این رو می خواهد آخرین تکنولوژی ها را در محصولات خود بگنجاند و گره های نصب راه اندازی آیفون تصویری را به حداقل برساند.

اگر بخواهیم مثالی بزنیم معرفی تکنولوژی دو سیم تابا سر آمد آن است که تابا توانست در سری جدید محصولاتش کاری کند که بتوان از دو رشته سیم برای راه اندازی تعداد زیادی مانیتور استفاده نمود. پیش بینی ما این است که با کامل شدن این تکنولوژی آینده از آن محصولاتی است که از کمترین تعداد سیم برای برقرای ارتباط با پنل بهره برند.

پشتیبانی از دوربین های مدار بسته جدید

سالهاست که دوربین های AHD که نسل جدید دوربین های مدار بسته هستند معرفی شده اند. اما باید باور کنید که هنوز آیفون های تصویری جدید به دوربین آنالوگ قدیمی مجهز هستند. اکنون که صفحه نمایش مطلوب برای مصرف کننده 7 اینچی و بیشتر است، دوربین های آنالوگ گزینه مناسبی برای تصویر برداری نیست. اینجاست که تابا دوباره تفاوت خود را به نسبت دیگر برندها نشان داده و در برخی از محصولاتش از دوربین های Hd بهره برده است.

همچنین قابلیت پشتیبانی از  اتصال چند دوربین مدار بسته AHD را نیز در این محصولات داده است که این قابلیت را در دیگر برندهای ایرانی نمی بینیم.

رابط کاربری ساده

رابط کاربری یک سیستم نرم افزاری متشکل از یک سری آیکون و نوشته است که باعث می شود ارتباط بین کاربر و محصول به راحت ترین شکل موجود انجام شود. این قابلیت در محصولات جدید تابا به بهترین نحو وجود دارد. تمام امکانات مورد نیاز دم دست است و کلید های رابط کاربری یا روی مانیتور قرار دارد و یا لمسی است و کار با آنها بسیار ساده استو

 برخی از برندها رابط کاربری بسیار ابتدایی دارند و که به واسطه دکمه هایی در کنار مانیتور در دسترس است که بسیاری افراد به دلیل گنگی در کارکرد با آن و عدم دید درست دکمه ها اصلا تعاملی با محصولشان ندارند.

یک محصول همه کاره

تابا سعی می کند آرام آرام محصولاتش را به گونه ای به تکامل برساند که در آینده نه چندان دور از آن به عنوان یک محصول خانه هوشمند نیز استفاده گردد. جرقه های این تغییر را در چند محصول این شرکت هم اکنون می بینیم. مدل های 2070 و 3070 این شرکت قابلیت اتصال به خط تلفن را دارا هستند که صاحب خانه بجز تماس عادی تلفنی قادر است از راه دور با دم در صحبت کرده و درب را باز کند.

تاب در مدل 1910 پا را فراتر گذارده و یک محصول با قابلیت ذخیره سازی 4 دوربین با کیفیت را نیز در مانیتور خود قرار داده که این مدل بجز کارکرد به عنوان یک دربازکن تصویری همه کاره که از صفحه نمایش 10 اینچی نیز بهره می برد، می تواند کار یک DVR را نیز انجام دهد.

معایب آیفون تصویری تابا

در دسترس نبودن همه کالاها

این واقعا عجیب است که نتوان از یک شرکت ایرانی مثلا برای 50 واحد از یک مدل محصول خریداری کرد. شرکت تابا در این چند سال به شدت در تامین مواد اولیه و در نتیجه تولید محصول با مشکل روبرو بوده که باعث شده نارضایتی هایی در چگونگی فروش ایجاد گردد. این مشکلات تولید به گونه ای بود که در برخی از مواقع قیمت محصولاتش بیش از 50 درصد با قیمت قانونی کارخانه متفاوت بوده است.

باز کردن درب دوم یا پارکینگ

در حالی که بسیاری از محصولات میان رده برندهای رقیب تابا مثل سیماران و کالیوز از رله دوم برای بازکردن درب پارکینگ بهره می برند، تابا همچنان در مدل های رده بالای خود از ای قابلیت بی بهره مانده و هنوز مشخص نیست چرا شرکت تابا ایت قابلیت بسیار مهم را در محصولات خود نمی گنجاند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات آیفون تصویری تابا و مقایسه آن با دیگر برند ها به سایت دی سی ای کالا مراجعه نمایید.

دربازکن تصویری مزایای آیفون تصویری تابا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر