کد خبر: 1042063 A

علی نائیج مدیر کسب و کار در حوزه دیجیتال عنوان می کند برای راه اندازی یک سایت مشاوره آنلاین که امروزه جامعه در این زمینه مخاطب بسیاری دارد و می‌توان از این پتانسیل استفاده کرد ،گروه مشاوران مالیم که اولین سامانه هوشمند کشوری که به صورت کاملا آنلاین خدمات مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی و ... را ارائه می‌دهد.

علی ناییج به عنوان مدیر موسس گروه مشاوران مالیم :همانطور که در بالا ذکر شد، روانشناسی تخصصی خانواده ، رشته ای از روانشناسی است که روابط بین اعضای خانواده را بررسی می کند و به دنبال ارتقا روابط و تقویت بنیان خانواده است. تعامل بین اعضای خانواده را می توان با کمک این شاخه از انسان شناسی افزایش داد. حتی در سایر زمینه های روانشناسی ، نقش خانواده در بررسی مشکلات افراد از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین بررسی خانواده از نظر علمی مهم است.

مطالعه خانواده از نظر روانشناختی موضوع بسیار جالبی است و از دیدگاههای مختلف به خانواده می پردازد. به عنوان مثال ، ساختار رشد خانواده در انسان شناسی ، تاریخ ، تغییرات اجتماعی و انقلاب بیولوژیکی بر شکل گیری مطالعات خانواده تأثیر می گذارد.روانشناسان خانواده وظایف و مسئولیت های گسترده ای دارند. از جمله کارهایی که آنها برای کمک به خانواده ها انجام می دهند:

ارزیابی وضعیت خانواده ؛

به زوجین کمک کنید روابط را بهبود بخشند.

آموزش برای خانواده ها ؛

انجام تحقیقات در زمینه خانواده ؛

ایده هایی که منجر به قوانین بهتر خانواده می شود.

روانشناسان خانواده در کلینیک های روانپزشکی ، مدارس ، بیمارستان ها ، دانشگاه ها ، کلینیک های خصوصی و مختلف کار می کنند یا از خدمات آنها به عنوان مشاوره آنلاین فوری استفاده می کنند.

حوزه های مختلف روانشناسی خانواده کدامند؟

60

بهترین مرکز مشاوره خانواده

در مشاوره خانواده تلفنی ، افکار ، احساسات و رفتارهای اعضای خانواده به صورت فردی و در قالب زندگی گروهی مورد توجه قرار می گیرد. در واقع ، فرد به صورت جداگانه مورد مطالعه قرار می گیرد و با در نظر گرفتن وجود و نقش آنها در گروه خانواده ، در پی تعیین و حل مشکلات روابط بین اعضای خانواده است.

واقعیت این است که مبحث روانشناسی بسیار گسترده است و مسائل مختلفی مانند اختلالات رفتاری ، افسردگی ، اعتیاد ، بیماری جسمی ، خشونت خانگی و مشکلات مختلف ارتباطی را بدون توجه به ساختار و چهارچوب هر خانواده بررسی می کند. . همانطور که می بینید ، گروه خانواده بسیار حساس و پیچیده هستند و از نظر روانشناسی از ابعاد و زوایای مختلف می توانند به راحتی مشکلات و چالش ها را حل کنند.

تکنیک های مختلف مشاوره خانواده کدامند؟

تکنیک های مختلفی وجود دارد که می تواند برای حل مشکلات خانوادگی مورد استفاده قرار گیرد. روانشناسان خانواده از روش هایی مانند مشاوره و کمک به خانواده ها استفاده می کنند:

اینکه هر خانواده چند جلسه باید داشته باشد و نحوه مدیریت آنها بستگی به شرایط آنها دارد. اما روانشناس معمولاً 5 تا 20 جلسه با خانواده دارد. آنها وقتی به روانشناس خانواده مراجعه می کنند ، این فرصت را دارند که از زاویه جدیدی به مشکلات و چالش های خود نگاه کنند. زاویه ای که روانشناس آنها را نشان می دهد.

در اولین جلسه حضور در کنار یک مشاوره رایگان خانواده ، باید اجازه دهید روابط و ساختارهای خانواده طبیعی به نظر برسد. خانواده ها مشکلات پیچیده ای دارند که می تواند مختص هر خانواده باشد. در برخی موارد ، مشاوره جامعه شناسی و در موارد دیگر ، مشاوره اقتصادی و جمعیتی می تواند به رشد خانواده ها کمک کرده و به موفقیت منجر شود.

بنابراین ، هنگامی که خانواده ای از مشاور خانواده استفاده می کنند ، مهم است که به آنها فرصت داده شود تا متفاوتی بپرسند ، وضعیت موجود را کنترل کنند و به فرد انگیزه دهند که سعی کند به برنامه های مختلف پاسخ مناسب دهد.

مشاوره خانواده به اعضای خانواده این امکان را می دهد تا با یکدیگر تعامل داشته و از هر فرصتی برای حل اختلافات و حل اختلافات استفاده کنند.

این به این معنی است که نوجوانان مجازند پویایی خانواده را به موقع و استاندارد حفظ کنند بدون اینکه از والدین خود عصبانی باشند.

مشاوره خانواده منجر به پویایی می شود

مشاوران نباید اجازه ترک اعضای خانواده را بدهند

مشاوران خانواده مانند رهبر در اتاق کنترل هستند و اجتماع خانواده را کنترل می کنند. این بدان معناست که مشاوران می توانند بخشها و مشکلات مختلف زندگی خانوادگی را حل کنند و بنابراین از روانی با اعضای خانواده جلوگیری کنند. از نظر احساسی پرهیز کنید.

در حقیقت ، مشاوره خانواده به عنوان یک کانال تعاملی عمل می کند که اعضای خانواده را به یکدیگر متصل می کند و گاهی به عنوان یک وکیل نیز عمل می کند.

این روند به اعضای خانواده این امکان را می دهد تا فرد مناسب را در کنار خود قرار دهند.

اما فکر می کنید مشاوران خانواده چگونه می توانند از بیرون رفتن اعضای خانواده جلوگیری کنند؟ این کار پیچیده ای نیست و با استراتژی های رفتاری مشاور می توان از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کرد.

مشاوره خانواده به عنوان نماینده اعضای خانواده می توانید مختلفی را بپرسید و درباره وقایع خانوادگی صحبت کنید. آنها می توانند در مورد عدم حضور افراد دیگر کنند یا می توانند حوادث مختلف را آشکار کنند. بنابراین ، تقریباً همه اعضای خانواده در طول برنامه حضور دارند و این روند مشاوره را به اتمام می رساند.

مشاوره خانواده تلفنی در مشهد

بعضی از خانواده ها مشاوره خانواده تلفنی رایگان در مشهد را آخرین چاره می دانند زیرا تمایل کمتری برای پذیرش سوisc رفتار در زندگی زناشویی یا درگیری های خانوادگی دارند. با این حال ، برای پیشبرد روند روابط خانوادگی ، خانواده ها باید مشکل خود را حل کنند و صادقانه در مورد آن صحبت کنند. گاهی اوقات یک مشاور خانواده دیگر اعضای خانواده را که مشکل روحی و روانی دارند درک نخواهد کرد.

برای بسیاری از خانواده ها ، مشکلات بسیار دشوار و دردسرساز است زیرا آنها فشار یا مداخله مناسب در روابط خود ندارند و صحبت در مورد آنها تقریباً غیرممکن است.

80

مشاوره خانوادگی به اعضای این امکان را می دهد تا در مورد استرس یا افکار یا احساسات شخصی خود صحبت کرده و آنها را هنگام اتحاد خانواده ها بالا ببرند.

این ارتباط صادقانه برای داشتن یک خانواده قوی و تقویت نقاط قوت شما ضروری است. بنابراین ، مشاوره خانواده می تواند نقش مهمی در تقویت روابط خانوادگی و بهبود کیفیت زندگی آنها داشته باشد.

گاهی اوقات مشاور مجبور است بحث کند

روشن است که مشاور کودک تلفنی باید در تقویت پیوند بین اعضای خانواده فعال باشد. اما از طرف دیگر ، نباید فراموش کنیم که منطق بارزترین و صادقانه ترین شکل ارتباط خانواده است. البته خانواده ها باید گاهی با یکدیگر صادق باشند و فضای متوسطی برای تبادل اطلاعات و بحث در مورد روابط و تعاملات مختلف داشته باشند.

این نشان می دهد که نقش مداوم مشاوره خانواده برای مشکلات خانوادگی همیشه موفقیت آمیز نیست. گاهی اوقات مشاور باید از فضای ارتباطی خانواده دور شود و اجازه دهد پویایی خانواده در حل مشکلات مختلف نقش داشته باشد. از طرف دیگر ، خانواده باید نظارت کاملی بر مشاور داشته باشد زیرا اختلالات غیر منتظره ارتباطی در خانواده اجتناب ناپذیر است. حال اگر هر یک از اعضای خانواده مشکلی داشته باشد ، مشاور می تواند بیاید و برای حل آن گام بردارد.

مشاور کودک تلفنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر