کد خبر: 1044326 A

با آمدن فصل بهار بسیاری از شما به فکر نظافت و تمیز کاری خانه تان هستید. نظافت یکی از کارهای وقت گیر است که شاید خیلی ها از آن خوششان نیاید. اما اگر آن را درست انجام دهید خواهید دید که زیاد سخت نیست. در اینجا می خواهیم 10 نکته مفید و موثر در نظافت خانه را به شما معرفی کنیم. در اینجا بهترین نکات برای خانه تکانی بهاره را به شما معرفی می کنیم تا خانه تان را بهم ریخته و از نو مرتب کنید و در کل سال از تمیزی آن لذت ببرید. البته چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی روبرو شده ایم و بسیاری از سفارش ها و خدمات را می توانیم آنلاین ثبت و دریافت کنیم میتوان برای گرفتن خانه تکانی نیز از بازارهای آنلاینی مثل سنجاق استفاده کرد.

اگر شما به هر دلیلی فرصت نمی کنید که خودتان کارهای نظافتی منزل یا محل کارتان را انجام بدهید کافیست که به وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق مراجعه کرده و سپس سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید و از هزینه نیروهای خدماتی در شرکت نظافتی مطلع شوید. برای ثبت سفارش نظافت منزل کافی است به چند سوال ساده پاسخ دهید.

1. همیشه از بالا به پایین تمیز کاری کنید

بهترین راه تمیز کردن خانه و تمام قسمت ها این است که از بالا به سمت پایین تمیز کاری کنید. وگرنه هر بار به سمت بالاتر بروید قسمت های پایین دوباره آلوده می شوند. اما اگر از بالا کار را شروع کنید به تدریج همه جا تمیز شده و در نهایت کف را تمیز می کنید. 

2. تمیز کاری با نان

باورتان بشود یا نه نان یکی از ابزارهای مفید در تمیز کاری خانه است. یک تکه نان سفید را بردارید و آن را روی دیوار خانه بمالید. نان بدون اینکه مانند دستمال کاغذی یا پارچه کرک به جا بگذارد، گرد و خاک را به خود جذب می کند. با یک تکه نان می توانید خرده شیشه را هم تمیز کنید. 

3. تمیز کاری پنکه با روبالشی

چطور باید پنکه سقفی را تمیز کنید تا گرد و خاک آن روی مبلمان و کف نپاشد؟ یک روبالشی را روی هر پره پنکه گذاشته و با آن پره را تمیز کنید. در این صورت گرد و خاک پنکه توی روبالشی میریزد. 

drtg

4. روشی برای جمع آوری موی حیوانات

دستکش پلاستیکی تان را توی دست بگذارید. آن را کمی خیس کنید و بعد آن را روی مبلمان و فرش بمالید تا کرک و موی حیوانات جمع شود.

5. استفاده از نور خورشید به عنوان لکه بر

بار دیگر که لکه سس پاستا روی ظرف غذا ماند لازم نیست از وایتکس استفاده کنید. در صورتی که ظرف را جلوی نور آفتاب بگذارید لکه را از بین می برد. 

6. استفاده های دیگر از دستمال مرطوب

برای تمیز کردن قرنیز و ابزار دیوار از دستمال میکروفیبر استفاده نکنید. دستمال مرطوب بهتر است. چون به خاطر عدم ایجاد حساسیت برای خانه هایی با بچه های کوچک هم مناسب است. به علاوه می تواند لکه ها و گرد و خاک را تمیز کند و به رنگ هم آسیب نرساند. 

7. تمیز کردن حمام

دفعه بعد که به حمام می روید یک اسپری حاوی شوینده و سرکه به مقدار برابر داشته باشید و حمام را با آن تمیز کنید. این محلول می تواند لکه ها را تمیز کند. 

e4w5te4

8. محلول طبیعی برای لکه های پروتئینی

برای تمیز کردن لکه های پروتئینی مانند خون و عرق و اشک لازم نیست از وایتکس استفاده کنید. تمام لباس های لکه شده را در یک ظرف پر از آب ریخته و چند تکه لیمو توی آن بیندازید. بعد بگذارید چد دقیقه بجوشد. در این صورت لکه ها از بین می روند. 

9. ترفندی برای کندن برچسب قیمت

برای تمیز کردن قسمت چسبنده زیر برچسب قیمت از روی شیشه، کمی کره بادام زمینی را روی دستمال کاغذی گذاشته و آن را روی شیشه چسبنده بمالید. سپس با شوینده و آب تمیز کنید یا یا دستمال میکروفیبر و شیشه شو بشویید.

10. بوی بد لباس های مانده توی ماشین لباسشویی

وقتی لباس ها زیاد توی ماشین لباسشویی بمانند ممکن است بوی کپک و نا بگیرند. یک بار دیگر دستگاه را روشن کرده و این بار 1 فنجان سرکه سفید اضافه کنید تا بوی بد را از بین ببرد.

 

 

 

 

 

خانه تکانی نظافت منزل شرکت نظافتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر