کد خبر: 1057342 A

پمپ باد با تولید هوای فشرده توانسته بخشی از مشکلات در زمینه صنعت، پزشکی، هواپیما و... را حل کند. از این رو خرید پمپ باد برای این صنایع از اهمیت ویژه‎‌ای برخوردار است و تولید و فروش این پمپ‎‌ها بیش‎‌ از گذشته رونق پیدا کرده است.

وجود پمپ باد دست دوم برای افرادی که خواهان پرداخت هزینه کمتری برای این وسیله هستند میتواند رضایت بخش باشد. اگرچه پمپ باد دست دوم همانند هر وسیله‎‌ی دست دوم دیگری قیمت پایین‌تری نسبت به نوی آن دارد ولی بررسی نیاز شما از این وسیله و استفاده‎‌ای که قرار است از آن شود و نیز ویژگی‎‌های پمپ دست دوم بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

آشنایی با انواع و ویژگی‎‌های پمپ باد

 همانطور که ذکر کردیم پمپ باد توانایی تولید هوای فشرده را دارد. از این رو در کارکرد درست وسایل مختلف بادی، مورد نیاز می‎‌باشد. در حقیقت وظیفه‎‌ی پمپ باد را در مکیدن هوا به داخل مخزن و فشرده‎‌سازی آن می‎‌توان نام برد. اما نکته‎‌ای که باید به آن توجه شود حجم پمپ باد دست دوم مورد نیاز است. پمپ‎‌های باد در حجم‎‌های مختلفی برای صنایع متفاوتی تولید می‎‌شوند که طبیعتا قیمت‎‌های متفاوتی نیز دارند. پس بهتر است برای عدم پرداخت هزینه اضافی درباره ویژگی‎‌های پمپ باد مورد نیاز اطلاعات کافی کسب کنید. در گذشته فقط شاهد تولید پمپ‎‌های باد صدادار بودیم اما امروز با پیشرفت تکنولوژی، صنعت تولید پمپ باد ‎‌هم از این عرصه عقب نماند و هم‌گام با پیشرفت وسایل، تجهیزات خود را بروز کرده به طوریکه امروزه تولید پمپ‎‌های بی‎‌صدا حتی در کشور عزیزمان ایران هم به صورت تخصصی صورت می‌گیرد.

ویژگی کمپرسور‎‌های بی‎‌صدا

یکی از مزایای پمپ‎‌های بی‎‌صدا همانطور که از نامش پیدا است عدم ایجاد صدا بر خلاف پمپ‎‌های صدادار در هنگام استفاده می‎‌باشد. اما این فقط یکی از مزیت‌‎های این پمپ‎‌ها محسوب می‎‌شود؛ درحالی که با خرید پمپ باد دست دوم بی صدا می‌توانید از مزایای دیگر ‎‌آن کمال استفاده را ببرید؛ همانطور که می‌دانید گرما یکی از عوامل آسیب رسان به تجهیزاتی که با برق سرو کار دارند می‎‌باشد. از این رو در بهترین کمپرسور باد سایلنت از سیلندر‎‌های آلمینیومی استفاده شده که در صورت داغ شدن موتور،سریعا حرارت را با محیط تبادل کرده و اجازه داغ شدن بیش از حد را به موتور نمیدهد.

 نکته‎‌ی دیگر این است که در پمپ باد های اویل فری هیچگونه نیازی به تعویض روغن وجود ندارد، تنها باید به صورت دوره‌‎ای فیلتر هوای آن تعویض شود. خوب است بدانید تعویض فیلتر به کاهش مصرف برق کمک می‌کند و بهتر است این فیلتر‎‌ها را هر 3 ماه عوض کنید. همچنین تعویض به موقع روغن در پمپ باد های روغنی سبب شده تا در آلوده نکردن محیط و تمیزی آن تاثیر بسزایی داشته باشند که از این حیث دارای محبوبیت زیادی می‎‌باشد. همچنین مصرف پایین برق در این پمپ‎‌ها سبب شده تا برای افرادی که به دنبال پمپ کم مصرف می‎‌باشند متناسب باشد. از طرفی به دلیل قابلیت کارکرد این پمپ‌‎ها در اقلیم‎‌های متفاوت کارایی بالاتری نسبت به دیگر پمپ‌‎ها داشته و متناسب برای تمامی شهر‌‎ها می‎‌باشد. از این رو خرید پمپ بی صدا حتی اگر پمپ باد دست دوم باشد درصورت سالم بودن در پیشرفت کارشما قطعا تاثیرگذار خواهد بود. زیرا از آنجایی که در تولید این پمپ‎‌ها لوازم و قطعات با کیفیت و مرغوب استفاده می‌‎شود عمری طولانی دارند و کمتر دچار خرابی می‎‌شوند.(در صورتیکه تعویض روغن و یا تعویض فیلتر ها مرتبا انجام شده باشد و با خیال راحت اقدام به خرید کمپرسور باد دست دوم کنید.)

راهنمای خرید پمپ باد دست دوم

قطعات تشکیل دهنده پمپ باد شامل تسمه، کلید اتومات،هواکش پمپ، سوپاپ اطمینان برای تخلیه‎‌ی هوای باقی مانده مخزن، شیرگازی، شیر یک طرفه جهت برای جلوگیری از برگشت هوا به داخل پمپ، الکتروموتور پمپ، مخزن که به طور معمول دارای ضخامت 3 میلی متر می‌‎باشد، پولی سردینام پمپ و صفحه محافظ دینام و چند قطعه دیگر می‌باشد که توجه به بخشی از این قطعات در خرید کمپرسور باد دست دوم الزامی می‌‎باشد.

  • تشخیص سوختگی الکتروموتور، با برداشتن درب جعبه برق الکترموتور می‌توانید سیم‎‌پیچ‎‌ را مشاهده کرده که با بررسی بیشتر می‌توانید تشخیص دهید که آیا سیم پیچ تعمیر شده است یا خیر که در صورت عوض شدن آن می‌توان به این نتیجه رسید که الکتروموتور ممکن است دچار سوختگی شده باشد. در روش دیگر می‌توانید بعد از روشن کردن الکتروموتور و پر شدن مخزن آن، دست خود را روی الکترو موتور بگذارید. در صورتی که دمای زیادی احساس کردید نشان دهنده وجود مشکل در الکتروموتور می‎‌باشد و در غیر این صورت الکتروموتور سالم می‌‎باشد. همچنین می‌توان برای تشخیص سوختگی و یا کارکرد نادرست الکتروموتور، تسمه را از الکتروموتور جدا کرد و سپس پمپ را روشن کرد. اگر در این حالت صدای بلندی از الکتروموتور به گوش رسید نشان دهنده خوردگی در بلبرینگ‎‌ها می‌‎باشد که در این صورت پمپ با مصرف برق بیشتری کار خواهد کرد.
  • بررسی ضخامت مخزن، ضخامت مخزن پمپ‎‌ها به حجمشان وابسته است به طوریکه هرچه حجم آن کمترباشد به ضخامت کمتری احتیاج دارد و برعکس هرچه حجم بیشتر ضخامت بیشتری نیز نیاز است. نکته حائز اهمیت در خرید کمپرسور باد دست دوم توجه به این ضخامت می‎‌باشد چراکه ضخامت پمپ‎‌های باد به مرور بر اثر تجمع آب در کف مخزن و زنگ زدگی آن کاهش می‎‌یابد و این موضوع می‌تواند بسیار خطرناک باشد زیرا درصورتی که مخزن پمپ باد به اندازه قابل توجهی نازک شود دیگر نمی‌تواند فشار هوا را تحمل کند و در نهایت سوراخ میشود. در خرید کمپرسور باد دست دوم  حتما به جوشکاری‎‌های انجام شده در مخزن‎‌ها توجه نمایید تا پمپ باد دست دوم با دوامی خریداری کنید.
  • بررسی مشکلات سیلندر یا هواساز پمپ، گاهی اوقات تجمع جرم در فنر سر سوپاپ سیلندر باعث می‎‌شود که ایجاد تراکم در هوا به سختی صورت پذیرد که با تمیز کردن آن این مسئله به راحتی رفع می‎‌شود. گاهی نیز به دلیل لقی رینگ و سیلندر تراکم در هوا به کندی انجام می‌شود. اما چگونه متوجه این مشکلات شویم؟ پیشنهاد می‎‌شود که برای اطمینان از سالم بودن هواساز پمپ، بعد از روشن کردن کمپرسور باد دست دوم مدت زمان پرشدن آن در فشار 0 تا 8 بار را اندازه بگیرید. درصورتی که زمان پرشدن خیلی طولانی بود نشان دهنده وجود مشکل در هواساز پمپ می‎‌باشد.(مثلا کمپرسور باد 50 لیتری در 5 دقیقه باید به فشار 8 بار برسد.البته هرچه مخزن بزرگتر باشد مدت زمان بیشتری نیاز است.)
  • بررسی کلید قطع کن کمپرسور، از کلید قطع کن می‌توان جهت تنظیم، کمپرسور در فشار باد معین استفاده کرد. برای اطمینان از سالم بودن باید بعد از تخلیه‎‌ی هوای داخل مخزن با بازکردن شیرمخزن کمپرسور، دوباره کمپرسور را روشن کنید و شیر تخلیه را ببندید. در صورتیکه موتور روی درجه‎‌‌ی مورد نظر قطع ودر درجع معین مجددا روشن شد، کلید اتومات سالم است.

نکته آخر اینکه قیمت پمپ باد دست دوم به برند و شرکت سازنده وابسته می‎‌باشد و پایین بودن قیمت را ملاک خرید پمپ قرار ندهید، بلکه در خرید آن حتما به نکاتی که در قسمت راهنمای خرید پمپ باد دست دوم ذکر کردیم توجه نمایید تا خریدی با کیفیت داشته باشید و بتوانید به مدت طولانی از این پمپ‌‎ها استفاده نمایید. همچنین در خرید پمپ‎‌های دست دوم، پمپی که هنوز دارای ضمانت نامه وگارانتی باشد قطعا از اعتبار و ارزش بالاتری برخوردار می‎‌باشد. اگر کسب و کار شما وابسته به پمپ باد است به طوریکه نمی‎‌توانید آن را خاموش کنید بهتر است از خرید کمپرسور باد دست دوم  صرف نظر کرده و به سراغ مدل جدید آن بروید؛ زیرا هر اندازه که پمپ باد دست دوم با کیفیت باشد نمی‌تواند جایگزین جنس نوی آن شود.

اگر خواهان تهیه‎‌ی بهترین پمپ باد دست دوم هستید حتما به سایت irancompressor.com مراجعه نمایید و از خدمات مشاوره رایگان آن استفاده نمایید. همچنین می‌توانید با مطالعه مقالات این سایت به اطلاعات خود بیافزایید. ایران پمپ با تولید کمپرسور باد علاوه بر اشتغال زایی توانسته اجناس با کیفیت خود را به هوطنان عرضه نماید.

پمپ باد دست دوم ویژگی‎‌های پمپ باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر