کد خبر: 1044401 A

فرض را بر این بگذارید که شخصی در فاصله‌ای نزدیک از شما در حال صحبت است و بوی بد دهان وی، شما را به شدت اذیت می‌کند.

در چنین وضعیت آزار دهنده ای تنها راهی که پیش روی خود می بینید، خلاص شدن از آن گفتگو است. حال فرض کنید چنین اتفاقی در یک مصاحبه شغلی رخ دهد!! مطمئنا فاجعه ای بدتر از این اتفاق نمی تواند رخ دهد.

بوی بد دهان نه تنها اثرات منفی بزرگی بر روی روابط اجتماعی و کاری شما خواهد گذاشت. بلکه زندگی شخصی تان را تحت تاثیر قرار می دهد. به گونه ای که چاره ای جز مراجعه به دندانپزشکی وجود ندارد. اما مسئله اینجاست؛ ممکن است پس گذشت مدتی این بوی بد دوباره به سراغ شما آید. از همین رو باید منشا اصلی این اتفاق را در بدن خود پیدا کنید.

از همین رو توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در نظر داریم در این مقاله توضیحات کامل تری را در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

 

1111111111111111111111

منظور از بوی بد دهان چیست؟

 

برای همه ما ممکن است این اتفاق رخ دهد. اینکه در برهه ای از زمان، بوی بد دهان به سراغمان آید و اطرافیان مان را آزار دهد. در اصطلاح پزشکی از این مشکل به عنوان هالیتوز یا فتوراوریس یاد می شود. ممکن است هالیتوز به واسطه وجود مشکلی اساسی در دهان، دندان ها و نتیجه یک بیماری در دهان شکل گیرد. شاید آن را نوعی مشکل موقتی بدانید، اما در صورت هرگونه عدم پیگیری، به یک بیماری مزمن تبدیل خواهد شد. از طرفی این بیماری موقتی بوده و در صورت مراجعه به دندانپزشک، برطرف خواهد شد. اما اگر هیچگونه پیگیری در این بابت انجام نشود، بروز یک بیماری جدی و مزمن خیلی دور از انتظار نیست.

براساس تحقیقات انجام شده و آمار بدست آمده، چیزی حدود 50 درصد از بزرگسالان در طول عمر خود با هالیتوز دست و پنجه نرم می کنند. پس اگر جزء این دسته از افراد شناخته می شوید، به هیچ عنوان احساس تنهایی و خجالت نکنید. تنها کافیست راه درمان آن را بیابید. دکتر بالوی پور با کادری متخصص و باتجربه و در اختیار داشتن کلینیکی مجهز، میتواند راهکارهای بسیار مناسبی را پیش روی شما قرار دهد.

علت بوی بد دهان چیست؟

وقتی یک شخص این واقعیت که با بوی بد دهان مواجه شده است را قبول کند. اولین فکری که در این راستا به ذهنش میرسد، مراجعه به دندانپزشک است. شاید این مرحله را باید مهم ترین و بهترین راهکار دانست. اما مراجعه به دندانپزشک با مشخص کردن عوامل ایجاد بوی بد دهان همراه خواهد شد. پس بیایید این عوامل را بشناسید. چه بسا که با در نظر گرفتن آنها بتواند خواسته تان را محقق سازد و شما را از شر این مشکل خلاص کند.

اما آیا تاکنون فکر کرده اید بوی بد دهانتان چه عواملی دارد؟

  • احساس طمع
  • مزه
  • بد بویی دهان که با مسواک از بین نمی رود

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

به طور معمول می دانیم باکتری ها وظیفه تجزیه مواد غذایی که در دهان و دندان گیر افتاده اند را برعهده دارد. اما دقیقا همین ترکیب ( منظور باکتری ها و ذرات ریز غذا است) که بوی نامطبوع و بسیار زننده ای را در دهان به وجود می آورد. در این راستا مسواک زدن و استفاده از نخ دهان آن هم به صورت مداوم کمک می کند تا غذای به جای مانده از بین دندان ها، قبل از شروع فعالیت باکتری ها و پوسیدگی دندان از بین برود.

از طرفی مسواک زدن کمک می کند تا پلاس دندان همان ماده چسبنده که بر روی دندان شما قرار میگیرد و منجر به بوی بد دهان می شود، از بین برود. پلاک ایجاد شده بر روی دندان می تواند حفره و بیماری پریودنتال و لثه را به وجود آورد. اگر هم به طور منظم و مرتب نتوانید مسواک بزنید و یا برای بهداشت دهان و دندان خود هیچ اهمیتی قائل نشوید، بارها و بارها هالیتوز به سراغ شما آمده و تجربه ای وحشتناک را برایتان رقم میزند.

در این مسیر اگر نتوانستید با مسواک به حل مسئله بپردازید؛ مراجعه به دندانپزشک ضروری می باشد.

 

2222222222222222222222

 

مصرف بیش از حد غذا و نوشیدنی قوی

این مسئله غیرقابل کتمان است، مصرف برخی از غذاها، اصلی ترین عامل ایجاد بوی بد دهان هستند. از جمله این خوراکی ها که منجر به بوی بد در دهان می شوند عبارتند از: سیر، پیاز و یا قهوه.

فرض کنید که به مصرف سیر یا پیاز پرداخته اید. معده شما در جریان هضم این غذا نیاز دارد تا روغن های موجود در ساختارشان را جذب کرده و روانه جریان خون کند. این روغن ها خود را به ریه ها رسانده و منجر به آزاد شدن بوی نامطبوع از نفس می شوند. به همین دلیل است که در طی مدت 24 الی 72 ساعت ممکن است بوی بد ناشی از مصرف این چنین غذاها را تجربه کنید.

مصرف سیگار

اگر در جرگه افراد سیگاری قرار دارید، خیلی دور از ذهن نیست که با جمله « لطفا سیگار را ترک کن»، « سیگار مضرات زیادی برای سلامتی دارد» روبرو شده باشید. سیگار نه تنها به سلامتی شما آسیب میرساند. بلکه بوی بد دهانتان منجر به آزار اطرافیان تان خواهد شد. دود سیگار حتی به لباس شما عطری زننده می بخشد.

در واقع دود سیگار باعث خشک شدن فضای داخلی دهان و راه های هوایی شما می شود. خشکی نیز به طور مستقیم به بروز بوی نامطبوع ارتباط دارد.

بیماری پریودنتال

آیا نام بیماری پریودنتال برای شما آشنا نیست؟ این بیماری دقیقا زمانی بروز پیدا می کندکه بدن در تلاش است تا پلاک های ایجاد شده بر روی دندان را از بین ببرد. درواقع پلاک ها پس از گذشت مدتی، سفت و سخت می شوند. حتی امکان تبدیل شدن تار تار آنها نیز وجود دارد. در این صورت است که امکان از بین بردن تارتار با مسواک وجود ندارد. این ساختار باعث تحریک لثه های شما می شود. تارتار ممکن است باعث ایجاد فضاها و فاصله های کوچکی بین دندان ها و لثه شوند. مواد غذایی، باکتری ها و پلاک های دندان می توانند در این فضاها جمع شوند و باعث ایجاد بوی فوق العاده زننده و بدی در دهان شوند.در صورتی که این بیماری را دارید حتما زودتر اقدام به درمان بیماری پریودنتال کنید.

راهکارهایی برای درمان بوی بد دهان

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که تنها راه برطرف کردن بوی بد دهان، ریشه یابی و مراجعه به دندانپزشک است. در این راستا میتوانید با مراجعه به کلینیک دکتر بالوی پور به طور کامل نیاز خود را برطرف کرده و با دندان هایی سالم و دهانی تمیز به معاشرت با اطرافیان تان بپردازید.

اما فارغ از این موارد، راهکارهایی وجود دارد که در این مسیر میتواند کمک کننده باشد. بیایید این راهکارها را بشناسید.

 

آب بنوشید

همه ما می دانیم آب تا چه اندازه در رسیدن به بدنی سالم و شاداب تاثیرگذار است. اگر به شما بگوییم نوشیدن آب میتواند شما را از شر بوی بد دهان خلاص کند باور می کنید؟ آب باعث شستشوی دهان می شود و به طور کلی برای بدن مفید است. تا حد امکان از آب گازدار استفاده نکنید. این قبیل از آب ها دارای کربن بوده اند و پس از مدتی با علائمی همچون سوزش سر دل در افراد بروز پیدا می کنند. سعی کنید با مرطوب نگه داشتن دهان خود به پیشگیری بوی بد دهان بپردازید.

آدامس بدون قند مصرف کنید

به عقیده بسیاری از متخصصان آدامس بدون قند یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن بوی بد دهان است. این کار نه تنها در این امر نتیجه ای مطلوب به همراه دارد بلکه پس از مدتی با افزایش میزان تولید بزاق همراه خواهد بود. بزاق کمک می کند تا دندان هایی پاک تر و تمیزتر داشته باشید. از طرفی با پاکسازی دندان ها از هرگونه پلاک های مضر و باکتری ها، دندان هایی سالم را به شما هدیه می دهد. در این راستا توصیه می شود تا حد امکان به سراغ انتخاب آدامسی بروید که بدون قند باشد. شکر خود به تنهایی باعث ایجاد پلاک دندانی می شود و به مشکلات شما اضافه می کند.

رفلکس معده خود را درمان کنید

اگر علت بوی بد دهان رفلاکس اسید معده است باید آن را درمان نمود. بعد از غذا خوردن حداقل ۲ تا ۳ ساعت منتظر بمانید و سریعا دراز نکشید. از یک بالش بلندتر استفاده کنیدیا سر تخت خود را بالا ببرید تا فشار وارد بر LES کاهش یابد. به جای سه وعده‌ی غذایی حجیم، وعده‌های غذایی کوچکتری در طول روز مصرف کنید.

داشتن وزن مناسب به کاهش فشار وارد بر LES بسیار کمک می‌کند. از برخی مواد غذایی که تولید اسید معده را افزایش می‌دهند پرهیز کنید مانند: الکل، قهوه و چای‌هایی که حاوی کافئین هستند، پیاز، سیر، گوجه فرنگی و محصولات آن، غذاهای ادویه دار، شکلات و غذاهای سرخ شده یا چرب.

مراجعه به دندانپزشک

 

333333333333333333333333

 

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، دنیایی که هر لحظه راهکارهایی جدید برای رسیدن به خواسته ها پیش روی ما قرار می دهد. پس خیلی دور از ذهن نخواهد بود اگر بگوییم مراجعه به دندانپزشک بهترین راهکار برای برطرف کردن بوی بد دهان است. دندانپزشکان امروزه با توجه به تجهیزاتی که در اختیار دارند. و با توجه به تجربیاتی که در این حوزه کسب کرده اند، جزء بهترین گزینه ها برای برطرف کردن مشکلات دندانی به حساب میآیند.

البته باید این مسئله را در نظر داشته باشید؛ مراجعه به دندانپزشک تنها زمانی در کوتاهترین زمان شما را به نتیجه میرساند که اولین انتخاب شما برای برطرف کردن بوی بد دهان تان باشد. شاید آشنایی با دندانپزشکی معتبر و باتجربه بتواند شما را راهنمایی کند. پس خیلی دور از ذهن نخواهد بود اگر بخواهیم دکتر یوسف بالوی پور را به شما معرفی کنیم.

دکتر بالوی پور میتواند با راهنمایی های دقیق خود دقیقا اصلی ترین عامل ایجاد بوی دهان را تشخیص داده و به برطرف کردن آن بپردازد. دکتر بالوی پور با سابقه ای درخشان در این صنعت توانسته آوازه ای برای خود رقم زند. کمتر کسی را می شناسید که به کلینیک دکتر بالوی پور مراجعه کرده باشد و با نتیجه دلخواه از آن خارج نشده باشد. برای محقق کردن چنین نتیجه ای تنها کافیست با شماره 22383900 تماس بگیرید. کارشناسان و متخصصان فعال در این راستا به شما کمک می کنند تا مشکل تان را به بهترین شکل ممکن برطرف سازید.

 

درمان بیماری شکر قند مصاحبه اولین انتخاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر