کد خبر: 1034573 A

جت پرینتر ، نوعی دستگاه چاپگر است که با پاشش قطرات جوهر بر روی سطح عمل می‌کند.

از این دستگاه ها در کارخانه های تولیدی جهت درج تاریخ تولید و انقضا و به طور کلی اطلاعات مورد نیاز محصول بر روی بسته بندی استفاده می شود.

این دستگاه الکترونیکی از ترکیب نمودن قطعات هیدرولیکی و مکانیکی تشکیل شده و با نام هایی همچون بارکد زن ، تاریخ زن ، چاپگر غیر تماسی و..‌. نیز شناخته می شود.

برای آشنایی با جت پرینتر دستی ، جت پرینتر ثابت و همچنین خرید جت پرینتر ارزان تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

انواع جت پرینتر

- جت پرینتر دستی

یکی از انواع جت پرینترها، جت پرینتر دستی یا جت پرینترهای صنعتی پرتابل است که در کارخانه های تولیدی که تیراژ محصول در آنها کم است ، از این دستگاه ها برای درج اطلاعات محصول بر روی بسته بندی استفاده می شود .

برای استفاده از این نوع جت پرینتر نیاز به دخالت دست اپراتور بوده به طوری که اپراتور باید دستگاه را روبه روی بسته ‌بندی محصولات قرار داده و با فشردن اهرم عملیات چاپ بر روی محصول را انجام دهد.

چاپ حاصل شده توسط جت پرینتر دستی کاملاً با کیفیت بوده و از این دستگاه بیشتر برای چاپ به صورت درشت نگار بر روی محصولات بزرگ مانند بشکه ، گونی ، گالون ، پاکت و غیره که امکان قرارگیری آنها بر روی نوار نقاله وجود ندارد ، استفاده می شود.

جت پرینتر دستی علاوه بر درشت نگار توانایی چاپ به صورت ریزنگار بر روی محصولات کوچکتر مانند چاپ بر روی جعبه دستمال کاغذی و ... را دارا می باشد.

- جت پرینتر ثابت

در کارخانه های بزرگی که حجم تولید روزانه محصول در آنها بالا است ، برای چاپ اطلاعات ضروری و مورد نیاز محصولات بر روی بسته بندی آنها از جت پرینتر ثابت ساده می شود.

برای استفاده از این دستگاه ها آنها را در مکان ثابتی در پایان خط تولید قرار داده و محصولات توسط نوار نقاله روبروی دستگاه قرار می گیرند ، سپس جت پرینتر ثابت به صورت اتوماتیک و خودکار عملیات چاپ بر روی بسته بندی محصول را انجام می دهد.

استفاده از این دستگاه ها ضررهای مالی را به حداقل می رساند ، زیرا با ثابت شدن دستگاه در خط تولید خطر افتادن آن از دست و یا ضربه خوردن به آن به حداقل می‌رسد.

 

آیا استفاده از جت پرینتر دستی بهتر است یا جت پرینتر ثابت؟

استفاده از جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت بستگی به تولید و تیراژ محصولات کارخانه یا تولیدی مورد نظر دارد.

در صورتی که حجم تولید محصول در کارخانه مورد نظر بالا باشد استفاده از جت پرینتر ثابت بهتر است ، زیرا علاوه براینکه جوهر جت پرینتر دستی گران تر می باشد،  اپراتور نیز باید آن را کنترل کند.

اما برای استفاده از جت پرینترهای ثابت نیاز به دخالت دست اپراتور نبوده و قیمت جوهر آنها نیز کمتر است.

هنگامی که عملیات چاپ توسط جت پرینترهای دستی انجام می گیرد باید از ابزاری به نام شفت اینکودر برای یکنواخت کردن چاپ استفاده نمود ، اما با چاپ توسط جت پرینتر ثابت چاپ به صورت یکنواخت و مناسب توسط هد دستگاه انجام می گیرد.

مزایای استفاده از جت پرینتر جوهرافشان

جت پرینترهای جوهر افشان نسبت به چاپگر های دیگر دارای مزایای زیادی هستند که برخی از آنها شامل موارد زیر می باشد:

- این نوع چاپگر ها می توانند جزئیات دقیق تر و بیشتری را با وضوح بالا چاپ کنند.

- در مقایسه با سایر فناوری های دیگر مانند چاپ لیزری ، چاپ جوهرافشان از مزیت عدم گرم شدن برخوردار بوده و هزینه کمتری نیز دارد.

- هزینه های مربوط به انرژی با استفاده از جت پرینتر نسبت چاپگرهای لیزری به میزان قابل توجهی کاهش می‌ یابد.

- یکی دیگر از مزایای چاپگرهای جوهر افشان قیمت مناسب آن ها می باشد .این  چاپگرها در مقایسه با انواع دستگاه های چاپگر لیزری در مدل‌های کوچکتر و با قیمت‌های کمتر و به عنوان جت پرینتر ارزان در دسترس هستند.

- مزیت دیگر این نوع دستگاه ها در انواع و اندازه ها و عملکرد آن ها متمرکز است.

به عنوان مثال مدل هایی که برای کاربران خانگی  و کسب و کارهای کوچک طراحی شده اند معمولاً نسبت به مدل های دستگاه های چاپگر لیزری کم حجم و سبک تر می باشند.

- این دستگاه ها همچنین از خطراتی که مربوط به سلامت می باشد عاری بوده و ایمن در نظر گرفته می‌شوند.

زیرا نگرانی‌هایی در مورد استفاده از چاپگرهای لیزری به دلیل تخلیه ساکن ذرات تونر و تجمع اوزن وجود دارد که باعث مشکلات بهداشتی تنفسی به دلیل انتشار این ذرات می شوند، اما هنگام استفاده از جت پرینتر این نگرانی‌ها وجود ندارد .

نکاتی برای خرید جت پرینتر

  1. حتما از فروشندگان معتبر و باسابقه خرید کنید . زیرا جت پرینتر  نیاز به خدمات پس از فروش مطمئن و تامین مواد مصرفی دارد .
  2. پیش از خرید جت پرینتر ، مشاوره بگیرید. نیاز خود را بیان کنید تا متناسب با نیازتان جت پرینتر پیشنهاد شود. مشاوره پیش از خرید مانع از صرف هزینه های اضافی می شود.
  3. از فروشنده ای خرید کنید که جت پرینتر را با گارانتی و خدمات نصب و آموزش ارائه می دهد.
  4. از جت پرینتر می توان به عنوان تاریخ زن اتوماتیک – بارکد زن و تاریخ زن دستی استفاده کرد .

شرکت مهندسی-بازرگانی فرازنگار www. codajet.com – 09128888390 -

جت پرینتر ثابت تاریخ زن دستی جت پرینتر ارزان جت پرینتر جوهرافشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر