کد خبر: 1035531 A

اگر شما هم در حوزه حمل و نقل کالا و محصولات با کامیون به از اروپا به ایران فعالیت می‌کنید، سه فاکتور مهم وجود دارد که توجه به آن ها یک شبه موفقیت تان را تضمین می کند: هزینه، ارسال به موقع سفارش ها و امنیت باربری.

در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به تمام اطلاعاتی که در رابطه با دو شیوه حمل و نقل زمینی کالا، یعنی خرده بار زمینی {LTL} و کامیون دربستی {FLT} نیاز دارید، همین طور دیگر نکته های مهم در این حوزه، اشاره کرده ایم.

اگر شما هم در حوزه حمل و نقل کالا و محصولات با کامیون به از اروپا به ایران فعالیت می‌کنید، سه فاکتور مهم وجود دارد که توجه به آن ها یک شبه موفقیت تان را تضمین می کند: هزینه، ارسال به موقع سفارش ها و امنیت باربری. و از آن جایی که شیوه های متنوعی برای حمل و نقل کالاها و محاسبه هزینه های حمل بار و دیگر قوانین در این رابطه وجود دارد، مهم ترین تصمیمی که با آن روبرو هستید، انتخاب شرکت مناسب حمل و نقل است.

امروزه کامیون ها به عنوان بخشی تاثیر گذار در حوزه حمل و نقل بار از کشورهای اروپایی به ایران جایگاه خود را حفظ کرده اند و در نتیجه مسئولیت قابل توجهی در حوزه نقل و نقل روزانه دارند.

حمل و نقل زمینی خرده بار و کامیون دربستی

اهمیت جنبه های حمل و نقل با کامیون

درست است که حمل و نقل زمینی بار با کامیون پیچیده است اما مسلما مبحث سخت و غیرقابل فهمی نیست. مسئله مهمی که در این حوزه وجود دارد، سایز مرسوله است، بنابراین باید از ابعاد مرسوله تان اطلاع داشته باشید {به طور مثال، طول، عرض و ارتفاع}.

 علاوه بر این، باید از دسته بندی و نوع حمل بار نیز اطلاع داشته باشید؛ و فرقی نمی کنه که روش خرده بار زمینی {LTL} یا کامیون دربستی {FTL} را انتخاب کنید.

حمل و نقل دربستی {FTL} چیست؟

معمولا از این شیوه حمل و نقل از اروپا به ایران  در مواردی استفاده می شود که بار مورد نظر ما به تمام فضای کامیون نیاز داشته باشد؛ به طور مثال، برای حمل و نقل یک تراکتور کلاس 8 به یک تریلی مجهز به یخچال یا یک ون خشک نیاز دارید. 

در این روش، تنها مرسوله شما را در کامیون قرار می دهند، بنابراین انحصار این کامیون در اختیار شما است و فرضا تمام ظرفیت کامیون را پر می کند. صرف نظر از این که مرسوله ارسالی تان تمام فضای کامیون را بگیرد یا نه، شما این حق را دارید که محدودیت کامیون را تعیین کنید.

 استفاده از شیوه کامیون دربستی برای ارسال کالاها و محصولات به شما حق انحصار می دهد و دیگر نیازی نیست تا درباره عوض شدن کالاها یا قرار گرفتن در کنار دیگر محصولات و کالاها نگران باشید.

 

دو روش FTL و LTL چه شباهت هایی با هم دارند؟

دو روش کامیون دربستی و خرده بار زمینی در عین حال شباهت های زیادی نیز با هم دارند. برای حمل و نقل بار در هر دو روش از کامیونت های کلاس 8 استفاده می شود و راننده این نوع وسایل نقلیه که راننده های ماهری نیز هستند، حتما بایستی جواز راننده تجاری را دریافت کرده باشند. این افراد تریلی هایی با همین ابعاد {ارتفاع 53 فوت، عرض 102 اینچ و دو در} نیز در اختیار دارند.

دو روش FTL و LTL چه تفاوت هایی با هم دارند؟

آشکارترین تفاوت میان دو روش خرده بار زمینی و کامیون دربستی، هزینه بالا روش کامیون دربستی است؛ علی الخصوص اگر قصد جابجایی تنها چندین عدد پالت را داشته باشید. از همین رو اگر قصد ارسال کالا دارید، می توانید تنها هزینه فضایی که استفاده می کنید را به جای استفاده از یک کمیون خالی به طور انحصاری پرداخت کنید. برای این که بازدهی و سودمندی افزایش یابد، متصدیان حمل و نقل بار به روش LTL بایستی تا جایی که ممکن است کامیون را با مرسوله ها و محصولات پر کنند.

بنابراین درروش LTL با وجود این که در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید اما باید تبعات به موقع نرسیدن کالا را هم بپذیرید.

در صورتی که قصد دارید بارهای خود را با یک کامیون دربستی جابجا کنید، راننده تمام کالاهای تان را در کامیون بار زده و مستقیما به سمت محل گیرنده حرکت می کند. از این رو، این شیوه کاملا واضح و قابل پیش بینی است. چنانچه راننده در مسیر حرکت با هیچ گونه مشکلی مواجه نشود، کالاهای تان طبق زمان پیش بینی شده و با مسافت طی شده مناسب تحویل گیرنده خواهند شد. 

یک شیوه دیگر به نام ترانزیت LTL وجود دارد. پایه و اساس این شیوه با دو روش گفته شده متفاوت است، چرا که باید در چندین ایستگاه توقف کرده و کالاها را تحویل دهند، از این رو طبق زمان پیش بینی شده کالا به دست گیرنده نخواهد رسید.

یکی دیگر از تفاوت های اساسی که میان شیوه های LTL و FTL وجود دارد، این است که در روش کامیون دربستی، فرستنده کالاهای شما را داخل کامیون قرار دارده، تریلی را به خوبی درز گیری کرده و مستقیما به مقصد گفته شده ارسال می کند. اما در روش LTL، کالاها به طور نرمال در هر ایستگاه تخلیه شده و دوباره بارگیری می شوند و در نهایت به مقصد خواهند رسید. از این رو ممکن است که تماس ناخواسته با کالاهای ارسالی شما به وجود آید و به مرتب احتمال آسیب دیدن نیز افزایش خواهد یافت.

FTL و LTL

نتیجه گیری: چرا برای حمل بار از اروپا به ایران  حمل و نقل زمینی را انتخاب کنید؟

در حالی که با قطعیت نمی توان بهتر بودن یکی از شیوه ها نسبت به شیوه دیگر را تعیین کرد، باید بگوییم که قوانین و ضوابط بسیاری وجود دارد که فرستنده ها با استفاده از شیوه های LTL و FTL می توانند از آن ها سود ببرند. 

در صورتی که قصد ارسال کالاهای زیادی را ندارید و می توانید در وضعیت مناسب و در تاریخ مناسب آن ها را ارسال کنید، بهترین گزینه برای شما روش LTL است. از طرفی، ارسال کالاها به روش LTL هزینه کمتری برای تان به همراه خواهد داشت. اما اگر محدودیت زمانی دارید و می خواهید کالا در زمان مشخص به مقصد برسد و همین طور حجم کالاهای تان بیشتر است، باید از روش FTL استفاده کنید.

گروه تجاری ققنوس اولین شرکت بازرگانی دارای مجوز خدمات بار هوایی و ارائه دهنده خدمات واردات کالا  و ترخیص کالا از گمرک کشور میباشد که در استانه هشتیم سال فعالیت با گستره ای از خدمات متوع برای اقشار مختلف جامعه و هر سطح از جامعه تجاری کشور برای مشتریان خود (( تجربه لذت بخش یک تجارت و یا حمل و نقل بین المللی )) را تداعی می کند. مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل هر سال حوزه‌های تازه‌ای را در صنعت بازرگانی و حمل و نقل و تجارت بین المللی را به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است.

شرکت حمل و نقل بین المللی قیمت حمل بار از اروپا حمل بار زمینی حمل بار زمینی از اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر