کد خبر: 1048912 A

تولید محتوا در اینستاگرام اخیراً به یکی از عوامل اصلی بازاریابی دیجیتال و همچنین درآمد تبدیل شده است. به طوری که بسیاری از کسب و کارها از این روش برای افزایش درآمد خود و همچنین جذب مخاطب استفاده می‌کنند. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با ایده‌هایی برای تولید محتوا در اینستاگرام آشنا کنیم که به شما کمک می‌کنند تا بهترین نتیجه را این شبکه اجتماعی بگیرید.

ایده‌های تولید محتوا در اینستاگرام

بدون اتخاذ یک برنامه و استراتژی خاص برای تولید محتوا، نمی‌توانید از صفحه اینستاگرام خود انتظار رشد و سودآوری داشته باشید. محتوای صفحات اینستاگرام مانند خون در رگ‌های بدن انسان است، به همین خاطر برای بقای شرکت خود می‌توانید سراغ تولید محتوا برای اینستاگرام بروید و از این فرصت استفاده کنید؛ محتوا در بازاریابی می‌تواند حرف اول را بزند زیرا امروز، برای استفاده از تمام روش‌های بازاریابی، شما نیاز به استفاده از محتوا دارید. بازاریابی محتوا نیز در بازاریابی دیجیتال بسیار پر اهمیت شده است.

1. تولید محتوای آموزشی در اینستاگرام

قطعاً در همه مشاغل، محتوای آموزشی برای پاسخگویی به سؤالاتی که ممکن است مخاطبان شما درباره کسب و کار شما داشته باشند، مورد نیاز خواهد بود. به عنوان مثال، اگر تجارت شما مربوط به فروش باتری اتومبیل است، می‌توانید در مورد انواع باتری محتوا تولید کنید و در پست‌های خود قرار دهید و مخاطبان خود را با باتری‌های مختلف آشنا کنید و در این زمینه اطلاعات و مطالب آموزشی را به مخاطبان خود ارائه دهید. شما می‌توانید با توجه به کسب و کار خود سراغ موارد مشابه بروید و برای آموزش آنها اقدام کنید.

2. معرفی محصولات و خدمات

شما همیشه باید محصولات و خدمات خود را در بخشی از مطالب موجود در اینستاگرام معرفی کنید و بخشی از مطالب خود را به معرفی خدماتی که ارائه می‌دهید یا محصولاتی که برای فروش دارید، اختصاص دهید.

مقدار محتوایی که مختص معرفی محصولات و خدمات است، بسته به نوع شغل متفاوت خواهد بود؛ بدیهی است که در یک فروشگاه آنلاین، مقدار این نوع محتوا باید کمی بیشتر باشد.

3. نمایش پشت صحنه‌های کسب و کار خود

نمایش پشت صحنه کسب و کار مطمئنا به این معنا نیست که از فروش، درآمد و مواردی از این دست محتوا تولید کنید. البته نمی‌توان همه چیز را به کاربران نشان داد، زیرا اطلاعات زیادی باید محرمانه نگه داشته شوند، بنابراین منظور ما نمایش پشت صحنه کارهایی در شرکت است که می‌توان آنها را به کاربر نشان داد تا حس اعتماد و اطمینان را در آنها به وجود آورد. با این کار می‌توانید اعتماد مشتری نسبت به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید را افزایش دهید.

اصولاً هدف اصلی از نمایش اینگونه پشت صحنه‌ها به کاربر، افزایش سطح اعتماد و اطمینان او است. به عنوان مثال، می‌توانید از نحوه بسته بندی محصول خود عکس یا فیلم بگیرید و آن را با کاربران به اشتراک بگذارید، یا تصاویر کارمندان خود را نشان دهید. اگر در کنفرانسی درباره کسب و کار خود شرکت کردید، از آن عکس بگیرید و آن را در صفحه خود منتشر کنید، یا در صورت امکان، محتوای پشت صحنه از کارمندان خود و فعالیت آنها در شرکت تهیه کنید و آن را به عنوان پست منتشر کنید.

پشت صحنه‌ها علاوه بر اینکه ایده خوبی برای تولید محتوا برای صفحه اینستاگرام شما هستند، روش خوبی برای جلب اعتماد و اطمینان مخاطب نیز به شمار می‌آیند و استفاده از این روش برای رشد و پیشرفت توسعه هر کسب و کاری می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

4- بازخورد مشتری را نشان دهید

در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، مشتریان و مخاطبانی دارید که نظر خود را در رابطه با شما و کسب و کار شما اعلام می‌کنند. این نظرات می‌توانند مستقیماً یا در بخش استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشته شوند و یا در سایت آنها را منتشر کرد.

شما می‌توانید از این نظرات به عنوان منبع خوبی برای نوشتن کپشن جذاب برای پست اینستاگرام خود استفاده کنید، می‌توانید بازخورد مثبتی را که مشتریان در قالب استوری با مخاطبان خود به اشتراک گذاشتند را بازنشر کنید و با این کار شروع به تولید محتوا می‌کنید. این کار باعث افزایش اعتماد کاربران به شما می‌شود.

برای به دست آوردن نتیجه مطلوب، شما باید محتوای هدفمند و موثرتری تولید کنید و این کار را فقط برای رفع تکلیف انجام ندهید.

5. اطلاع رسانی مطالب سایت

d5teyht

برخلاف روال معمول که ما همیشه محتوای تولید شده در سایت یا سایر شبکه‌های اجتماعی را در اینستاگرام برای استفاده کاربران اینستاگرام به اشتراک می‌گذاریم، این بار می‌توانیم کاربران فعال را به شبکه‌های دیگر هدایت کنیم. برای این منظور می‌توانید محتوایی را در سایت منتشر کنید که فکر می‌کنید برای کاربران اینستاگرام جذاب است. در ادامه می‌توانید مقاله وب‌سایت را در استوری برای به معرفی کنید، که با این کار هم محتوایی منتشر کرده‌اید و هم سایت خود را به سایر کاربران معرفی کرده‌اید.

6. محتوای مناسبتی در اینستاگرام

شما باید با چنین محتوایی آشنا باشید، محتوایی که به مناسبت‌های مختلف در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. این مناسبت‌ها می‌تواند شامل رویدادهای شاد سال مانند سال نو و انواع پیروزی‌های ورزشی و همچنین حوادث و مناسبت‌های غم انگیز نیز باشد.

7. نقل قول‌های مرتبط با نوع شخصیت مخاطب

اگر مخاطبان خود را بشناسید، نمایش محتوای انگیزشی و اقناعی می‌تواند به عنوان یک اهرم برای رشد کسب و کار شما عمل کند. شما همیشه برای افزایش پویایی در پیج خود نیاز به محتوای انگیزشی دارید و باید آن را مناسب با مخاطب خود تولید کنید.

اگر صفحه شما یک صفحه ورزشی است، می‌توانید از کلمات و سخنان بزرگان در این زمینه استفاده کنید. اگر فعالیت صفحه شما در زمینه فروش گل است، در آوردن نقل قول‌های مربوط به کار خود و آرامش بخش دریغ نکنید.

اگر صفحه خدمات حقوقی دارید، از نقل قول‌هایی در زمینه فلسفه و قانون استفاده کنید. در هر زمینه‌ای که فعال می‌کنید، مطمئناً می‌توانید نقل قول‌های مرتبط را پیدا کرده و منتشر کنید.

8. محتوای تعاملی در اینستاگرام منتشر کنید

امروزه با توجه به اینکه تعامل با مخاطبان در اینستاگرام بسیار مهم شده است، بنابراین باید این قسمت را جدی‌تر بگیرید و سعی کنید با انتشار پست‌ها و استوری‌هایی که توانایی ایجاد تعامل بیشتر با مخاطبان را دارند، خود را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید.

حال ممکن است بپرسید، تعامل اصلاً به چه معناست؟ تعامل را می‌توان کلیه فعالیت‌هایی که کاربر در مورد پست و استوری شما انجام می‌دهد در نظر گرفت، مانند لایک کردن، اظهارنظر در زیر پست، ذخیره پست و ....

بنابراین باید هنگام انتشار پست‌های خود این نکته را در ذهن داشته باشید و حتماً بخشی از پست‌های خود را با این هدف منتشر کنید که بتوانید مخاطبان خود را به تعامل با این روش ترغیب کنید.

9. پست‌های مسابقه‌ای

پست‌های مسابقه، مخاطبان را به شرکت در یک مسابقه دعوت می‌کند. ماهیت مسابقه در پست شما، به نوع تجارت و هدف شما بستگی دارد. گاهی اوقات، با استفاده از این مسابقات دوست دارید تا مخاطبان شما، صفحه شما در اینستاگرام را به دیگر افراد معرفی کنند.

برنامه ریزی برای تولید محتوا

تولید محتوا برای هر کسب و کار نیازمند بررسی اولیه کامل از نوع فعالیت و آنچه هر کسب و کاری انجام می‌دهد، است. به عنوان یک کسب و کاری که دوست دارد از اینستاگرام و تولید محتوا در آن بالاترین بهره را ببرد، باید سراغ افراد حرفه‌ای در این زمینه بروید که به هیچ عنوان دچار خطا نشوید و راه درستی را برای افزایش مخاطب و درآمد انتخاب کنید.

در این راه می‌توانید به آژانس‌های تبلیغاتی معتبر مراجعه کنید و هر آنچه برای تولید محتوای اینستاگرام نیاز دارید را، از افراد متخصص و حرفه‌ای در بهترین آژانس‌ها بخواهید. یکی از انتخاب‌های درست در زمینه تولید محتوای اینستاگرام می‌تواند سایت رسا باشد.

تولید محتوای اینستاگرام به کمک رسا  

تولید محتوا برای شبکه‌ی اجتماعی مانند اینستاگرام، مانند نامی که دارد آسان نیست و برای این کار و نتیجه گرفتن از آن باید حتما به افراد متخصص و باتجربه در این زمینه مراجعه کرد. فوت و فن‌هایی که این افراد در طی سال‌های تجربه به دست آورده‌اند را هر فردی ندارد و به همین دلیل نباید با هر روشی سراغ تولید محتوا در اینستاگرام رفت.

استفاده از انواع روش‌های جذاب ارائه محتوای اینستاگرام توسط شرکت‌ها و برندها به اصلی‌ترین راه جذب مخاطب و افزایش آگاهی برند تبدیل شده است. رسا با فراهم آوردن امکانات و تجهیزات به روز و همچنین استفاده از متخصصین تولید محتوا در زمینه‌های مختلف آماده‌ی ارائه خدمات تولید محتوا در بستر تبلیغات است.

خدمات تولید محتوا برای اینستاگرام در رسا به گونه‌ای ارائه می‌شود که هم می‌توانید نیازهای خود در این رسانه را برطرف کنید و هم می‌توانید پاسخگوی نیاز مخاطبان خود باشید. برای اینکه هر چه زودتر تولید محتوای خود را آغاز کنید،‌ به وب‌سایت رسا مراجعه کنید و با کارشناسان این تیم حرفه‌ای در تماس باشید که بتوانید هر چه سریع‌تر از این پلتفرم سود به دست آورید.

منبع: آژانس تبلیغاتی رسا – سایت چطور

 

 

 

 

تولید محتوا برای اینستاگرام نوشتن کپشن جذاب برای پست اینستاگرام سایت رسا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر