کد خبر: 1033920 A

سال‌هاست که بازار خرید و فروش ملک در ترکیه توسط خارجی‌ها پر رونق است. و هرچه زمان می‌گذرد به این رونق افزوده می‌شود.

ایرانیان زیادی به دلایل مختلف به خرید ملک در ترکیه علاقمند هستند. اما این دلایل چه هستند و چه انگیزه‌هایی باعث می‌شود افراد برای خرید خانه در ترکیه اقدام کنند؟

به صورت کلی افرادی که نسبت به خرید آپارتمان در ترکیه اقدام می‌کنند 3 دسته هستند.

دسته‌ی اول گردشگرانی هستند که برای تعطیلات به ترکیه مسافرت می‌کنند و معمولا با پیدا کردن منطقه‌ی آرام و رویایی خود، در آنجا ملکی می‌خرند تا در مدت اقامت در ملک شخصی خود بمانند.

دسته‌ی دوم افرادی هستند که به دلایل مختلف ترکیه را برای زندگی و اقامت انتخاب کرده‌اند. به همین منظور با خرید ملک در ترکیه ضمن دریافت امکانات اقامتی، بدون پرداخت مبالغ بالای اجاره‌ی مسکن زندگی امن اقتصادی را برای خود رقم زده‌اند.

دسته‌ی سوم سرمایه‌گذارانی هستند که وارد بخش خرید و فروش و اجاره‌ی املاک در ترکیه شده‌اند و از این طریق کسب‌و‌کاری برای خود دست و پا کرده‌اند.

در ادامه‌ی این مطلب به شما خواهیم گفت خرید ملک در ترکیه و خرید آپارتمان در استانبول چه مزایایی دارد.

  • سرمایه‌گذاری به‌صرفه

خرید ملک در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای منطقه از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است. در واقع شما با پرداخت مبالغی کمتری در مقایسه با سایر کشورهای منطقه مانند حوزه‌ی خلیج فارس قادر خواهید بود ملک مناسب‌تر و بزرگ‌تری بخرید.

از سوی دیگر بازار مسکن به دلیل رشد و توسعه‌ی شهرسازی در ترکیه پر رونق است و شما هر زمانی که تصمیم به فروش آپارتمان خود در ترکیه را بگیرید ضمن دستیابی به سود منطقی، به سرعت قادر به این کار خواهید بود.

  • ارزش پول

به دلیل برنامه‌های اقتصادی دولت ترکیه، به ویژه اصلاح واحد پولی، لیر ترکیه در مقابل ریال ایران از ثبات و ارزش اقتصادی بالاتری برخوردار است. از این نظر ارزش مالی ملک شما در نسبت ارزش جهانی همواره ثبات بیشتری دارد.

از سوی دیگر قیمت ملک در ترکیه در مقایسه با ایران ارزان‌تر است. به بیانی ساده‌تر شما می‌توانید با پرداخت وجهی مشابه ملک بهتری در ترکیه خریداری کنید. البته در این میان باید به این نکته توجه کرد که قیمت آپارتمان و خانه در شهرهای مختلف ترکیه و حتی در محله‌های مختلف در هر شهر متفاوت است. به همین دلیل می‌توان گفت در ترکیه با هر بودجه‌ای که داشته باشید می‌توانید صاحب مسکن شوید.

برای خرید ملک در ترکیه شما با گزینه‌های متنوعی مواجه خواهید شد: از خانه‌های نقلی یک‌خوابه با دکور مینی‌مالیستی گرفته تا ویلاهای شش‌خوابه‌های مبله در مناطق عیان‌نشین.

  • هزینه‌ی زندگی

هزینه‌های جاری زندگی در ترکیه، مانند خرید ملک در ترکیه به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر است. در واقع این آمار براساس شاخص‌های اقتصادی زندگی در ترکیه به دست آمده است. در حالی‌که اغلب هزینه‌ها در ترکیه نسبت به ایران کمتر است، تنها هزینه‌های مرتبط با حمل‌و‌نقل به دلیل گرانی بنزین در ترکیه بیشتر می‌شود.

  • دسترسی آسان

ترکیه در همجواری ایران قرار گرفته و کیلومترها مرز مشترک زمینی و هوایی با ایران دارد. شما برای سفر به ترکیه می‌توانید از اتوبوس تا قطار و هواپیما را به عنوان وسیله‌ی سفر انتخاب کنید. حتا بهتر از آن شما می‌توانید به راحتی و صرفا با انجام کارهای اداری با خودروی شخصی به این کشور بروید.

دسترسی آسان و سریع هم یک دلیل دیگر برای دانستن این که خرید ملک در ترکیه بسیار مقرون به صرفه است. مثلا شما با یک پرواز حدودا یک ساعته به آنکارا پایتخت ترکیه می‌رسید.

از طرف دیگر به دلیل وجود انواع مختلف وسیله‌ی حمل‌و‌نقلی در شهرهای مختلف ترکیه سفر بین‌شهری و

درون‌شهری در ترکیه بسیار آسان و ارزان است.

  • مزایای اقامتی خرید خانه در ترکیه

یکی از محبوب‌ترین دلایل خرید آپارتمان در ترکیه بهره‌مندی از مزایای ویژه‌ی اقامت در این کشور است. ترکیه به دلیل سیاست‌های باز اقتصادی و همچنین تشویق سرمایه‌گذاران خارجی جهت ورود به مناسبات مالی این کشور مزایای ویژه‌ای برای اتباع خارجی در نظر گرفته است.

شما به راحتی با خرید خانه در ترکیه و اتمام مراحلی اداری ثبت و به نام زدن آن، از این مزایا برخوردار می‌شوید. برای خرید ملک در ترکیه حداقلی وجود ندارد و شما با هر مبلغی می‌توانید در ترکیه خانه‌ای خریداری کنید پس از خرید، اجازه‌ی اقامت موقت در ترکیه به شما داده می‌شود که پس از گذشت 5 سال به شرط حضور شما در ترکیه این اقامت به اقامت دائم یا شهروندی تبدیل می‌شود.

مزایای اقامتی از طریق خرید ملک در ترکیه شامل زن و شوهر و فرزندان زیر 18 سال خانواده می‌شود. به این طریق شما می‌توانید به راحتی در ترکیه کار و تحصیل کنید. مالیات بپردازید، حساب بانکی داشته باشید و از بیمه‌ها و خدمات درمانی دولتی ویژه‌ی اتباع خارجی بهره ببرید.

همچنین با خرید خانه به مبلغ 250 هزار دلار اقامت دائم یا شهروندی ترکیه را برای خودتان، همسرتان و فرزندان زیر 18 سال در فاصله زمانی 3 تا 5 ماه دریافت کنید. در این روش تا 3 سال حق فروش ملک را ندارید.

  • تاریخ و فرهنگ غنی و طبیعت بی‌نظیر ترکیه

اگر تمام دلایلی که تا اینجا ذکر شد را کنار بگذاریم، مهم‌ترین دلیل محبوبیت ترکیه در میان توریست‌ها و مهاجران خارجی غنای فرهنگی و تاریخی در کنار طبیعت یگانه‌ی این کشور است. آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای، ترکیه را به آرامش‌گاه بزرگی تبدیل کرده که سالانه میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

برای ما ایرانیان خرید ملک در ترکیه و زندگی در این کشور غریبانه نیست. ریشه‌های مشترک فرهنگی با همان قدمت و غنا، زندگی در ترکیه را گرم و پذیرا کرده. وجود طبیعت بکر و زیبا مانند سواحل مدیترانه‌ای، کوه‌ها، جنگل‌ها، غارها، جاذبه‌های باستانی علاوه بر اینکه زندگی را مطبوع می‌کند، فرصت‌های شغلی بسیاری در ترکیه پدید آورده و موجب رونق اقتصادی شده. از این منظر فرصت‌های شغلی بسیاری برای خارجی‌ها ایجاد کرده است. 

خرید ملک در ترکیه خرید آپارتمان در استانبول سرمایه‌گذاری به‌صرفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر