کد خبر: 1039060 A

آیا می‌دانستید نرم‌ افزار CRM یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری است؟ می‌دانید برای این‌که بتوانید برای سازمان خود بهترین نرم افزار CRM موجود در بازار را انتخاب کنید، چه عواملی را باید در نظر بگیرید؟ تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن برای سازمان خود را داشته باشید.

آیا می‌دانستید نرم‌ افزار CRM یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری است؟ می‌دانید برای این‌که بتوانید برای سازمان خود بهترین نرم افزار CRM موجود در بازار را انتخاب کنید، چه عواملی را باید در نظر بگیرید؟ تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن برای سازمان خود را داشته باشید.

 قیمت نرم افزار CRM

قطعا قیمت نرم افزار CRM به همراه ماژول‌های مختلف و سفارشی‌سازی‌های آن از عوامل تاثیرگذار در انتخاب  CRM است. ضمن اینکه با گسترش فرهنگ استفاده از CRM و افزایش تعداد شرکت‎‌های ارائه‌کننده این نرم‌افزار، اهمیت تعرفه و هزینه بیش‌تر خواهد شد.  ضمن اینکه وقتی صحبت از هزینه می‌شود، منظور فقط نصب یا استقرار نرم‌افزار نیست، بلکه شامل آموزش، به‌روز رسانی و پشتیبانی هم می‌شود.

 درک نرم افزار CRM

برای موفقیت CRM در سازمان، تمام کارکنان در همه سطوح سازمان باید فرهنگ استفاده از CRM را درک کنند و بلوغ کافی برای به‌کار گیری آن و بهبود عملکردهای سازمان را داشته باشند. نرم‌افزار CRM  به خودی خود، پیچیده است. بنابراین یکی از عوامل مهم در انتخاب نرم افزار CRM میزان آمادگی سازمان برای استفاده از ان است.

 هدف استفاده از نرم افزار CRM

باید در نظر داشته باشید که انتظار و توقع شما از نرم افزار CRM چیست؟ آیا فقط می‌خواهید مشکلات حال حاضر سازمان را حل کنید؟ می‌خواهید افزایش فروش داشته باشید؟ می‌خواهید نرم‌افزار CRM  خود را با دیگر نرم‌افزارهای مورد نیاز سازمان خود یکپارچه کنید؟ یا برای سازمان خود اهداف بلند مدتی را در نظر گرفته‌اید؟ همه این موارد، در انتخاب شما تاثیر‌گذار خواهند بود.

dfcasd

استفاده از نسخه آزمایشی

قبل از خرید نرم افزار CRM ابتدا از نسخه آزمایشی آن استفاده کنید تا ببینید تا چه اندازه می‌تواند نیاز کسب‌و‌کار شما را پاسخ دهد. در مدت استفاده از نسخه آزمایشی همه جوانب آن از قبیل پیچیدگی‌ نرم افزار، محیط کاربر پسند، قبلیت یکپارچه شدن با دیگر نرم افزارها، نحوه پشتیبانی و قابلیت ارتقا و افزودن ماژول و ابزار و سفارشی‌سازی را بررسی و ارزیابی کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

تعریف گردش کار در نرم افزار CRM

 برای انتخاب نرم افزار CRM حتما به این نکته توجه داشته باشید که CRM انتخابی شما، بتواند گردش کار (Work Flow) و فرآیندهای کاری را در سازمان شما پشتیبانی کند تا بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه‌‎جویی کنید.

نرم افزار ارتباط با مشتری  (نرم افزار CRM پیام گستر) به شما این امکان را می‌دهد تا بدون پیش‌نیاز دانش فنی، ضمن مدل‌سازی و طراحی چرخه‌ها، فرآیندهای مختلف را نیز ادغام نموده و روند پیگیری را منطبق بر سیاست‌های خود پیاده سازی نمایید.

دسته‌بندی و طبقه‌بندی مشتریان

بخش‌بندی مشتریان به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید مخاطبان خود را در دسته‌های مختلف تفکیک کنید. مثلا کدام دسته از آن‌ها آماده خرید هستند، کدام دسته نیاز به مذاکره و متقاعدسازی دارند و حتی کدام دسته سرنخ و لید برای سازمان به حساب می‌آیند.

برای مثال یکی از ویژگی‌های CRM Salesforc به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده نرم افزار CRM، سیستم قویِ مدیریتِ مخاطبین آن است. این نرم افزار علاوه بر ذخیره‌سازی شماره تلفن‌ها، آدرس‌ها و سایر اطلاعات تماس، اطلاعات مهم دیگری مثل تاریخ فعالیت، ارتباطات گذشته، یادداشت‌های داخلی، گفتگوها و... را به منظور ایجاد یک دید 360 درجه از هر مشتری، ذخیره می‌کند. همچنین به طور خودکار حساب شبکه‌های اجتماعی مخاطبین را هم به لیست اضاف می‌کند تا مشتری‌ها بتوانند به سوال‌ها، نگرانی ها و مواردی که به صورت آنلاین راجع به شرکت گفته می‌شود، پاسخ دهند.

CRM  همیشه در دسترس

دارا بودن این مزیت که تمامی کاربران بتوانند در هر زمان و هر مکان  به حساب خود دسترسی داشته باشند، هزینه‌ها را کاهش داده و موجب افزایش اثربخشی می‌شود.

 نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) پیام گستر این امکان را به صورت کاملا واکنش‌گرا، ارائه نموده که این امر موجب می‌شود تا با تمام دستگاه‌ها اعم از موبایل، تبلت و انواع کامپیوتر قابل استفاده باشد.

 این امکان به دو صورت قابل پیاده سازی است:

  • نصب و راه اندازی کنسول نرم افزار بر روی سرور یا یک کامپیوتر داخل سازمان
  • نصب و راه اندازی کنسول نرم افزار بر روی یک سرور اختصاصی خارج از محیط سازمان

داشتن امکان ویرایش تحت وب در نرم افزار CRM پیام گستر از مزایای ارزنده‌ای است که به این محصول نسبت به اکثر رقبای خود برتری بخشیده است. با این امکان بدون نصب نرم افزار CRM بر روی تک تک سیستم‌ها و همچنین پرداخت هزینه اضافی نسبت به سرویس‌های ابری (Cloud) کاربران قادر خواهند بود تا در هر لحظه و هر مکان به تمام امکانات در نرم افزار CRM دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این، برای استفاده از نرم افزار CRM پیام گستر نیازمند اتصال به اینترنت نبوده و به صورت آفلاین (offline)  هم می‌توانید به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM) پیام گستر دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی خوب

نرم افزاری را انتخاب کنید که پشتیبانی خوبی داشته باشد و بتواند نیازهای شما را برآورده سازد.

در نهایت برای انتخاب نرم افزار CRM فهرستی از شرکت‌های ارائه‌کننده CRM و فهرستی از نیازهای خود را تهیه کنید و بر اساس اهداف و نیازهای خود و ویژگی‌های آن نرم افزار پس از استفاده از نسخه آزمایشی و ارزیابی همه‌جانبه آن، ببینید کدام نرم افزار CRM  می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای شما باشد.

پیام گستر به عنوان ارائه‌دهنده بهترین نرم افزار CRM در ایران توانسته جایگاه خوبی در بین سازمان‌ها کسب کرده و برای شرکت‌های فعال حوزه تولید نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان به یک الگوی موفق بدل شود.  

این نرم افزار در یک نسخه استاندارد ( تا ۵۰ کاربر)  برای شرکت های کوچک و متوسط، و یک نسخه پیشرفته  (بیش از ۵۰ کاربر)  برای سازمان‌های بزرگ، ارائه شده است.  

همچنین امکان انتخاب هر ماژول با توجه به نیاز های شرکت و افزودن آن به نسخه مدنظر، شرایطی را برای شخصی‌سازی  CRM و صرفه‌جویی در هزینه‌ها فراهم کرده است.

 

 

 

نرم افزار CRM CRM Salesforc
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر