کد خبر: 1057341 A

استرالیا، کشوری پیشرفته و مدرن است که محبوبیت خاصی در بین مهاجران دارد. همه ما به هر دلیلی، ممکن است تصمیم مهاجرت به کشوری پیشرفته مثل استرالیا را گرفته باشیم. کشوری که از نظر اقتصادی و سیاسی جایگاه مناسبی را در جهان دارد. حال اگر تصمیم مهاجرت به استرالیا را گرفته اید، باید آگاهی خود را از راه‌های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور، بالا ببرید. ما در این مقاله به صورت جامع راه‌ها و شرایط مهاجرت و اقامت در استرالیا را بررسی می‌کنیم تا شما عزیزان با آگاهی و اطمینان خاطر به این کشور مهاجرت نمایید.

راه های مهاجرت به استرالیا

به طور کلی، استرالیا، یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت است. این کشور به دلیل داشتن شرایط کاری، اقتصادی و اجتماعی مناسب، متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. همین امر موجب شده کشور استرالیا شرایط پذیرش را کمی سخت تر از قبل نماید؛ اما باز هم جای نگرانی نیست چرا که شما می توانید با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا وی راحت ترین راه را پیش پای شما گذارد. راه های مهاجرت به کشور استرالیا و اخذ اقامت این کشور را می توان در 6 دسته کلی طبقه بندی کرد که عبارت است از:

 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا: مهاجرت تحصیلی به استرالیا کمی دشوار است؛ چرا که متقاضی باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشد. دانشجویانی که رزومه تحصیلی مناسبی را دارا هستند، می توانند با اخذ ویزا تحصیلی به کشور استرالیا مهاجرت کرده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور، شغل مناسبی را پیدا کنند. اگر دانشجو پس از پایان تحصیلات خود در کشور استرالیا مشغول به کار شود، می تواند ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کرده و اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.
 • مهاجرت کاری به استرالیا: مهاجرت کاری به استرالیا یکی از راحت ترین راه های اخذ اقامت دائم این کشور محسوب می شود. متقاضیانی که در حرفه خود مهارت و سابقه بالایی دارند، می توانند با اخذ ویزا کاری به کشور استرالیا مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به کار شوند. استرالیا به علت داشتن نرخ پایین بیکاری، هر ساله با کمبود نیروی کار متخصص و ماهر مواجه می شود و از افرادی که در کار خود مهارت و تخصص دارند، دعوت به همکاری می کند.
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا: مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری هم امکان پذیر اس. البته متقاضیان باید سرمایه ای نزدیک به 800 هزار دلار استرالیا را دارا باشند.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تولد: مهاجرت به استرالیا از طریق تولد در صورتی امکان پذیر است که یکی از والدین کودک تابعیت استرالیا را درا باشد؛ در غیر این صورت، به کودک تازه متولد شده اقامت تعلق نمی گیرد.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج: مهاجرت از طریق ازدواج نیز بدین صورت است که شما با یک شهروند استرالیایی ازدواج کنید و به دولت این کشور صوری نبودن ازدواج تان را اثبات نمایید.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی: از خطرناک ترین راه های مهاجرت به استرالیا پناهندگی است. در این روش شما به کشور استرالیا رفته و در اقامتگاه های پناهجویان باید درخواست پناهندگی بدهید. در صورتی که شما بتوانید افسر استرالیایی را متقاعد کنید که در کشورتان امنیت مالی و جانی ندارید و مورد آزار و اذیت قرار می گیرد می توانید به این کشور پناهنده شوید؛ در غیر این صورت به کشور خودتان باز خواهید گشت.

شرایط اخذ اقامت استرالیا

کشور استرالیا یکی از معدود کشور هایی است که روش های گوناگونی را برای مهاجرت دارد و تمامی این روش ها شرایط خاص خود را دارا هستند. متقاضیان می توانند با فراهم آوردن این شرایط به راحتی به این کشور مهاجرت نمایند و در صورت لزوم اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. شرایط مهاجرت به استرالیا عبارت است از:

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار: ویزای کاری استرالیا دارای کلاس های متفاوتی است که متقاضیان با توجه به مهارت های فردی، تجربه کاری، میزان تحصیلات و... مورد ارزیابی قرار می گیرند و با توجه به امتیازی که کسب می کنند، اقامت کاری شان را دریافت می نمایند. شرایطی که متقاضی باید برای اخذ این نوع ویزا دارا باشد عبارت است از:

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • محدودیت سنی بین 18 تا 50 سال
 • شغل متقاضی به گونه ای باشد که استرالیا به آن نیاز داشته باشد

شرایط اخذ اقامت استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری: شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

 • سن کمتر از 55 سال
 • ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس 6
 • حداقل دارایی متقاضی 800 هزار دلار
 • کسب 65 امتیاز
 • ارائه برنامه کاری خود به اداره مهاجرت

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل: دانشجویان می توانند با اخذ ویزا تحصیلی به کشور استرالیا مهاجرت کنند و در صورت لزوم اقامت این کشور را اخذ نمایند. توجه داشته باشید که شرایط تحصیل در استرالیا ،ارائه مدرک زبان انگلیسی و اخذ پذیرش از دانشگاه های آن است.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تولد: به طور کلی، اصلی ترین شرط اخذ اقامت استرالیا برای کودکان تازه متولد شده، این است که حداقل یکی از والدین کودک دارای تابعیت و شهروندی استرالیا باشند.

اقامت کاری استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج: شرایط متقاضیانی که می خواهند از طریق ازدواج به استرالیا مهاجرت کنند عبارت است از:

 • همسر متقاضی، تابعیت و اقامت استرالیا یا نیوزلند را دارا باشد
 • همسرتان به عنوان اسپانسر شخصی شما در زمان اخذ ویزا حضور پیدا کند
 • همسرتان باید در سلامت کامل باشد و سلامت وی مورد تایید دولت استرالیا باشد
 • همسرتان باید تمکن مالی برای زندگی را دارا باشد

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی: اصلی ترین شرطی که متقاضیان برای پناهندگی به استرالیا باید دارا باشند، مدارکی دال بر عدم داشتن امنیت مالی و جانی در کشور مبدا است.

به طور کلی، متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند، باید با بررسی شرایط خود، بهترین راه مهاجرت را انتخاب نمایند. امروزه وجود موسسات معتبر مهاجرتی کار اخذ ویزا را برای متقاضیان بسیار ساده کرده است. راه های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور مراحل اداری و حقوقی بسیاری دارد که وجود یک مشاور و وکیل خبره می تواند به انجام این مراحل سرعت ببخشد.

مهاجرت به استرالیا مهاجرت تحصیلی به استرالیا راه های مهاجرت به استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر