کد خبر: 1042284 A

در صنایع مختلف، صاحبان واحد های تجاری نیاز مند این هستند تا مواد اولیه مربوط به برخی از محصولات را با نسبت های مختلف و به شکل یکنواخت با هم ترکیب کنند. این نیاز امروزه به صورت جدی دنبال می شود.

به طور مثال برای تولید ادویه جات مختلف نیاز است تا مواد اولیه به صورت یکنواخت با هم ترکیب شوند. در مورد مواد اولیه ای که به صورت پودر هستند، دستگاه میکسر پودر یکی از دستگاه های مهم و اصلی انجام این کار می باشد.

نام‌های مختلف دستگاه میکسر پودر صنعتی

این دستگاه در کشور ما غالبا با نام دستگاه میکسر پودر شناخته می شود. اما در این بین، این دستگاه دارای نام های دیگری نظیر ریبون بلندر، میکسر پودر صنعتی، همزن صنعتی، مخلوط کن پودری، دستگاه بلندر، میکسر پودری و … نیز می باشد.

نحوه کار دستگاه میکسر پودری

دستگاه میکسر پودر با استفاده از یک موتور گیربکس قدرت را به پره ها انتقال می دهد. درون مخزن این دستگاه  دو گروه پره یا تیغه قرار دارد که به یک شفت محکم اتصال دارند. پره های کوچک و پره های بزرگ همزمان توسط نیروی موتور به شفت به گردش در می‌آیند. و ابتدا پره های کوچکترِ، پودر را از وسط به کناره‌ها برده و سپس پره‌های بزرگ، پودر را دوباره وسط می‌کشند.

شیبرشی

این نوع گردش پره در دقت میکس تأثیر بسزایی دارد. پروانه‌ یا پره‌های میکسر پودر ، باید دارای مهندسی دقیقی باشند تا بتوانند مواد اولیه پودری را یکنواخت میکس ‌کنند.

خروجی دستگاه میکسر پودر

خروجی این دستگاه، دریچه‌ای است که در قسمت پایین مخزن در مرکز آن قرار داده شده است. پاشا صنعت بنا به سفارش مشتریان دریچه‌ها را به صورت دستی و یا مکانیکی طراحی و تولید می‌کند.

یثقاغیق

پره های دستگاه میکسر بلندر پودری

پره های دستگاه میکسر بلندر پودری ، با مکانیزم‌های مختلفی ساخته می‌شوند. اما جدیدترین تکنولوژی ساخت پره یا تیغه دستگاه، پره مارپیچی است. به علت مزایای بی‌شماری که این نوع از پروانه‌ها دارند ( همچون دقت بالا در یکنواختی پودرها پس از میکس شدن) از محبوبیت بسیاری برخوردارند. شرکت پاشا صنعت نیز برای ساخت پره‌ها از همین تکنولوژی استفاده می‌نماید.

یظسبزی

نصب اسانس پاش پودر بر روی دستگاه

برای اسپری کردن مایعات مختلف روی پودرها ، اسانس‌ پاش با توجه به نوع مایع و حجم مورد نیاز برای اسپری، ساخته و بر روی میکسر نصب می شود. در این صورت مایع مورد نظر (اسانس) در مخزن اسانس پاش ریخته می شود و بوسیله پمپ یا نازلهای پیستونی به تمام نقاط مخزن دستگاه میکسر منتقل می گردد تا اسانس به صورت یکسان با پودر ترکیب شود.

خرید دستگاه میکسر پودر دست دوم

در مورد خرید دستگاه میکسر دست دوم به یک نکته دقت بیشتری داشته باشید، چگونگی حرکت پودرها در بین پره‌های بلندر، مهمترین عملکرد در دستگاه ریبون بلندر است. سازندگانِ حرفه‌ای با محاسبه دقیق مقیاس طول، عرض و ارتفاع پره، ابتدا طرح خود را در برنامه‌های آنالیزِ طراحیِ صنعتی، خوب تست می‌کنند، و بعد از اطمینان از کارکرد دقیق و صحیح پره‌ها، در دستور ساخت قرار می‌دهند. اما بسیاری از مواقع، در پره کشی میکسر پودری سهل انگاری‌های بسیاری انجام می‌گیرد. از این رو اگر تصمیم داشتید دستگاه بلندرِ دست دوم بخرید، حتما با استفاده از یک متخصصِ نقشه کشیِ صنعتی، یا طراح ماشین آلات صنعتی، پره‌های آن را کنترل کنید.

مشخصات دستگاه ریبون بلندر میکسر پودری

  • جنس دستگاه: آهن یا استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ (بستگی به محصولتان دارد) 
  • قدرت الکتروموتور: بستگی به حجم مخزن ریبون بلندر و مواد پودری دارد 
  • ظرفیت مخزن: از 100 الی 10000 لیتر متناسب با نیاز مشتری ساخته میشود. 
  • ظرفیت مفید همزن: دستگاه میکسر پودر با ظرفیت مفید همزن 
  • قابلیت طراحی و نصب اسانس پاش بر روی پودرها 

ظرفیت مخزن مفید دستگاه

دستگاه بلندر را میتوان با خطای نزدیک به 0 و استفاده از تمام حجم مخزن تولید کرد. بلندر خریداری شده از شرکت پاشا صنعت البرز دارای ظرفیت مخزن دقیق می‌باشد. تجربه نشان می‌دهد که معمولا میکسر پودر خریداری شده از شرکت های دیگر با هر ظرفیتی، بین 100 تا 200 لیتر، تا ظرفیت مفید واقعی اختلاف دارد. بعنوان مثال بلندر 1000 لیتری تنها دارای 800 لیتر فضای مفید جهت میکس کردن پودر می‌باشد.

مزایای میکسر پودر پاشا صنعت 

ترکیب دقیق و یکنواخت مواد پودری در زمانی کوتاه طرح‌های نوین با استانداردهای بین المللی و بهینه شده طراحی و ساختِ اختصاصی میکسر متناسب با نیاز مشتری فروش تک و عمده میکسر پودر بدون واسطه به تولیدکننده قیمت بی‌نظیر و کیفیت فوق‌العاده میکسر پاشا صنعت تعهد در قراردادها و تحویل به موقع آنها به مشتریان توانایی در تولید ابعاد گوناگون در تیپ سبک و سنگین برآورد قیمت بر اساس حجم مفید دستگاه میکسر پودر

صنایع ماشین سازی پاشا صنعت، یکی از دو تولید کننده برتر دستگاه میکسر پودری افقی(یا u شکل) با مخزن ثابت می‌باشد که به علت ساخت اختصاصی دستگاه، دیگر نیازی نیست که مشتریان مواد خود را با دستگاه همگام کنند.

نکات قابل توجه در زمان استفاده از دستگاه ریبون بلندر

توصیه می شود تنها استفاده شما از این دستگاه محدود به میکس پودرهای خشک باشد و برای پودرهایی که دارای مقداری رطوبت می باشند بهتر است حتما پیش از ریختن آن ها در درون دستگاه با تولیدکننده مشورت داشته باشید.

در زمان ترکیب پودر با دستگاه ریبون بلندر، بایستی به طور کامل 40 تا 100 درصد از حجم مخزن تا روی پره ها پر شود. در واقع برای داشتن یک میکس صحیح نیاز است که حداقل تا 40 درصد دستگاه را از پودر پر نمود و در این حالت نیز باز نیاز به مشورت با تولیدکننده دستگاه خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده از دستگاه میکسر ریبون بلندر به صفحه زیر مراجعه نمایید:

  https://ps-alborz.ir/ریبون-بلندر-چیست-و-چه-کاربردی-دارد؟/

انواع دستگاه ریبون بلندر | دستگاه میکسر پودر

میکسر پودر با مخزن ثابت

یکی از پر استفاده ترین نوع میکسر پودر است که مخزن دستگاه افقی و ثابت است و پره های بلندر در آن چرخش دارد. حداکثر زمان صرف شده با این دستگاه به منظور ترکیب پودر 10 الی 15 دقیقه است. استفاده از درب های لولایی روی مخزن به منظور جلوگیری از ایجاد گرد و غبار در حین کار از محاسن دیگر این دستگاه است.

میکسر پودر با مخزن گردان

در این نوع میکسر پودر مخزن نیز همانند تیغه های بلندر به گردش در می آید تا پودرهای باقی مانده در کف مخزن نیز ترکیب شوند تا دقت میکس به دست آمده بالاتر باشد. صنایع دارویی از موارد استفاده میکسر پودر با مخزن گردان است. مخزن این ماشین از ظرفیت 50 تا 2000 لیتر تولید می شود.

میکسر پودر اسانس پاش

در بسیاری از صنایع پودها با اسانس های مایع ترکیب می شوند تا ماده مورد نظر به دست آید. برای این منظور از میکسر پودر مجهز به مخزن اسانس استفاده می شود. در هنگام کار، مخزن تعبیه مقداری از اسانس را تزریق می کند تا به ترکیب نهایی اضافه شود.

میکسر پودر دو جداره

برخی ترکیبات خاص در صنایع شیمیایی و حتی دارویی برای درست ترکیب شدن و رسیدن به دقت مورد تایید نیاز است تا دما در هنگام فرآیند میکس تغییراتی داشته باشد. در بین جداره مخزن این دستگاه روغن ریخته می شود تا در زمان مورد نظر دمای مخزن را تغییر دهد.

آیا میکسر پودری در شرکت پاشا صنعت از کیفیت مطلوب برخوردار می‌باشد؟

دستگاه میکسر پودری بیشترین فروش را در میان ماشین آلات متنوع این شرکت ماشین ساز دارد. در واقع دستگاه میکسر پودریِ پاشا صنعت دیگر نیازی به تعریف ندارد و با توجه به شرایط کنونی در ساخت ماشین آلات پودری، دستگاه ریبون بلندر پاشا صنعت پتانسیل رقابت با رقبای منطقه ای ایران همچون چین ، هند و ترکیه دارد.

آیا دستگاه بلندر پاشا صنعت دارای ضمانت و خدمات معتبر میباشد؟

بله – 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش خبر از ماشین همزن پودری بسیار قدرتمندی را میدهد.

میکسر پودر افقی چیست؟

ریبون بلندر یا میکسر پودر افقی به دستگاه بلندری می گویند که مخزن آن در جهت افقی قرار دارد.

پاشا صنعت دستگاه میکسر پودر را با اسانس پاش نیز تولید میکند؟

بله – ما اسانس پاش را از نوع پیستونی نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک، متناسب با سفارش مشتری به شکل اختصاصی طراحی و تولید میکنیم و بر روی میکسر پودری نصب میکنیم.

میکسر پودر چیست؟ - فروش دستگاه میکسر پودر پاشا صنعت - 2021

سوال و جواب در مورد دستگاه میکسر پودری - آیا میکسر پودری پاشا صنعت از کیفیت مطلوب برخوردار می‌باشد؟ بله - پاشا صنعت از برترین سازندگان میکسر پودر در ایران می باشد/

--------------

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه های بسته بندی پاشا صنعت البرز نظیر میکسر پودر، ریبون بلندر، استرچ پالت، شیرینگ پک و پرکن مایعات و اطلاع از تخفیف های ویژه دوره ای می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

https://ps-alborz.ir/

info@ps-alborz.ir

تلفن کارگاه: 02634808813

موبایل: 09361554113

موبایل: 09125689025

آدرس کارگاه: البرز – کرج – کمالشهر – خیابان ظفر 3 – بلوار شورا – سمت راست کوچه ولیعصر 20 – پلاک 5

میکسر پودر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر