کد خبر: 1035661 A

خرید روغن زیتون درجه یک همیشه کار آسانی نیست، تنوع برندها، قیمت‌های متنوع کار را کمی سخت کرده‌اند. شاید قبلاً برای خرید زیتون و روغن زیتون بدون دقت زیاد، به صورت شانسی از قفسه‌های سوپرمارکت یکی را برمی داشتید. اما در این مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که به شما در انتخاب یک روغن زیتون درجه یک کمک خواهند کرد.

چرا خرید روغن زیتون فرابکر؟

روغن زیتون از سالم‌ترین روغن‌های خوراکی است که برای تهیه آن از دانه‌های میوه زیتون استفاده می‌شود. مزایای خرید روغن زیتون فرابکر را تا حد زیادی می‌دانیم و مقالات زیادی در مورد خاصیت درمانی زیتون و روغن زیتون گفته شده است. برخی از مزایای روغن زیتون فرابکر رودبار شامل کاهش فشار خون، سلامت قلب به دلیل کم کردن کلسترول بد و امگا ۹ است. از روغن زیتون در تهیه سالاد، اردور، پنیر و خوراکی‌های خوشمزه می‌توان استفاده کرد.

1- روغن زیتون فرابکر چیست؟

شاید واژه "فرابکر" یا Extra Virgin را روی بسته بندی‌های محصول دیده باشید. بهترین نوع محصولات فرابکر و احتمالاً گران‌ترین نوع آن‌ها نیز خواهد بود. روغن زیتون بکر با فشرده سازی و خرد کردن میوه زیتون بدست آمده است. برای تهیه این روغن زیتون درجه یک از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده و همچنین حرارت نخواهد دید. این نوع روغن زیتون سرشار از امگا ۹ بوده که برای تندرستی بدن بسیار مفید است. رنگ این نوع روغن زیتون کمی تیره‌تر است و گاهی رنگ آن بین زرد طلایی تا سبز تیره باشد. از روغن زیتون فرابکر برای مزه دار کردن سالاد، نان، خوراکی‌های دیگر و همچنین برای پخت و پز با حرارت کم استفاده می شود. 

2- انواع روش تهیه روغن زیتون اصل

روغن زیتون‌های موجود در بازار در انواع بسته بندی‌های مختلف تولید می‌شوند این بسته‌ها عبارت‌اند از:

  • تصفیه نشده

برای تهیه این نوع از روغن زیتون از هیچ ماده شمیایی استفاده نشده است و همچنین گرما دیده نیست. از این روی یکی از بهترین کیفیت‌ها را دارد.

  • تصفیه شده

زمانی که روی بسته یک محصول عبارت تصفیه شده دیده می‌شود یعنی برای تهیه این نوع روغن زیتون پس از فشرده سازی مرحله بعدی شامل گرما دادن و گاهی افزودن مواد شیمیایی است. در برخی موارد روغن زیتون با روغن‌های گیاهی دیگر ترکیب می‌شود تا در پایان یک روغن زیتون با کیفیت در به دست می‌آید.

  • پرس سرد

یکی از طبیعی‌ترین روش‌های تولید روغن زیتون پرس سرد است.  برای این منظور کمترین روش تصفیه انجام می‌شود. از این روی به خاطر کیفیت این محصول قیمت آن نسبت به بقیه روغن‌ها کمی بالاتر است. مقالات زیادی در مورد خاصیت درمانی زیتون و روغن زیتون گفته شده است. زمانی که صحبت از روغن زیتون می شود منظور ما در این مقاله روغن زیتون با کیفیت و اصل است.

3- خرید روغن زیتون فرابکر از کدام شهر بهتر است؟

خیلی‌ها باور دارند بهترین روغن زیتون در کشورهای دیگر از جمله کشور ایتالیا تولید می‌شود. شاید فکر کنید اسپانیا، یونان، ترکیه بهترین‌ها هستند. اما در واقع ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در شمال آن باغ‌های زیتون با کیفیت بالا و ارگانیک وجود دارد و اکثر افراد ایرانی و خارجی روغن زیتون ایران و شمال کشور شهر رودبار را از بهترین زیتون‌ها می‌دانند. خرید روغن زیتون اصل رودبار رودبار از نمونه های خارجی کیفیت بالاتری دارد.

4- شیشه روغن زیتون چه رنگی باید باشد؟

بسته بندی و شیشه‌های زیبای روغن زیتون فریبنده است. بهتر است روغن زیتونی تهیه شود که شیشه تیره تری دارد. نور دشمن روغن زیتون برای نگه داری طولانی مدت است. پس به دنبال روغن زیتون با شیشه‌های تیره‌تر باشید.

5- خرید روغن زیتون مستقیم از تولید کننده

هرچه روغن زیتون تازه‌تر باشد کیفیت و مزه بهتری خواهد داشت. اگر در نزدیکی شما کارخانه روغن زیتون وجود دارد بهترین گزینه شما خرید مستقیم است. اگر به دنبال خرید آنلاین روغن زیتون فرابکر هستید، می‌توانید از وب سایت گرین گاردن که تولید کننده محصولات با کیفیتی زیتونی است اقدام کنید. همواره سعی کنید در خرید زیتون یا خرید روغن زیتون فرابکر مستقیم از تولید کننده خرید کنید. زیرا با خرید مستقیم از تولید کننده هم کیفیت محصول شما بیشتر بوده و هم قیمت نهایی برای شما کمتر خواهد شد.

6- میزان اسید چرب روغن زیتون

میزان اسید چرب آزاد شده نشان دهنده کیفیت روغن زیتون است. پایین بودن اسید چرب آزاد شدن حتماً به معنی کیفیت بالای روغن زیتون هم نیست. اما اگر این میزان خیلی زیاد باشد با اطمینان بیشتری می‌توان گفت این روغن زیتون کیفیت کمی دارد. مقدار اسید چرب آزاد شده روغن زیتون در برچسبی معمولاً روی بسته نوشته می‌شود. برای این منظور به دنبال عبارت Free fatty acids یا اسید چرب آزاد شد بگردید. اگر این عدد کمتر از ۱۰ میلی اکی‌والان بر کیلوگرم 10meq / kg باشد بهترین حالت خواهد بود.

7- همیشه بسته بندی نشان کیفیت کالا نیست

همیشه بسته بندی‌های شکیل و زیبا بهترین نیستند. گاهی طراحی ساده و بدون لیبل های جذاب بهترین نوع روغن زیتون را ارائه می‌دهند. پس دقت کنید تنها از روی ظاهر شکیل شیشه خرید نکنید. روغن زیتون با نور میانه خوبی نداشته و از گرما نیز باید دور بماند. اگر روغن زیتون در سبد خریدتان جای دارد و به سلامتی خود اهمیت می دهید وب سایت گرین گاردن یک منبع مناسب جهت تهیه روغن زیتون اصل می باشد.

8- معرفی منبع خرید روغن زیتون فرابکر رودبار

سایت خرید زیتون  به صورت آنلاین ، گرین گاردن ارائه کننده محصولات زیتونی است. محصولات ارائه شده در فروشگاه آنلاین گرین گاردن تماماً اصل و فرابکر می‌باشد. لیست برخی از محصولات این فروشگاه عبارت‌اند از:

  • خرید روغن زیتون فرابکر رودبار
  • خرید زیتون رودبار و زیتون بدون هسته رودبار
  • روغن زیتون مخصوص ماساژ رودبار
  • سبزی های محلی رودبار
  • چای محلی
  • رب انار طبیعی و محلی

سایت خرید زیتون

ورود به وب سایت گرین گاردن جهت خرید روغن زیتون فرابکر

برای مشاهده وب سایت گرین گاردن فروش کلیه محصولات زیتونی از سایت دیدن کنید: گرین گاردن

آدرس وب سایت: www.greengarden.ir

تلفن سفارش: ۰۹۱۱۳۴۷۷۶۵۵

تلفن انبار: ۰۱۳۳۴۶۲۱۶۱۵

روغن زیتون خرید روغن زیتون فرابکر روغن زیتون فرابکر روغن زیتون اصل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر