کد خبر: 1058288 A

با توجه به افزایش مشغله مردم و شیوع ویروس کرونا خرید و فروش اینترنتی در حال افزایش است. اعتماد حلقه ی گمشده این فرآیند است که ممکن است برخی را دلسرد کند. ولی خوشبختانه انجام یک تجربه خرید خوب می تواند شما را تشویق و ترغیب به خریدهای بیشتر نماید.

با یدک پارس همراه باشید تا در این مقاله شما را با روش‌های خرید امن و آسان در اینترنت (خصوصا وب سایت و اینستاگرام) آشنا کنیم تا بهترین تجربه‌های خرید اینترنتی را تجربه کنید و از خریدهای خود لذت ببرید.

راه های شناسایی فروشگاه های اینترنتی معتبر:

  1. تخصصی بودن :

یکی از معیارهای خرید امن، تخصصی بودن یک فروشگاه اینترنتی است. معمولا فروشگاه های همه چیز فروش نظارت کافی و تخصص کافی در ارائه محصولات خود ندارند و به دلیل داشتن فروشنده های متعدد و غیر متخصص نمی توانند جوابگوی مشتریان خود باشند.

2. پاسخگو بودن از تمام کانال های ارتباطی:

شما باید بتوانید از طریق تمامی کانال های ارتباطی با فروشنده و مسئول فروشگاه در ارتباط باشید.اگر نتوانید جواب سوال های خود را به راحتی در یافت کنید، برای شکایت از یک جنس معیوب باید مدت ها وقت بگذارید و در نهایت بی خیال شوید.

3.تماس با ما:

اطلاعات و آدرس فروشگاه حتما در قسمت تماس با ما، درج شده باشد و یک بار تماس بگیرید و ببینید جوابگو هستند یانه.

4.امکان مراجعه حضوری:

یک فروشگاه باید حتما امکان مراجعه حضوری برای خرید داشته باشد. با تماس گرفتن و پرسیدن، این موضوع را چک کنید.

5.نماد اعتماد الکترونیک یا اینماد:

اغلب سایت های مطمئن دارای نماد الکترونیک یا اینماد هستند. وقتی روی نماد اعتماد کلیک میکنید حتما باید در صفحه نماد الکترونیک، آدرس سایت، صاحب امتیاز، تاریخ دریافت، تاریخ اعتبار و سوابق سایت موجود باشد.

6.فاکتور فروش و ضمانت:

در هنگام خرید حتما فاکتور با مهر و سربرگ فروشگاه و شرایط داشتن و یا نداشتن گارانتی و برگشت کالا تا مدت معین درج شده باشد.

7.عکس محصول:

در فروشگاه عکس های محصول وجود داشته باشد و تاکید کنید که در صورت مغایرت کالا را بر می گردانید. به عنوان یک مثال مهم می توانیم به قطعات یدکی خودرو اشاره کنیم. خصوصا در بین خرید های خودرویی خرید لنت ترمز و خرید شمع خودرو به علت مصرفی بودن زیاد احتمال تقلب وجود دارد.

8.پرداخت در محل:

امکان ارسال محصول و دریافت وجه درب منزل را داشته باشند.

9.پلیس فتا:

قبل از خرید مبالغ بالاتر به توصیه های پلیس فتا توجه کنید.

10.کامنت ها:

به کامنت های زیر محصولات سر بزنید و چند تا محصول سایت را حتما چک کنید تا کامنت ها مشابه نباشند.

11.بررسی پیج اینستاگرام:

در پیج های اینستا گرام، به تعداد فالور و فیک نبودن انها توجه کنید.

12.رضایت مشتریان:

به قسمت رضایت مشتریان هم سر بزنید و نظر مشتریان دیگر را ببینید.

13.کوچک شروع کنید:

ابتدا با یک خرید کوچک از سایت و پیج مربوطه شروع کنید و کم کم خرید های خود را افزایش دهید.

14.پیامک:

بعد از خرید، از طرف سایت های معتبر،حتما یک پیامک شامل تعداد جنس خریداری شده و مبلغ و کد رهگیری پستی برای شما ارسال می شود.

15.اقدامات بعد از خرید:

بعد از خرید جنس، حتما جنس مورد نظر را با عکس های داخل سایت چک کنید و هر گونه ابهام را سوال کنید. در صورت رضایت داشتن از فروشگاه و کامل و بی نقص بودن جنس حتما با کامنت گذاشتن و اظهار رضایت و معرفی سایت مزبور راه را برای خرید امن و مطمئن دیگران آسانتر کنید.

یدک پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر