کد خبر: 1058717 A

برای نصب یک ردیاب باید در ابتدا یک سیم کارت ترجیحاً اعتباری تهیه کنیم. ما در شرکت دانش بنیان شبکه حسگر مفید تحقیقات زیادی بر روی انواع سیم کارت‌های موجود انجام دایدم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که به لحاظ ارسال پیامک و آنتن دهی سیم کارت های همراه اول عملکرد بهتری دارند.

برای نصب یک ردیاب باید در ابتدا یک سیم کارت ترجیحاً اعتباری تهیه کنیم. ما در شرکت دانش بنیان شبکه حسگر مفید تحقیقات زیادی بر روی انواع سیم کارت های موجود انجام دایدم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که به لحاظ ارسال پیامک و آنتن دهی سیم کارت های همراه اول عملکرد بهتری دارند. سعی کنید موقع خرید سیم‌کارت ارزان‌ترین مدل را انتخاب کنید. برای عملکرد بهتر لازم است زبان سیم کارت را به انگلیسی تغییر دهید و همچنین قبل از گذاشتن آن داخل ردیاب حتما یک تماس با آن بر قرار نمایید.

برای تغییر زبان در سیمکارت های همراه اول کد دستوری *198*2# و و در ایرانسل از کد دستوری *555*4*3*2# استفاده نمایید. با اجرای این کدها زبان سیم کارت به انگلیسی تغییر می کند. برای نمایش درست میزان شارژ باقیمانده این کار لازم می باشد.

پس از آماده سازی سیم کارت و قرار دادن آن در داخل دستگاه باید یک برق مستقیم به دستگاه ردیاب متصل نمایید. بسیاری از خودروها در جلوی خودرو و در بخش جعبه فیوز دارای برق مستقیم هستند. منظور از برق مستقیم برقی است که با بسته شدن سوئیچ و ترک خودرو قطع نشود.

برای پیدا کردن برق مستقیم در هر نقطه از خودرو لازم است سوئیچ خودرو بسته باشد و سپس توسط یک مولتی متر سیم های موردنظر چک کنید و بررسی نمایید که کدام سیم داری برق می باشد. سیمی که برق آن بیشتر از 12 ولت است یعنی دارای برق می باشد. برای کلیه ردیاب ها لازم است یک سیم برق و یک سیم بدنه را وصل نماییم. سیم منفی یا بدنه را می توانید به بدنه خودرو پیچ نمایید. برای تست بدنه لازم است مولتی متر را در حالت بوق قرار داده و  یکسر آن را به بدنه وسیله گذاشته و سر دیگر را به سیم موردنظر وصل نمایید چنانچه مولتی متر بوق زد یعنی این سیم اتصال بدنه می باشد و می توانید از آن استفاده نمایید.

تا اینجا برق مستقیم و اتصال بدنه را وصل کرده ایم که در همه ردیاب ها وجود دارند. اما در بعضی از ردیاب ها به دلیل افزایش  کیفیت آنتن دهی و همچنین امکان نصب در محل های خاص آنتن های GPS و GSM بصورت بیرونی قرار دارند. در این صورت می بایست این آنتن ها را نیز به ورودی های بخش آنتن متصل نمایید. هنگام نصب آنتن ها سعی کنید آنتن از 3 یا 4 طرف توسط صفحات فلزی محصور نشود در این صورت میزان آنتن دهی کاهش می یابد. سطوح پلاستیکی و یا فایبرگلاس و موکت تأثیری در میزان آنتن دهی ندارند.

برای خرید ردیاب هوشمند مجیک بوف اینجا کلیک نمایید.

پس از نصب آنتن ها لازم است ردیاب را روشن نمایید بسیاری از ردیاب ها باتری پشتیبان داخلی ندارند در این صورت می بایست برق ورودی خودرو را به آن وصل نمایید توجه داشته باشید نداشتن باتری پشتیبان و یا ضعیف بودن آن قابلیت اطمینان ردیاب شما را کاهش می دهد. خوشبختانه ردیاب تولید شده در شرکت دانش بنیان شبکه حسگر مفید با برند مجیک بوف به یک باتری 1750 میلی آمپری از جنس لیتیوم پلیمر با طول عمر بالا مجهز شده، که می تواند بیشتر از 500 ساعت در حالت استندبای بدون برق خودرو روشن بماند. پس از نصب باتری پشتیبان و اتصال سوکت برق، دستگاه روشن می شود حال می توانید تنظیمات نرم افزاری را از طریق برنامه اندروید و یا پنل ردیاب موردنظر انجام دهید البته برای فعال سازی بعضی از ردیاب ها نیاز است تا با پشتیبانی تماس بگیرید.

چنانچه از ردیاب های مجیک بوف استفاده می کنید برای راه اندازی آن نیازی به تماس با پشتیبانی ندارید و به راحتی و از طریق پنل می توانید هر تعداد ردیاب که داشته باشید را فعال نماید. همچنین مجیک بوف برای راحتی نصب سیگنال ACC یا همان تشخیص باز شدن سوئیچ را حذف کرده است. در واقع این ردیاب بصورت هوشمند و از طریق اندازه گیری ولتاژ وسیله می تواند روشن شدن وسیله شما را تشخیص دهد. همچنین برای تشخیص باز شدن درب ها مجیک بوف می تواند میزان کج شدن وسیله را در هنگام نشستن یک فرد بر روی صندلی راننده توسط حسگر شتاب سنج با دقت بالا اندازه گیری نماید از این رو کاربر می تواند سیگنال باز شدن درب ها را نیز وصل نکند و فقط با نصب دو عدد سیم کار نصب را به راحتی انجام دهد.

برای دیدن پنل ردیاب هوشمند مجیک بوف اینجا کلیک نمایید.

شبکه حسگر مفید ردیاب هوشمند مجیک بوف شرکت دانش بنیان شبکه حسگر شرکت دانش بنیان شبکه حسگر مفید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر