کد خبر: 1037962 A

یکی از مواردی که در استفاده از یخچال فریزر باید بدانیم تنظیمات درجه مناسب در یخچال فریزر برای تابستان و زمستان میباشد ، باتوجه به تغییرات دمای هوا باید تنظیمات یخچال را در فصول مختلف تغییر داد .

تنظیم درجه و دمای یخچال برای یخچال و ساید بای ساید دوو ، ال جی ، کنوود در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفته است تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا پاسخ سوالاتتان را بیابید.

نحوه تغییر درجه دمای یخچال و فریزر

  • مدل های قدیمی

در مدل های قدیمی تنظیمات درجه یخچال توسط ترموستات انجام میشد ، در این حالت ترموستات از 0 تا 5 توانایی تغییر دمای یخچال را برعهده داشت ، هرچه عدد تنظیم شده به صفر نزدیکتر باشد ترموستات زودتر قطع میشود پس سرمای عدد 1 کمتر از عدد 5 بود ، در زمستان درجه یخچال قدیمی را برروی 3 و 4 ، در فصل تابستان برروی درجه 1 و 2 باید تنظیم کرد

  • یخچال فریزر هوشمند

در این مدل یخچال فریزر ها که دارای صفحه نمایشگر دیجیتال میباشند به راحتی میتوانید با فشردن دکمه temp  ، freezer  ،  refrigerator  میتوانید دما را تغییر دهید دمای مناسب برای یخچال در فصل زمستان 5 تا 7 درجه و برای فریزر -15 تا -19 درجه میباشد ، برای فصل تابستان یخچال را در دمای 3 تا 1 و فریزر را -21 به پایین تنظیم کنید .

  • ساید بای ساید

نحوه تغییرات و دمای مناسب برای ساید بای ساید ها  هم مانند یخچال فریزر ها میباشد .

حتما این مقاله را نیز بخوانید : نمایندگی تعمیر یخچال کنوود

مزیت های تنظیم دمای مناسب در فصل های مختلف

دستگاه های خنک کننده با کاهش دما باعث کند شدن رشد باکترهایی که موجب فاسد شدن غذا میشوند باعث افزایش عمر آن خا میشوند .

حتما دیده اید یک میوه یا غذا باوجود ماندن در یخچال بعد از گذشت مدتی خراب میشود ، تازمانی که دمای زیر 0 داشته باشیم هیچ وقت نمیتوانیم رشد باکتری ها را به صفر برسانیم .

پس ما مواد غذایی روزمره خود را درون یخچال میگذاریم و مواد غذایی مانند گوشت که نیاز به ماندگاری طولانی تر دارند را درون فریزر نگهداری میکنیم .

حالا اهمیت تنظیم درجه مناسب یخچال فریزر را باید بهتر درک کرده باشید ، در واقع با تنظیمات صحیح میتوانید باعث ماندگاری بیشتر مواد غذایی در یخچال و فریزر شوید .

حتما این مقاله را بخوانید : تعمیرات یخچال دوو در تهران

نحوه چیدمان مواد غذایی و تاثیر آن بر دمای یخچال فریزر

بسیاری از ما فکر میکنیم هرچقد مواد غذایی درون یخچال یا فریزر کمتر باشد ، سرمای یخچال یا فریزرمان بیشتر میشود !

اما این باور بطور کل غلط میباشد و دقیقا برعکس این موضوع صحیح است .

زمانی که مواد غذایی زیادی در یخچال یا فریزر قرار میدهیم راندمان تولید سرما بیشتر و حفظ آن نیز بهتر میشود ، پس اگر مواد غذایی زیادی دارید به هیچ عنوان نگران نباشید و با خیال راحت درون یخچال یا فریزر خود قرار دهید .

حتما بخوانید : نمایندگی تعمیر یخچال ال جی

تنظیمات درجه SupeCool  

زمانی که شما گوشت یا مرغ یا سبزی زیادی خریداری کردید و میخواهید آن های را برای منجمد شدن در فریزر قرار دهید یک سیستم پیشرفته با کارایی بسیار ساده به نام supercool  را در اختیار دارید ، زمانی که این دکمه را میفشارید به سرعت سرما سازی در فریزر شما شروع میشود و در عرض 3 تا4 ساعت مواد غذایی جدید بطور کامل منجمد میشوند .

قابلیت supercool  در یخچال نیز وجود دارد و زمانی که میخواهید دمای میوه ، غذا ، نوشابه یا هر چیز دیگری در زمان کمی کاهش یابد میتوانید با فشردن دکمه super cool  یخچال از قابلیت استفاده کنید .

امیدواریم توانسته باشیم جواب سوال شما را داده باشیم برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت رسمی سرویس برتر مراجعه کنید .

نمایندگی تعمیر یخچال کنوود تعمیر یخچال کنوود نمایندگی تعمیر یخچال ال جی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر