کد خبر: 1049068 A

گلفروشی ، حرفه ای مربوط به گل و گیاه و نمایش آنها در جنبه های مختلف است . این شغل لطیف با مراقبت از گل ها شروع شده و هنر ایجاد نمایشگاه گل های جذاب و نفس گیر برای مشتریان ، نیز از فعالیت های آن به شمار می رود.

گل فروش کسی است که گل ها و سایر عناصر گیاهی را با ترکیب دلپذیر و زیبا مرتب می کند.

به طور خلاصه گلفروشی ها علاوه بر اینکه باعث خوشحالی و بیدار کردن احساسات در افراد می‌شوند ، دنیا را به مکان زیباتری تبدیل می‌کنند.

نیروی محرکه اصلی گل فروشی ها صنعت گل است که شامل پرورش و فروش گل می باشد .

گل فروشی ها چه کاری انجام می دهند؟

گلفروشی ها ، گل آرایی را به عنوان دسته گل ، تاج گل ، سبد گل و باکس گل انجام داده و گل ها را با لوازم جانبی مطابق با طرح مورد نظر مشتری دیزاین می کنند.

این افراد به دلیل فروش گل های زیاد ، باید به طور مرتب از آنها نگهداری کنند و همچنین دانش نگهداری از آنها را به مشتریان خود منتقل کنند تا آنها بدانند که چگونه می توانند طول عمر خرید خود را افزایش دهند.

آنها به عنوان یک فروشنده باید در زمینه ی انواع گل ها متخصص باشند و بتوانند مشتریان خود را برای دسترسی به بهترین و مناسب ترین گزینه ها راهنمایی کنند تا به آسانی از میان انواع مختلف گل ها ، یکی را انتخاب کنند.

در گذشته مشتریان برای خرید گل مجبور بودند که از خانه‌های خود بیرون بیایند اما امروزه با توجه به اینکه مردم به سمت خرید گل بصورت آنلاین کشیده شده و به آن علاقه مند هستند به همین دلیل اغلب از طریق اینترنت به دنبال گل های اختصاصی مانند گل برای مراسم هایی همچون عروسی ، مهمانی تولد ، مراسم خاکسپاری و... می باشند.

پس از سفارش گل ، گل فروشی ها گل ها را با پیک یا وانت به مکان مورد نظر برد و به کسی که آنها را سفارش داده است تحویل می دهند.

تمام موارد ذکر شده در بالا فقط یک قسمت از کار گل فروشی است و گل فروش ها روز خود را با قیمت گرفتن گل ها ، سفارش آنها ، صورت حساب ، فاکتور ، بررسی موجودی گل ها در مغازه یا انبار، تهیه گل و سایر کارهای روزمره آغاز می ‌کنند.

برای بسیاری از گل فروش ها فروش و سود محدود به فروش گل نیست ، آنها همچنین ممکن است اقلام مکمل مانند گلدان ، سبد هدیه ، کارت ، شکلات و عروسک نیز بفروشند.

برای شروع تجارت گل فروشی به چه نکاتی باید توجه نمود؟

- آمادگی برای روزها و مناسبت های مختلف در سال

مناسبت های مختلفی در سال مانند روز مادر ، روز پدر و غیره وجود دارند که اوقات بسیار شلوغی برای گلفروشی ها خواهند بود .

به همین دلیل لازم است این روزها را پیش بینی نموده و دسته گل ، سبد گل یا باکس های گل زیبا و آماده در مغازه خود داشته باشید تا مشتریان بتوانند از بین آن ها انتخاب کرده و وقت زیادی هدر ندهند.

- از رویداد ها و تاریخ های مهم در تقویم بیشترین استفاده را ببرید و اطمینان حاصل کنید که عامل اصلی سوددهی شما می باشند.

- گل هایی که ماندگاری بالا دارند را در انبار نگهداری کنید و آنها را در کنار گل‌هایی که زود پژمرده یا فاسد می شوند بفروشید و با این کار سود حاصل از درآمد خود را بالا ببرید.

برای گل فروش شدن به چه مهارت هایی نیاز است؟

- علاقه واقعی به گلها و گیاهان داشته باشید.

- خلاق بودن

- دارا بودن مهارت های مدیریتی و سازمانی ، زیرا افراد هنگامی که گل را به صورت دسته گل ، تاج گل ، باکس گل یا سبد گل سفارش می دهند انتظار دارند که سفارش خود را به موقع تحویل بگیرند.

- به جزئیات و همچنین درک چگونگی ترکیب رنگ ها و اشکال مختلف واقف باشید.

- با درایت و صمیمی رفتار کنید ، زیرا افرادی که گل سفارش می دهند آن را برای موارد مهم و موقعیت های خاص می‌خواهند و انتظار دارند که شخصی که از او خرید می کنند طوری باشد که علاوه بر این که بتوانند با او احساس صمیمیت کرده و مشورت کنند ، در کار خود ماهر بوده و بهترین مشاوره‌ها در خصوص انتخاب مناسب ترین گل را ارائه دهد.

- از سلامت جسمی برخوردار باشید . گلفروشی شغلی است که از نظر جسمی طاقت فرساست ، زیرا باید تمام روز روی پاهای خود ایستاده و همچنین نیاز به برداشتن گلدان های سنگین و مقدار زیادی گل با یکدیگر را دارید. بنابراین باید از بنیه بدنی خوبی نیز برخوردار باشید تا بتوانید این کارهای سنگین را انجام دهید.

منبع : فست گل  www.fastgol.com

دسته گل تاج گل باکس گل سبد گل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر