کد خبر: 1030318 A

"جهیزیه" کلمه‌ای که لرزه به تن خیلی از پدر و مادرها و همینطور زوج‌های جوان می‌اندازد! شاید اگر بگوییم که خرید جهیزیه این روزها بلای جان خیلی از ازدواج‌ها شده است؛ دروغ نگفته‌ باشیم!

"جهیزیه" کلمه‌ای که لرزه به تن خیلی از پدر و مادرها و همینطور زوج‌های جوان می‌اندازد! شاید اگر بگوییم که خرید جهیزیه این روزها بلای جان خیلی از ازدواج‌ها شده است؛ دروغ نگفته‌ باشیم!

اما هر مشکلی راه‌حلی هم دارد. راه‌حل رسم نه چندان خوشایند جهیزیه دادن با آن‌همه هزینه‌های بی‌مورد، تهیه و خرید جهیزیه ارزان است.

حالا سوال اینجاست که چطور می‌شود از سر و ته هزینه‌های اضافی جهیزیه زد؟

در این مطلب قرار است جواب این سوال را بدهیم و یک راهنمای کامل را برای خرید جهیزیه ارزان در اختیارتان بگذاریم.

سیرلب

جهیزیه ارزان

ببینید به‌طور کلی برای خرید و تهیه جهیزیه ارزان، 2 راهکار اصلی پیش رو داریم. یکی کاهش اقلام جهیزیه و دیگری خرید از برندهایی که محصولات باکیفیتی دارند، اما به دلیل گمنام بودن، قیمت محصولات‌شان مناسب است. در ادامه توضیح بیشتری در مورد این دو راهکار می‌دهیم.

لیست جهیزیه ارزان

اول از همه می‌توانید برای تهیه جهیزیه ارزان، سراغ راهکار کاهش لیست اقلام بروید. اگر بخواهیم کمی بی‌پرده حرف بزنیم، هم شما و هم ما قبول داریم که بخش اعظمی از اقلام جهیزیه، نه برای استفاده، بلکه صرفاً برای چشم و هم‌چشمی تهیه می‌شوند!

اقلامی مثل بستنی‌ساز، تخم‌مرغ‌پز و... از جمله محصولاتی هستند که شاید در سال 5بار هم استفاده نشوند، اما صرفاً برای اینکه در روزِ چیدمان لوازم به بقیه پُز بدهیم، آنها را در لیست جهیزیه قرار می‌دهیم.

البته جهیزیه عروس نباید خیلی هم خالی و سبک باشد. با تمام این حرف‌ها ما با وسواس لیست زیر را تهیه کردیم. نکتۀ مهم در مورد این لیست این است که در عین ارزان بودن، کامل است و حتی بعداز چیدمان در منزل، باعث نمی‌شود کسی تصور کند که اقلام جهیزیه کم و کسری خاصی دارد.

1_ یخچال فریزر

2_ اجاق گاز 5 شعله طرح فر

3_ لباسشویی دوقلو 7 کیلوگرم

4_ یک تخته فرش 12متری 440 شانه تراکم 1000

5_ یک‌دست رخت‌خواب دونفره با متکا

6_ آون توستر (فر برقی)

7_ چای‌ساز استیل

8_ آبمیوه‌گیری سه‌کاره

9_ پلوپز سه‌کاره استاندارد

10_ زودپز استاندارد تک‌دسته

11_ سرویس قابلمۀ روحی

12_ سرویس تفلون درب پیرکس 7پارچه

13_ سرویس اوپال 12نفره (2 کارتن)

14_ سرویس قاشق و چنگال استیل 6نفره جعبه‌دار

15_ سرویس کتری و قوری لعابی

16_ سرویس سینی چای‌خوری استیل

17_ سرویس کارد آشپزخانه

18_ سرویس کف‌گیر ملاقۀ تفلون

19_ اتو بخار کف‌سرامیک

20_ جارو برقی سطلی

21_ کارد و چنگال میوه‌خوری 6 نفره

22_ ساعت دیواری

23_ بلوریجات

24_ فلاکس چای جعبه‌دار

سیلرب

هزینه خرید این لیست چقدر است؟

همانطور که خودتان می‌دانید، هزینۀ دقیق خرید این لیست جهیزیه با توجه به برند محصولات تعیین می‌شود. اما جمعیت خیریه nikandish که در تهران فعالیت می‌کند، این 24 قلم را در قالب جهیزیه ارزان با قیمتی کمتر از 20 میلیون تومان به خانواده‌ها می‌فروشد!

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، بررسی نوع و برند محصولات و... حتماً سری به این وب‌سایت بزنید و خودتان در صورت نیاز با کارشناسان آن تماس بگیرید.

تهیه جهیزیه ارزان با خرید برندهای شناخته‌نشده

البته که نمی‌توانیم منکر کیفیت بالای محصولات خارجی مثل LG و سامسونگ بشویم. اما از حق نگذریم، خیلی از این محصولات، به نسبت کیفیت‌شان قیمت بسیار زیادی دارند. زیادتر از چیزی که باید قیمت‌گذاری شوند! چرا؟ صرفاً به‌خاطر برندِ شناخته‌شده‌شان.

شما می‌توانید به‌جای اینکه برای خرید یک یخچال و فریزر LG نزدیک به 40 میلیون تومان هزینه کنید، با صرف هزینه‌ای خیلی کمتر، یک یخچال و فریزر باکیفیت ایرانی بخرید.

همینطور به‌جای اینکه نزدیک به چند میلیون برای خرید یک فرگاز هزینه کنید، می‌توانید یک گاز طرح فر ایرانی بخرید. به این ترتیب نیازی نیست برای خرید جهیزیه هزینه‌های هنگفتی صرف کنید و می‌توانید به راحتی از پس هزینه‌های خرید لیست جهیزیه بر بیایید.

یباذ

از جهیزیه حمایتی چه می‌دانید؟

با توجه به اینکه در ایران خرید جهیزیه یکی از بزرگ‌ترین سدهای مقابل ازدواج جوانان است، بعضی از خیریه‌ها اقدام به تهیۀ لیست جهیزیه حمایتی کرده‌اند. درواقع جهیزیه حمایتی یک لیست از اقلام جهیزیه است که در عین کیفیت مناسب، با قیمت پایین به خریداران عرضه می‌شود.

نکتۀ مهم این است که در تهیه این لیست، علاوه‌بر کیفیت، به کامل بودن اجناس هم توجه شده است. این یعنی اینکه اینطور نیست که جهیزیه حمایتی، نسبت به یک جهیزیۀ عرف و عادی ناقص به نظر برسد. توجه داشته باشید که در تهیۀ لیست جهیزیه حمایتی، از 2 راهکاری که در بالا توضیح دادیم کمک گرفته شده است. (برندهای کمتر شناخته شده و حذف اقلام بی‌مورد)

به این ترتیب اقلام اضافۀ جهیزیه که در زندگی روزمره کارایی خاصی ندارند از آن حذف شده و در ادامه سعی شده است تا به‌جای برندهای خارجی، سراغ برندهای باکیفیت ایرانی بروند.

سلیرذ

از کجا جهیزیه حمایتی بخریم؟

خیریه نیک اندیش یکی از معتبرترین مراکز فروش جهیزیه حمایتی است. شما می‌توانید با مراجعه به این خیریه، محصولات موردنظر خودتان را طبق لیست جهیزیه حمایتی بخرید. لیست این جهیزیه، متناسب با هزینۀ پرداختی شما، از محصولات باکیفیتی تهیه شده و نیازی به نگرانی بابت این موضوع نیست.

آیا می‌توانیم به‌صورت تکی از این مجموعه، لوازم خانگی بگیریم؟

یکی دیگر از ویژگی‌های خیریه نیک اندیش این است که خرید از آن با محدودیت خاصی همراه نیست. این یعنی اینکه ممکن است شما قبلاً از لیست جهیزیه خودتان، محصولاتی مثل یخچال و... را تهیه کرده باشید، بنابراین می‌توانید به سراغ این مجموعه رفته و مابقی محصولات را از فروشگاه نیک اندیش تهیه کنید. حتی می‌توانید برای خرید تنها یک یا دو قلم لوازم خانگی به سایت‌شان سر بزنید. بنابراین نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید.

دربارۀ خیریه نیک اندیش بیشتر بدانیم...

جمعیت خیریه نیک اندیش یکی از جمعیت‌های خیریۀ فعال در شهر تهران است. این مجموعه نزدیک به 12سال پیش و در سال 1388 فعالیتش را با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در منطقه 4 تهران و سپس در کل شهر شروع کرد.

در همین حین که ما این مقاله را می‌نویسیم، نیک اندیش نزدیک به 1300 خانواده، 2000هزار کودک یتیم، 110 کودک بیمار و 85 سالمند را تحت حمایت خودش قرار داده است.

کلام آخر

خب به انتهای این مطلب رسیدیم. در این مقاله سعی کردیم تا یک راهنمای کامل برای خرید جهیزیه ارزان به شما معرفی کنیم و یک لیست جهیزیه هم در اختیارتان قرار دادیم. در آخر هم شما را با مجموعه نیک اندیش که یکی از مراکز تهیه جهیزیه حمایتی است آشنا کردیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در این مورد به شما ارائه کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جمعیت خیریه nikandish فروشگاه نیک اندیش مجموعه نیک اندیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر